Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Mesiáš

Mesiáš

Autor:
Boris Starling
Originální název:
Messiah
Překlad:
Jiří Kobělka
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-861-8
Počet stran:
480
Datum prvního vydání:
26. 09. 2000
Datum vydání dotisku:
05. 11. 2012

Kliknutím zvolte variantu

Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Mesiáš

Popis: Mesiáš

Tento nervy drásající příběh je všeobecně považován za nejlepší thriller od Mlčení jehňátek – a je napsán tak, že se před usnutím budete ujišťovat, jestli vám nehrozí žádné nezbezpečí. Čtenáři i kritika v zahraničí se shodují, že Mesiáš se brzy zařadí mezi klasiku tohoto žánru, a objevil se dokonce názor, že jde o jeden z pěti nejlepších thrillerů všech dob!

První oběť byla nalezena oběšená na provaze. Druhá ubitá k smrti v kaluži krve. Třetí chyběla hlava. Jejich minulost i zázemí se lišily stejně výrazně jako metoda, jakou je bestiální vrah sprovodil ze světa. Všechny tři zločiny spojoval pouze jeden hrůzyplný detail, který ovšem policisty dovedl ke znepokojivému závěru, že se stávají nedobrovolnými svědky přeměny člověka v sériového vraha... Nálezy dalších zmasakrovaných mrtvol jen potvrzují, že se nemýlili.

Detektiv Red Metcalfe si získal reputaci díky svému kriminalistickému talentu a neomylné intuici. Odhalil již spoustu vrahů, umí se vcítit do jejich myšlení. Vyslýchal jich už celou řadu a až doposud vždy věděl, co je žene vpřed. Ale tentokrát je Red v koncích. Motivy a metody tohoto vraha jsou tak neuchopitelné a zároveň tak geniální, že je Red nucen probádat nejtemnější hlubiny své vlastní duše, aby poznal pravdu. Život, který tím zachrání, je totiž život jeho samého...


Dotaz k produktu Mesiáš

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Boris Starling

Boris Starling

Boris Starling vystudoval prestižní školu v Etonu a univerzitu v Cambridgi. Po absolutoriu pracoval jako reportér pro britské deníky The Sun a Daily Telegraph a v současné době je zaměstnán u agentury, která se specializuje na vyjednávání s únosci a politické analýzy. Takováto práce by kterémukoliv jinému člověku poskytovala dostatečný zdroj zábavy, ale Boris Starling se rozhodl ochutnat i spisovatelskou profesi.

Námět na jeho nejznámější román Mesiáš ho napadl během dovolené a původně mělo být psaní jen příjemným prostředkem k ukrácení volného času. Nakonec ho však pohltilo natolik, že požádal zaměstnavatele o zkrácení pracovního úvazku. „Byla to docela hektická doba," říká Starling. „Jeden den jsem se věnoval složitému vyjednávání a druhý den jsem už seděl u psacího stolu."     Vynaložená námaha stála za to, protože román Mesiáš ihned po vydání v roce 1999 ovládl všechny žebříčky bestsellerů na celém světě a dnes je již řazen mezi klasiku tohoto žánru

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

29. 03. 2013  |  Recenzoval: nany

Autor píše čtivě, ale tato kniha je docela dost drsná.


Ukázka z knihy Mesiáš