Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  L.A. Přísně tajné

L.A. Přísně tajné

Autor:
James Ellroy
Originální název:
L. A. Confidental
Překlad:
Tomáš Bicek
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-088-8
Počet stran:
472
Datum prvního vydání:
05. 06. 2002
L.A. Přísně tajné

Popis: L.A. Přísně tajné

Los Angeles, začátek padesátých let. V non-stop baru došlo k přestřelce, po níž zůstala na podlaze ležet těla šesti nevinných lidí. Případ přijíždí vyšetřit tři policisté: Ed Exley, který se snaží překonat úspěchy, jež u policie zaznamenal jeho otec; vznětlivý Bud White, který se stal očitým svědkem vraždy své matky; a konečně Jack Vincennes, který prodává bulvárnímu časopisu informace o kriminálních škraloupech slavných osobností.

Tihle tři poldové se k sobě chovají jako rivalové a to se pochopitelně prolíná i do vyšetřování. Jejich vzájemný vztek si ovšem v ničem nezadá se zuřivostí vrahů, které pronásledují. Všichni jsou hráči ve stejné hře, která je stále zběsilejší, rychlejší a spletitější...

Román L. A. Přísně tajné je lahůdkou pro milovníky klasické detektivky a bezesporu patří mezi klasiku žánru. Podle této knihy natočilo studio Warner Bros. kultovní film s Kevinem Spaceyem, Kim Basingerovou a Dannym DeVitem v hlavních rolích.


Dotaz k produktu L.A. Přísně tajné

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: James Ellroy

James Ellroy

James Ellroy se narodil v roce 1948 v Los Angeles. Když mu bylo deset let, stala se jeho matka obětí vraždy. Pachatel nebyl nikdy odhalen a sám Ellroy prohlašuje, že ztráta milované matky měla na jeho život dvojí dopad: jednak se málem zbláznil (a kus bláznovství si zachoval dodnes, dodává autor), jednak začal psát detektivky.

Ellroy vedl tak dobrodružný a nebezpečný život, že ve svých knihách dokáže autenticky popsat téměř cokoliv, a dělá to tak ďábelsky provokativním způsobem, že se vymyká všem literárním i jiným škatulkám. Ve svých knihách vytváří samostatný vesmír, kde není místo pro krásu, smích nebo výčitky svědomí – a snad právě pro naprostou absenci jakéhokoli lakování na růžovo sklízí ovace u čtenářů i u kritiky. Ellroyovy knihy jsou překládány do řady světových jazyků.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti L.A. Přísně tajné

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: