Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Královský klam

Královský klam

Autor:
Steve Berry
Originální název:
The King´s Deception
Překlad:
Hana Pernicová
Série:
Cotton Malone
Pořadí knihy v dané sérii:
8
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-914-1
Počet stran:
416
Datum prvního vydání:
30. 10. 2013

Kliknutím zvolte variantu

Královský klam

Popis: Královský klam

Opravdu jste si mysleli, že už byla všechna tudorovská tajemství odhalena?

Bývalý agent Cotton Malone se na vlastní kůži přesvědčil, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Původně jen chtěl vzít syna na prázdniny do Dánska, ale nedokázal odmítnout přátelskou službu své bývalé nadřízené: slíbil ji, že s sebou vezme také patnáctiletého kapsáře Iana a na londýnském letišti ho předá policii.

Po přistání se  z údajných policistů stanou únosci a oba chlapci zmizí. Zoufalý Malone pochopí, že se znovu nedobrovolně zapletl do vysoké zpravodajské hry - tentokrát ovšem nejde jen o geopolitickou moc, ale také o šokující tajemství z tudorovských dob, které by mohlo otřást současnou podobou Británie. Co když skutečně existuje dokument, který by Angličany přinutil opustit Severní Irsko? Co když skutečně lze napadnout legitimitu poslední tudorovské královny Alžběty I.?

Odpovědi na tyto otázky zajímají především CIA, která jich hodlá zneužít k vydírání britské vlády. Do čela tajné operace Královský klam je jmenován Blake Antrim, který ovšem při plnění úkolu sleduje i své osobní, ryze sobecké cíle... Zoufalý Malone se tak ve snaze o záchranu života unesených chlapců sám ocitá ve smrtící smyčce, z níž vede jen jediná cesta: zmocnit se klíče k pravdě a zabránit děsivým důsledkům, které by dávné tajemství mělo na současný svět.


Dotaz k produktu Královský klam

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Steve Berry

Steve Berry

Americkému spisovateli Stevu Berrymu (*1955) lze věřit, že to s nevýdělečnou organizací History Matters (Jde o dějiny), kterou k podpoře a uchování dějinného dědictví založil se svou ženou Elizabeth, myslí vážně. Berrymu skutečně jde o dějiny, jak potvrzuje už deset let každou novou knihou. V centru jejich akčního dobrodružného děje stojí vždy nějaká nevyřešená historická záhada, tajemství, prorůstající výhonky až do současnosti, již může stejně tak obohatit, jako ohrozit.

Se Šifrou mistra Leonarda se před deseti lety prohnala světem brownovská mánie, na niž navázaly desítky jiných autorů. Někteří tak činili s ohledem na lukrativnost takového počínání, jiní – a těch bylo výrazně méně – vítali zájem o tento subžánr, protože jim umožnil najít čtenáře, k nimž by bez Browna hledali cestu mnohem spletitěji.

Steve Berry je jedním z nich. Od roku 2003 vydává rok co rok jednu knihu s provokativní historickou premisou: do přitažlivého zábalu spekulace halí Jantarovou komnatu, Rasputina, Alexandrijskou knihovnu, templáře, Kolumba, Napoleona, čínské císaře, nově také Tudorovce... A kdybychom chtěli být pedantičtí, museli bychom zdůraznit, že první romány mu sice vyšly v roce 2003, kdy naplno zazářil Brownův fenomén, ale napsal je už počátkem devadesátých let. Za dvanáct let nashromáždil 85 odmítnutí nakladatelů, než mu nakladatelství Ballantine vydalo právě Jantarovou komnatu.

Trpělivost, kterou Berry přičítá disciplíně získané od jeptišek v katolické škole, do níž chodil, přinesla začínajícímu autorovi zadostiučinění. Dnes se jeho romány pravidelně umísťují na horních příčkách i těch nejprestižnějších amerických žebříčků, respektive světových, protože Berryho romány vycházejí ve více než 50 zemích.

Berry v současnosti píše na plný úvazek, už nedělí svůj čas mezi advokátní praxi a úniky od reality v podobě pár hodin psaní ukradených z kraje běžného pracovního dne. Už má dost času na náročné a důkladné rešerše pro každou knihu, které spolknou půl roku, a pak na celý jeden rok psaní.

Rozhovor se Stevem Berrym, který vyšel v Reflexu, si můžete přečíst zde: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48220/autor-bestselleru-steve-berry-elektronicke-knihy-vyhraly-e-revoluce-ted-leti-na-vychod.html

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Tato kniha mě prostě bavila. Co víc si přát?

24. 02. 2014  |  Recenzoval: Marek Zákopčan

Steve Berry aj v najnovšom príbehu s antikvárom (a zároveň bývalým vládnym agentom) Cottonom Maloneom ponúka bohatú dávku napätia, akcie, histórie, tajomna a politických hier. Je to v poradí už ôsmy diel voľnej série (hoci dej sa retrospektívne odohráva mesiac po udalostiach z druhého dielu) a kto pozná schému autorových kníh, môže správne predpokladať, že Cotton sa do celej šlamastiky opäť pripletie nedobrovoľne a celkom nečakane. Tentoraz sa však postaví nielen proti spravodajským agentúram a tajným spoločnostiam, ale aj démonom rodinného života.

Cotton sa chystá osláviť Deň vďakyvzdania so synom Garym u seba v Kodani. Priletí preto do Štátov, aby ho vyzdvihol, čo využije jeho bývalá nadriadená Stephanie Nellová. Cotton súhlasí, že cestou dohliadne na presun neplnoletého Iana Dunnea do Anglicka, kde ho má odovzdať tamojším úradom. Je hľadaný v súvislosti so smrťou muža v metre, no skutočnosť je mnoho zložitejšia. Ako sa ukáže, Ian mužovi krátko predtým, ako skončil pod kolesami vlaku, ukradol USB kľúč s nesmierne citlivými informáciami. Po údajoch prahne nielen americká CIA, ale aj britská MI6 či dokonca záhadná Daidalova spoločnosť. V hre je totiž tajomstvo, ktoré by mohlo obrátiť naruby nielen znalosti histórie, ale spôsobiť aj ozbrojené konflikty na Britských ostrovoch.

Cottona spočiatku nezaujímajú mocenské praktiky, avšak pri plnení úlohy dôjde ku Garyho únosu, čím sa jeho motivácia značne zvyšuje. Ako obvykle, ani tentoraz nie je vo svojom boji sám - pomáhajú mu staršie dámy - distingvovaná knihovníčka Mary, Ianova spriaznená duša, a jej sestra Tanya, kedysi sprievodkyňa tudorovskej expozície. Veľmi nápomocnou sa ukáže i britská agentka Kathleen, ktorá má povesť neriadenej strely. Cotton čoraz hlbšie preniká do temných tajomstiev európskych dejín a zisťuje, že legenda o chlapcovi z Bisley (a o tom, že slávna kráľovná Alžbeta I. bola v skutočnosti preoblečený muž) sa zakladá na pravde. Odhalenie novovekého podvodu by malo pre súčasné nábožensko-politické vzťahy na ostrovoch drvivý dopad, a všetky strany to chcú využiť vo svoj prospech...

Priznám sa bez mučenia, že Královský klam ma bavil. Pred odhaľovaním "bombastických právd" síce treba prižmúriť oko, veď aj sám autor v poznámke v závere knihy poukazuje na to, čo si pre potreby príbehu vymyslel, no honba za tajomstvami, akcia, nečakané zvraty a zaujímavosti histórie robia z knihy pestrú kratochvíľu. V príbehu sa neobjavujú známe postavy zo série (bohatý mescenáš Henrik Thorvaldsen či odvážna Cassiopeia Vittová), ale devízou je presah hlavnej dejovej línie do Cottonovho súkromia. Rieši sa totiž Garyho otcovstvo a ani v tomto smere neostane čitateľ ukrátený o prekvapenia...

Berry znovu dokázal, proč je spolu s Brownem na absolutní špičce žánru.

30. 11. 2013  |  Recenzoval: schefik

Cotton Malone se vrací v nejnovějším pokračování thrillerů z pera bestsellerového autora Steva Berryho. Co čeká na Malloneho tentokrát a kam povedou jeho kroky po odchodu z aktivní služby? I když již nepatří mezi agenty, problémy se mu vůbec nevyhýbají, ba právě naopak. Cotton se tak musí vydat po dávných tajemství Tudorovců, aby mohl opět žít svůj poklidný život ve výslužbě.

Steve Berry právoplatně patří mezi nejprodávanější autory ve svém žánru. Pro mnohé dokonce trumfuje i ikonu tohoto žánru Dana Browna. Fanoušci si již za ta léta zvykli, že Berry rok co rok přináší nový thriller nabitý akcí, napětím a mystikou. Tento rok se mohou fanoušci těšit na nové dobrodružství Cottona Maloneho, který ani přes tolik pokračování, stále neztrácí na oblíbenosti.

Cotton Malone je se svým synem na cestě do Dánska. Pouze s malou odbočkou. Svým bývalým spolupracovníkům slíbil malou výpomoc. Cestou z USA předají ve Velké Británii místní policii patnáctiletého kapsáře. Proč také ne. Zdrží je to maximálně dvě hodiny a můžou díky tomu cestovat první třídou. Vcelku výhodný obchod zdá se.

Po předání výrostka se jaksi věci ovšem zvrtnou a ze strážců zákona se stávají únosci, kteří kromě nezvedeného mladíka mají i Maloneho syna. Cotton rázem pochopí, že zde jde o daleko víc než se na první pohled mohlo zdát. Bývalý agent se tak vydává po stopách dávných tajemství, aby zachránil svého syna.

Steve Berry se vrací v plné síle, a po několika slabších dílech, je zde zpět přesně takový jakého ho fanoušci zbožňují. Steve opět rozehrává hru plnou napětí a akce, při které se bude čtenářům tajit dech. Kniha je opět plna historických faktů umě smíchaných s fikcí, přesně jak se na mistra žánru sluší a patří. Ovšem i přesto, že se jedná o smyšlený příběh opět je umě zakomponovaný do skutečného světa, že čtenář může být chvílemi na vážkách co jsou fakta a co fikce.

Na propracovanost světa a postav, které se v něm pohybují si již čtenáři u Berryho zvykli. Opět zde nenajdeme pouze kladné a záporné charaktery, ale skutečné lidi, se skutečnými problémy a vlastnostmi, které tvoří každého z nás. I díky tomu se autor nesmazatelně zapsal mezi nejprodávanější autory svého žánru. I díky tomu se jeho knihy čtou jedním dechem a jsou mezi čtenáři tolik oblíbené.

Královský klam potěší všechny autorovy fanoušky, protože se Berry opět vrátil v plné síle a dokazuje, že patří po právu mezi nejprodávanější autory. Navíc se díky jeho knihám, můžeme dozvědět i něco z historie, zde je to konkrétně doba Tudorovců, a to jistě ocení nejeden fanoušek mysteriózních thrillerů. Po zhltnutí Královského klamu tak nezbývá než čekat opět na další rok a přemýšlet co si pro nás autor přichystá tentokrát.


Ukázka z knihy Královský klam


Hlídač dostupnosti Královský klam

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: