Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Monstrum

Monstrum

Autor:
Jonathan Kellerman
Originální název:
Monster
Překlad:
Jiří Beneš
Série:
Alex Delaware
Pořadí knihy v dané sérii:
13
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-86128-98-9
Počet stran:
408
Datum prvního vydání:
16. 10. 2000
Monstrum

Popis: Monstrum

Podobně jako mnoho jiných mladých herců přijel Richard Dada do Hollywoodu, aby si tam splnil své sny. Skutečnost však připomínala spíše hrůznou noční můru: Richardovi někdo podřízl krk, vydloubl oči a jeho rozpůlené tělo nacpal do kufru Volkswagenu Brouk.

Případu se ujímá detektiv Sturgis. Zatímco sleduje jednu zavádějící stopu za druhou, je nalezeno mrtvé tělo dr. Argentové, která pracovala v psychiatrickém ústavu pro těžké zločince. I tato mrtvola měla podříznuté hrdlo a vydloubané oči...
Detektiv Sturgis se obrací s žádostí o pomoc na zkušeného policejního psychologa  Alexe Delawara a společně přicházejí na první nadějnou stopu. Ta vede přímo do ústavu, kde pracovala zavražděná lékařka. Jeden z tamějších chovanců totiž před šestnácti lety vyvraždil celou rodinu – prořízl všem hrdla a vydloubl oči. Za svůj čin byl odsouzen k doživotí v ústavu a tisk mu dal přezdívku Monstrum.

Nynější dvě vraždy sice nesou jeho zločinecký rukopis, ale jak by se mohl dostat z ostře střeženého ústavu, kde je navíc udržován pod vlivem psychofarmak? Jak je ovšem možné, že dokázal předpovědět zavraždění své ošetřující lékařky? Sturgis s Delawarem narážejí na neochotu zaměstnanců vypovídat, a tak jim nezbývá než skládat útržky jednotlivých stop, které je nakonec dovedou k překvapivému závěru.


Dotaz k produktu Monstrum

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Jonathan Kellerman

Jonathan Kellerman

Jonathan Kellerman představuje absolutní špičku mezi autory psychologických thrillerů. Na rozdíl od klasické detektivky neřeší výlučně problém, kdo je pachatelem, ale stejnou pozornost věnuje i otázce, proč byl vlastně daný zločin spáchán. Umí se dokonale vcítit do myšlení všech svých postav – nepochybně díky své dřívější psychologické praxi – a umožňuje čtenáři poznat i to, co obvykle zůstává nevyřčeno či utajeno.

Jeho osmadvacet thrillerů, jejichž hlavním hrdinou je psycholog Alex Delaware, se pravidelně objevuje na žebříčcích bestsellerů a bylo přeloženo do pětadvaceti jazyků.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Monstrum

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: