Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Laboratoř

Laboratoř

Autor:
Peter Clement
Originální název:
Mutant
Překlad:
Lenka Lachmanová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-064-0
Počet stran:
280
Datum prvního vydání:
27. 05. 2002
Laboratoř

Popis: Laboratoř

Kathleen Sullivanová se po léta zabývá studiem geneticky modifikovaných rostlin a jejich vlivu na lidský organismus. Poukazuje na patologické změny, k nimž by u člověka mohlo dojít po požití upravených potravin, ale bez reálných důkazů zůstává její iniciativa bez podstatné odezvy u odpovědných úřadů.


Na opačné straně pomyslného bitevního pole stojí velká newyorská firma Agrenomics, v jejichž laboratořích naoko probíhá běžný výzkum modifikovaných plodin. Ve skutečnosti však ani zaměstnanci – s výjimkou několika zasvěcených – netuší, s jakými látkami zachází. Od vedení společnosti vedou nitky na velmi vysoká místa a také k záhadnému klientovi ze Středního Východu, který se už několikrát neúspěšně pokusil zaútočit na americké ambasády po celém světě a jak se zdá, na probíhajících výzkumech má eminentní zájem.


Doktorka Sullivanová se pod tlakem okolností rozhodne rázně jednat. Tajně pronikne do laboratoří Agrenomic, kde zjistí, že skutečnost předčí její nejhrůznější obavy: vytváření nových typů DNA může výrazně ovlivnit nejen život rostlin, ale také umožnit vývoj zbraně určené k hromadné likvidaci lidstva...

 


Dotaz k produktu Laboratoř

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Peter Clement

Peter Clement

Jen málokterý autor lékařských thrillerů může čerpat z vlastních zkušeností. Doktor Peter Clement je jedním z nich - dlouhá léta vedl pohotovost v nemocnici svaté Marie v Montrealu a nyní provozuje soukromou praxi.

Jeho prvotina Smrtící praktiky se setkala s nadšeným ohlasem u všech milovníků tohoto žánru. Ani literární kritici nešetřili chválou a jeden z nich v recenzi uvedl: „Peter Clement dokonale zná nemocniční prostředí a svým strhujícím vypravěčským stylem nutí čtenáře obracet jednu stránku za druhou. Robin Cook a Michael Palmer mu brzy budou muset uvolnit místo na špici."


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Laboratoř

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: