Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Má ji rád, nemá ji rád

Má ji rád, nemá ji rád

Autor:
Sharon J. Bolton
Originální název:
Daisy in Chains
Překlad:
Polochová Markéta
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-215-6
Počet stran:
560
Datum prvního vydání:
29. 05. 2017

Kliknutím zvolte variantu

349 Kč 279 Kč 

Nakupte ještě za 2000 Kč a získáte DOPRAVU ZDARMA!

Má ji rád, nemá ji rád

Popis: Má ji rád, nemá ji rád

I sérioví vrazi mají své fankluby.

Doktor Hamish Wolfe je sériový vrah, odsouzený na doživotí za únos a vraždu tří dívek. Zároveň je však velmi pohledný, charismatický a nesmírně přesvědčivý. Dostatečně přesvědčivý na to, aby jeho obdivovatelky uvěřily jeho tvrzení o nevině. A dostatečně pohledný a charismatický na to, aby v něm pisatelky dopisů viděly muže svých snů.
Maggie Roseová je jiná: tvrdá, extravagantní a nesmírně úspěšná advokátka. Ujímá se pouze takových případů, které může vyhrát. Nikdo neví, podle jakého klíče si vybírá, snad se řídí neomylným instinktem.
A právě o její pomoc Hamish nyní usiluje. Chce, aby změnila jeho osud. Maggie váhá, ale pak se rozhodne případ převzít. Je přesvědčená, že šarmu svého nového klienta dokáže odolat. Anebo se poprvé ve své kariéře fatálně mýlí?


Dotaz k produktu Má ji rád, nemá ji rád

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Sharon J. Bolton

Sharon J. Bolton

Sharon J. Bolton vyrůstala v hrabství Lancashire a její raná kariéra zahrnovala příliš mnoho aktivit, z nichž některé jí dnes uvádějí do rozpaků. Všech svých mladistvých aktivit se ráda vzdala, aby se mohla stát matkou a spisovatelkou (v tomto pořadí).

Její knihy byly nominovány na všechny významné literární ceny, určené pro autory detektivek a thrillerů. Kolegové ze spisovatelské branže o ní hovoří bez výjimky s velkou úctou – za všechny ocitujme Tess Gerritsen: "S. J. Bolton mění tvář krimirománu, jak jsme ho znali doposud."


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Unikátní a vyvážená detektivka se skvělou zápletkou

26. 06. 2017  |  Recenzoval: Kateřina Chybová

Hamish Wolfe, charismatický mladý lékař, byl odsouzen za vraždu tří dívek a v souvislosti s jeho případem se stále pátrá po čtvrté pohřešované oběti. Nyní si odpykává svůj trest ve vězení a neustále doufá, že se mu podaří prokázat svou údajnou nevinu. Pobyt mu zpestřují stovky dopisů týdně od žen, které jsou tak okouzleny jeho vzhledem, že by byly ochotny se za něj provdat a svou náklonnost projevují zakládáním fanklubů Hamishe Wolfa. Maggie Roseová je nesmírně úspěšná spisovatelka a advokátka, která z vězení pomohla již několika odsouzencům k smrti. Nyní Hamish doufá, že se Maggie ujme jeho případu. Maggie váhá, ale přes varování svého okolí se nakonec rozhodne případ přijmout. Dokáže nezlomná a tvrdá Maggie odolat šarmu Hamishe Wolfa?

Hamish Wolfe byl před svým odsouzením úspěšným lékařem. Jeho reputace je nyní pochopitelně zmařená, a navíc během vyšetřování začínají vyplouvat na povrch průšvihy z mládí. Maggie je na druhou stranu na vrcholu své kariéry. Sedm jejích knih dosahuje závratných prodejností a vzhledem k tomu, jak pečlivě si vybírá případy, do kterých se jako advokátka hodlá pustit, má velice uspokojivou úspěšnost. V neposlední řadě je tu Pete Weston, polda, který kdysi pracoval na Wolfově případu. Teď, když se Maggie hodlá do jeho práce se svou pověstnou zarputilostí pustit, Pete se vrací do sedla a je odhodlán dořešit tuto médii ostře sledovanou záležitost jednou pro vždy.

Sharon J. Bolton má neskonalý talent vystavět neochvějně podmanivou zápletku, rozvíjet ji a hýčkat a dovést k šokujícímu konci bez jediného zaškobrtnutí. Její dar slova je nesporný a díky neuvěřitelné disciplíně v práci s fakty jsou její díla tak výjimečná. Dokáže si se čtenáři hrát tak, jako nikdo jiný a pozvolné poskytování vodítek, zdánlivá řešení, slepé uličky i skutečná odhalení sází do příběhu se samozřejmostí sobě vlastní, jako by se pro to narodila. Rozsah jejích knih je lehce zastrašující, ale věřte, že budete chtít víc a těch necelých šest set stran bez potíží zvládnete i během jednoho dne, neboť zkrátka nebudete chtít nic jiného než se dozvědět konec. Lehkost, s jakou Bolton píše je naprosto unikátní a její čtivý styl podpořený krátkými kapitolami proložených dopisy a policejními dokumenty, si jen tak s něčím nespletete.

Skvělý námět je uchopen tím nejlepším možným způsobem. Děj se posouvá neuvěřitelným tempem a návykovost autorčina stylu si nezadá s inteligencí jejích postupů při vyšetřování a pátrání. Všechno, co se děje má logiku, autorka zvládá dodržovat zákonitosti našeho světa, a přesto jí pod rukama vzniká nadpozemsky skvělá záležitost. Klobouk dolů, že zvolila samostatně stojící příběh, a přesto z něj dokázala vyždímat maximum a všechno potřebné vmáčknout do jedné knihy. Střízlivý jazyk a přiměřený poměr přímé řeči k nevysloveným myšlenkám a popisům, to všechno dělá z Má ji rád, nemá ji rád jednu z nejlepších detektivek letošního roku. Vyváženější knihu na trhu aktuálně nenajdete.

Má ji rád, nemá ji rád lze hodnotit jedině superlativy. Ani při nejlepší vůli nelze vypíchnout jedinou pihu na kráse, a i kdyby nějaká existovala, rádi ji přehlédnete. V téhle knize nenaleznete patos, klišé ani přehnaně neuvěřitelné scény. Postavy si zamilujete, a přesto o každičké z nich budete v určité fázi pochybovat. Autorka přenesla žánr na nový level a vyrovnat se jejím výkonům je najednou zase o kus těžší. Nejednou vám vyrazí dech, mnohokrát vás donutí k přemýšlení a v podstatě s každou kapitolou budete mít pocit, že vlastně nevíte nic. Své teorie budete do nekonečna přehodnocovat, a přesto se ani na chvíli nepřiblížíte pravdě. S. J. Bolton zkrátka umí a jestli jste ji dodnes dokázali ignorovat, děláte obrovskou chybu. Přečtěte si ji, doporučujte ji a šiřte povědomí, protože ona si to zkrátka zaslouží.

 

Recenzi najdete také na webu: https://www.cbdb.cz/recenze-591-ruze-nebo-kopretina

Další vynikající thriller z pera britské autorky Sharon Bolton

08. 06. 2017  |  Recenzoval: Jana Hlavičková

Novinka z pera britské autorky Sharon Bolton je podmanivá, zvrácená, překvapivá a rozhodně si udrží vaši plnou koncentraci. Protože pokud si myslíte, že její úmysly máte prokouknuté, nemůžete se víc mýlit. A vaše sympatie budou poletovat od jednoho hrdiny k druhému, až si nebudete jisti, komu a čemu věřit.

V hlavní roli se nám představí trochu nezvyklá právnička Maggie. K soudu zásadně nechodí, rozhovory neposkytuje, o jejím soukromí se neví zhola nic. A přesto je nejvyhledávanější zastánkyní práva, ovšem pouze mezi doživotně odsouzenými. Neboť jí nezáleží na to, zda jste vinen, či ne. Jde jí pouze o pocit nadvlády nad policejními složkami, o pocit její moci nad bytím a nebytím odsouzeného. A dlužno dodat, že slaví úspěchy. Na svobodu dostala z cel doživotně odsouzených pěknou řádku vrahů. Není snad tedy na místě, že má právo na trochu extravagance? Chodí po svém prostorném domě, mluví s kýmsi neznámým a vlasy má zářivě modré. Je autorkou mnoha detektivních románů, ale o autogram ji nežádejte.


Ve věznici se zvýšenou ostrahou si odpykává svůj trest odsouzený vrah Hamish Wolfe a jeho jedinou nadějí, jak zvrátit jeho osud, je právě ona modrovlasá advokátka. Na základě mnoha důkazů, jej porota uznala vinným za prokázanou vraždu tří žen, čtvrtá se nikdy nenašla. Za dlouhých dní a nocí skládá origami a píše milostné dopisy své lásce, ale o kterou jde, prostě neuhodnete. Neboť tento šarmantní doktor, oplývající sympatiemi k mírně obézním ženám, je v hledáčku mnoha vdavek chtivých dam, které ho zaplavují svou přízní.
Hamish se zoufale snaží přimět Maggie, aby se ujala jeho případu a prokázala jeho nevinu. Dokonce existuje i jakýsi fanclub Hamishe Wolfeho, bojující o jeho propuštění. Fakt, že je plný polovičních bláznů, bezdomovců, není až tak důležitý.
Maggie dlouho odolává všem přímluvám, dopisům, kytkám, ležících u jejího prahu. Ale je to silnější než ona a po mnoha měsících se případu ujímá a jde po stopách všech zavražděných žen. Ale má tajemství. Tajemství, pečlivě skrývané před světem a tak zvrácené, že vám to vyrazí dech.


Vynikající thriller Má ji rád, nemá ji rád mohu s čistým svědomím a bez uzardění vřele doporučit všem fajnšmekrům, kteří mají rádi kvalitní napětí, bez kudrlinek, okolků a zbytečných frází. Nudou rozhodně zívat nebudete, autorka vám to nedovolí. Jednotlivé kapitoly jsou pečlivě proloženy elektronickou komunikací mezi hlavními protagonisty, novinovými články i milostnými psaníčky.
Já sama jsem poletovala mezi náklonností k Hamishovi, kdy mi prostě jeho šarm logicky učaroval, a k Maggie, o které jsem měla naprosto zcestné představy. Není čas na nudu, není čas na žádné tanečky. Pokud máte dojem, že příběh ustrnul na nějakém hluchém místě, okamžitě jste vtáhnuti do děje z jiného místa a z jiného pohledu. Žádná krvavá řezničina, žádné hororové představy. Jen napětí do posledního dechu a naprosto nečekaný, zvrácený konec jedné osudové chyby a nedorozumění. A o tom to přátelé celé je, nikdy, ale opravdu nikdy, si nezahrávejte se ženou. Věřte mi.

Detektivka, která má našlápnuto k tomu stát se opravdovým bestsellerem

02. 06. 2017  |  Recenzoval: Jan Hofírek

Maggie Roseová je šarmantní, distinguovaná a mimořádně inteligentní dáma v nejlepších letech – pokud nám tedy etiketa dovoluje toto sousloví v souvislosti s věkem ženy použít. Úspěšná advokátka a rovněž uznávaná spisovatelka detektivních románů – toto či něco podobného by si bez uzardění mohla nechat natisknout na svou vizitku. Maggie je ovšem zároveň zdrženlivá, chladně kalkulující profesionálka, která dobře ví, že v její práci je především nutné vyloučit či alespoň na minimum omezit jakékoliv citové projevy či dokonce vazby. Právě díky této zásadě ji postupem doby začala provázet pověst neúplatné, za objasněním „svého" případu tvrdě jdoucí bojovnice, takže dnes nejenže nemá nouzi o klienty, ale mnoho nabídek musí z důvodu časové zaneprázdněnosti odmítat. Do této kategorie neúspěšných žadatelů o její služby patří i Hamish Wolfe, nedávno odsouzený za sériové vraždy mladých žen. Ani on, ani jeho matka přes všechno naléhání nezviklají Maggie v jejím rozhodnutí nevstupovat do dalšího případu v době, kdy má práce až nad hlavu...
Detektiv Pete Weston má problém. Byl to on, kdo měl největší zásluhu na dopadení vraždícího maniaka a s nevolí sleduje snahy příslušnic jeho fanklubu.udělat z Hamishe Wolfa oběť policejně-justičního spiknutí. Takový hezký a milý muž by přece nemohl spáchat zločiny, ke kterým se ostatně nikdy nepřiznal, za něž však odešel od soudu s doživotním trestem – takhle argumentují rozezlené Amazonky, uhranuté odsouzencovým charismatickým zjevem.


Tyto aktivity se sice Westonovi nelíbí, žádné velké starosti mu ale nedělají. Je totiž jasné, že z této strany nebezpečí nehrozí – vždyť kolika podobným zavrženíhodným individuím jako je Hamish Wolf přicházejí do vězení dopisy plné extatických výlevů od psychicky labilních žen, projektujících do svého idolu nenaplněné citové tužby či pseudomateřské instinkty!
Vrásky na detektivově čele má na svědomí něco jiného. Pete Weston získal informace, podle nichž vrahova matka navázala kontakt s Maggie Roseovou, což nevěstí nic dobrého. Ne, o vině a spravedlivém odsouzení Hamishe Wolfa nemá žádné pochybnosti, zároveň však ví, že případné znovuotevření případu, zvláště pak za situace, pokud se obhajoby ujme všetečná Roseová, by se mohlo začít ubírat nevypočitatelným směrem. To se pak klidně může stát, že ta perfekcionistka něco vyšťourá, třeba nějaké formální pochybení, samozřejmě naprosto bezvýznamné, ale pokud ho mediálně nafoukne, jistý stín na práci vyšetřovatelů to určitě vrhne. A navíc je možné (Weston o tom sice pochybuje, ale čert nikdy nespí), že ten grázl Hamish Wolfe, co všechny své oběti obelstil dokonalým vystupováním, vizáží gentlemana a horoucími vyznáními lásky až za hrob, bude mít s tímto divadýlkem úspěch i u Maggie Roseové. To by bylo zaděláno na obrovský průšvih. Nedá se nic dělat, musí tu advokátku navštívit a varovat ji, aby se matčinými přímluvami za neprávem odsouzeného synáčka nenechala obalamutit...


Jak už víme, Maggie nic takového v úmyslu nemá, celá věc ji však začne zajímat z jiného důvodu. Vždyť se jí tu nabízí skvělý námět pro nový román! A protože je ženou činu, pustí se hned do psaní, k němuž je pochopitelně nutné blíže se s případem seznámit. Kam tento literárně-detektivní exkurz naši advokátku dovede, o tom již nic neprozradím, protože nechci nikoho připravit o nádherný čtenářský zážitek!


Sharon J. Boltonová je prý (cituji ze záložky) „právem považovaná za největší britský literární objev posledních let". S tím nemohu než souhlasit, i když Má ji rád, nemá ji rád je první knihou, kterou jsem od ní četl. Boltonová má obdivuhodný cit pro vytvoření dokonalého vypravěčského půdorysu, na němž pak staví graduálně se rozrůstající konstrukci napínavého příběhu. Líbivým efektům a otřepaným klišé se zásadně vyhýbá, dává přednost cizelérské poctivosti literárního řemesla, přičemž samozřejmostí je u ní věrohodnost postav i navození příslušné atmosféry, ať už se jedná o poradu v policejní kanceláři, diskusi na sociálních sítích či pátrání v podzemních jeskyních. Velkým pozitivem je i to, že přes množství nejrůznějších zápletek působí kniha jako celek jednolitým dojmem, děj se čtenáři nikdy nevymkne zpod kontroly, k čemuž zajisté přispívá i zdařilý překlad.


Závěrem děkuji dámám z nakladatelství Domino za zaslání recenzního výtisku knihy, o jejíž čtenářské úspěšnosti nemám nejmenších pochyb. Jméno Sharon J. Boltonové se díky bestselleru Má ji rád, nemá ji rád dostane na žebříčku autorů kvalitních detektivek určitě hodně vysoko!

 

Dostupné z: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/detektivka-ktera-ma-naslapnuto-k-tomu-stat-se-opravdovym-bestsellerem-8078#cmts


Ukázka z knihy Má ji rád, nemá ji rád