Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Léčitelé

Léčitelé

Autor:
Henry Denker
Originální název:
Healers
Překlad:
Lenka Lachmanová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-229-5
Počet stran:
392
Datum prvního vydání:
21. 02. 2005
Léčitelé

Popis: Léčitelé

Student medicíny David Lilliendahl měl životní cestu jasně vytýčenou: stát se ctihodným panem doktorem a hlavou tradiční židovské rodiny. Vše se ale změní v revolučním roce 1848, kdy se David zapojí do bojů ve Vídni, potká životní lásku a vzápětí zažije osobní tragédii. Po ukončení studií je donucen emigrovat, a tak se vydává vstříc novému osudu do Spojených států.


Usadí se v New Yorku a pracuje v tamní Židovské nemocnici. Tam poznává i svou budoucí manželku Mary, jednu z mála žen, které v té době ukončily studia na lékařské fakultě. Brzy po svatbě je David povolán do války jako vojenský lékař a za nelidských podmínek léčí zraněné. Ani drsné poměry v polním špitále mu však nezabrání, aby ke své práci nepřistupoval jako k poslání.


Po návratu do nemocnice je rozhodnut ještě houževnatěji potírat nemoci, předsudky i lidskou omezenost. Nemá to ovšem snadné, protože neléčí rutinně jako mnozí jeho kolegové, ale snaží se využívat nejnovější vědecké poznatky a přístroje, díky čemuž musí nezřídka čelit nepochopení i odsudkům. Spolehnout se může jen na svou ženu Mary, ale i jejich rodinný život stihne krutá rána...

 


Dotaz k produktu Léčitelé

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Henry Denker

Henry Denker

Tvorba Henryho Denkera je velmi rozsáhlá, čítá téměř třicítku románů a několik divadelních her. Ve všech svých dílech se tento autor zaobírá etikou, ať už lékařskou či právnickou. Vždy jde o silný příběh člověka, kterého souběh okolností dožene až před osudovou volbu či nutnost prokázat správnost svého úsudku a chování, třeba i navzdory všeobecnému mínění.

Henry Denker doplňuje strhující fikci o hlubokou znalost lékařské i právnické problematiky, a díky tomu si získal přízeň čtenářů na celém světě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Léčitelé

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: