Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Manželský pakt

Manželský pakt

Autor:
Michelle Richmond
Originální název:
The Marriage Pact
Překlad:
Květa Palowská
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-228-6
Datum prvního vydání:
11. 09. 2017

Kliknutím zvolte variantu

Manželský pakt

Popis: Manželský pakt

My víme, co je pro vás nejlepší. A donutíme vás to udělat. I kdyby vás to mělo zničit...

Novomanželé Alice a Jake. Dokonalý pár, před kterým se rozkládají nekonečné možnosti a šance. Snad i proto dostali od přátel jako svatební dar členství v exkluzivním a poněkud záhadném spolku nazvaném jednoduše Pakt.
Cíl Paktu je velmi jednoduchý: učinit vše pro to, aby manželské svazky všech členů zůstaly pevné a šťastné. Prostředky k dosažení tohoto cíle se také zdají být velmi rozumné: Vždy zvedni telefon, když ti volá partner či partnerka. Každý měsíc si navzájem dejte dárek. Každé tři měsíce si někam společně vyjeďte... A nikdy nikomu neříkejte o Paktu.
Alice a Jake jsou zpočátku okouzleni skvělými večírky, nebývalou pospolitostí a rozšiřujícím se okruhem přátel. Pak se ale objeví první pochyby a zanedlouho už oba tuší, že uvízli v pasti. Pakt se svými praktikami podobá sektě – členství je podle jeho představitelů nezrušitelné, stejně jako manželství. Jake a Alice nyní už vědí, že to, co jim mělo pomoci udržet manželství snů, se pozvolna stává největší noční můrou jejich života.


Dotaz k produktu Manželský pakt

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Michelle Richmond

Michelle  Richmond

Michelle Richmond se narodila a vyrůstala v Alabamě, kde také vystudovala žurnalistiku a angličtinu. Nyní žije spolu s manželem a synem v Severní Kalifornii a kromě psaní se věnuje také akademické a vydavatelské činnosti.

Je autorkou několika bestsellerů časopisu The New York Times - na svém kontě má již pět velmi vysoce hodnocených a cenami ověnčených románů a také dvě sbírky povídek. Její články, příběhy a povídky se pravidelně objevují v mnoha periodicích a antologiích, je také autorkou cestopisných okének a na kalifornské univerzitě vede mimo jiné i kurzy tvůrčího psaní.

Photo (c) Nick Elliott


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Pekelná jízda s famózním závěrem

20. 09. 2017  |  Recenzoval: Veronika Černucká

Veronika Černucká

Zpočátku to znělo jako splněný sen. Oženíte se a Pakt se postará o to, abyste si žili jako v pohádce. Partner vás bude nejen ctít, ale také rozmazlovat a zahrnovat dárky. Jenže znáte to, věci většinou nejsou takové, jaké se zdají. A tak se idylka velice rychle změní v noční můru.

Američanka Michelle Richmond vystudovala žurnalistiku a anglický jazyk, proto nikoho nepřekvapilo, když zůstala v oboru a stala se spisovatelkou na plný úvazek. Kromě publikační činnosti Richmond vede kurzy tvůrčího psaní, přednáší a věnuje se i nakladatelské činnosti. Na svém kontě má již několik thrillerů a pět z nich se udrželo na předních příčkách v žebříčcích bestsellerů významných periodik. "Manželský pakt" je čerstvá novinka z nakladatelství Domino.

Příběh je plnokrevným psychologickým thrillerem a nejspíš by snesl i označení horor. Autorka od začátku popisuje dokonalý manželský život, ale vy cítíte všudypřítomné zlo, které vás pomaličku omotává svými chapadly a vám hrozí zardoušení. V hlavní roli je zde manželská dvojice, přičemž jejich příběh vypráví v první osobě psychoterapeut Jake. Autorka je brilantní vypravěčka, a protože zná všechny fígle svého řemesla, vytvořila si jedinečný vyprávěcí styl, ve kterém jste partnery. Jake s vámi vede neustálý dialog, ptá se na vaše názory, a když se má o něčem rozhodnout, cítíte, že mu můžete být nápomocní.

Jake je zpočátku skrz naskrz kladná postava, kterou si oblíbíte, i kdybyste nechtěli. Zůstane ale stejně charakterní i v případě, že neznámé síly začnou ohrožovat jeho život? Jak se vyrovná s faktem, že jeho manželka Alice není tak předvídatelná, jak si dosud myslel? Alice je bývalá rocková zpěvačka, která vystudovala práva a dala se na dráhu podnikové právničky. Její firma zastupovala hudebníka Liama Finnegana ve sporu o autorská práva a Alice se díky Liamovi dozvěděla o tajemném Paktu. Jake a Alice dostanou členství v Paktu jako svatební dar a oba jsou zpočátku nadšení.

Ano, některá z pravidel Paktu působí úsměvně a některá doslova směšně, ale ani jeden z nich je nebere vážně. Pakt považují za určitou hru a ani jednoho by nikdy nenapadlo, jaká je realita. Jako ve správném hororu se postupně začínají objevovat náznaky toho, že ne všechno je takové, jaké má být, a naši hrdinové si začínají uvědomovat, že něco (nebo někdo) v pozadí tahá za nitky. Pokud by oba jednali podle pravidel Paktu, bude všechno v pořádku, ale copak to jde? Navíc se začnou objevovat strážci pravidel a Jake si začne připadat jako v Kafkově absurdním románu.

Čtenář chápe, že Jake a Alice jsou v pasti, ale absolutně netuší, kdo tím co sleduje. Mladí manželé začnou bojovat o holý život a vy se připravte na pekelnou jízdu s famózním závěrem. Děsivý příběh vyvažuje Jakeův cit k Alici a autorka mi promine, pokud řeknu, že některé pasáže jsou jako vystřižené z červené knihovny. Romantika se střídá s hrůzostrašnými scénami a výsledkem je originální a nepředvídatelný příběh. "Manželský pakt" vás možná připraví o některé iluze, ale na druhou stranu zjistíte, že jsou věci, za které má cenu bojovat. I kdyby to mělo být to poslední, co v životě uděláte.

 

Recenzi si můžete přečíst také zde: http://recenze-knih994.webnode.cz/l/recenze-manzelsky-pakt/


Ukázka z knihy Manželský pakt