Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Klub zabijáků

Klub zabijáků

Autor:
Paul Finch
Originální název:
The Killing Club
Překlad:
Zuzana Pernicová
Série:
Mark Heckenburg
Pořadí knihy v dané sérii:
3
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-226-2
Počet stran:
448
Datum prvního vydání:
27. 11. 2017

Kliknutím zvolte variantu


Popis: Klub zabijáků

Že po někom jdeš, ještě zdaleka neznamená, že on nejde po tobě.

Pro detektiva Marka „Hecka" Heckenburga to byl nejprve obyčejný pracovní den. Právě vyšetřoval tři vraždy na severovýchodě Anglie, když k němu doputovala zpráva, že z ostře střežené věznice uprchl Magor Mike Silver, šéf rozprášeného Klubu sympaťáků. Trasu jeho útěku vyznačila zkrvavená těla zabitých policistů.
Ale to ještě není všechno, co se má Heck dozvědět. Ještě se bude vraždit dál. Z celé Anglie přicházejí zprávy o krutě mučených a morbidně zavražděných lidech. Zdá se, že Klub se pustil do toho, čemu se v hantýrce podsvětí říká čištění: čistí zemi od všech, kteří s jejich kriminálním podnikáním mohou mít jakoukoli spojitost.
Policie okamžitě vyhlásí masivní pátrací akci a Heckenburg ani na okamžik nepochybuje, že se na ní bude podílet. Mýlí se. Bez jakéhokoli vysvětlení je postaven mimo službu. Heckovi se to nelíbí a zuby nehty se brání. Hodlá jít po gaunerech z Klubu, přestože oni se zároveň rozhodli jít po něm...


Dotaz k produktu Klub zabijáků

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Paul Finch

Paul Finch

Paul Finch býval policistou a novinářem. Postupně obě profese pověsil na hřebík, ovšem jen proto, aby je přetavil v profesi novou: stal se spisovatelem a scenáristou. (Měl koneckonců na co navázat, poněvadž jeho otec Brian Finch byl jedním ze spoluscénaristů Coronation Street, britského televizního kultu ze šedesátých let.)

Na svém autorském kontě má dnes Paul Finch několik epizod slavného slavného seriálu Poldové, podílel se i na kultovním sci-fi fenoménu Doctor Who.
Největší slávu si však vydobyl svými thrillery, zejména sérií s ústřední postavou Marka Heckenburga, jejímž prvním dílem, nazvaném pragmaticky Stalkeři, představujeme Paula Finche také českému čtenáři.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Klub zabijáků vám padne do noty stejně jako Stalkeři a Znesvětitel, na to vemte jed

15. 01. 2018  |  Recenzoval: Kateřina Chybová

Mark Heckenburg prožívá normální pracovní den, když se dozví zdrcující zprvu. Magor Mike Silver, kterého s nasazením vlastního života před dvěma lety dostal za mříže, uprchl z doživotního vězení a navíc na trase svého úniku, který se více než čemukoli jinému blíží únosu, za sebou nechává krvavou stopu. Umírají policisté i civilisté. Heck si krvavé šílenství bere osobně a je odhodlán Mikea Silvera a jeho Sympaťáky vypátrat a znovu postavit před spravedlnost za desítky zločinů, které spáchali na nevinných ženách. Jaké je však jeho překvapení, když je nekompromisně postaven mimo službu a z případu, který ho málem zničil, je stažen. To si však Heck samozřejmě líbit nenechá a po Sympaťácích začne pátrat na vlastní pěst. Nezastaví ho ani fakt, že se sám stává terčem jejích řádění. Sympaťáci se totiž evidentně rozhodli sprovodit ze světa všechny, kdo s nimi kdy měl cokoli společného a ví o jejich podnikání více, než je jim příjemné.

Klub zabijáků je v pořadí třetím dílem série s Markem Heckem Heckenburgem v hlavní roli. Paul Finch díky své vlastní kariéře u policie a následně v žurnalistice přesně líčí profesionální postupy a do světel reflektorů staví nekonformního detektiva, jež se nezastaví před ničím, nadřízené má na háku a jeho správné úmysly se ne vždy slučují s oficiálními omezenými možnostmi zaměstnance oddělení sériových zločinů. Heck nebyl nikdy vzorovým policistou z pohledu nadřízených. Je neotesaný vždycky si jde za svým, ať už má povolení nebo ne. Proto to nikdy nedotáhl v hierarchii vysoko. O to mu však nejde. Detektivní práce je jeho život a očištění země od padouchů považuje za své životní poslání.

Klub zabijáků má velmi pomalý rozjezd a prvních sto stran je neuvěřitelně nepřehledných, zmatených, překotných a podivně nekonzistentních se zbytkem série. Po čase se však kniha rozjíždí a čtenáři mají opět možnost vidět starého dobrého Finche a to, co na něm tak milují. Napravit slabý začátek je však bohužel možná až nadlidský výkon. Autor snad příliš tlačí na pilu a přisuzuje Markovi opět nadlidské schopnosti, které do tohoto typu detektivky tolik nezapadají. Klub zabijáků, jak už název napovídá, je brutální, plný arzenálu a munice, o které by se mohlo zdát kdekteré armádě, zkorumpovaných policistů, zhrzených lidí unavených životem, chladnokrevných zabijáků a pohřbených nadějí na lepší budoucnost.

Přes všechny překážky a drobná zaškobrtnutí však fanoušci budou Klub zabijáků samozřejmě číst se zatajeným dechem a čekat, co všechno Heckovi ještě projde a jestli se konce tohoto dílu dožije ve zdraví. Kromě profesních střetů čeká Marka i několik osobních ran a on se jen hlouběji noří do své nabručené a chladné osamělosti. Hrstka Markových nemnoha zbývajících přátel trpí jeho zatvrzelostí, ale Marka by nemohlo nic odradit od jeho úmyslu chytit viníky zdánlivě nesouvisejících masakrů vlastníma rukama.

Klub zabijáků je důstojným pokračováním slibně rozjeté série. Ačkoli nedosahuje hladkosti a dokonalosti předchozích dvou dílů, rozhodně se nedá označit za zklamání. Pořád je pekelně akční, pořádně napínavý a našlapaný nezáviděníhodnou brutalitou. Navíc se vrací k událostem ze Stalkerů, což ocení zejména fanoušci, kterým učaroval motiv z prvního dílu. Vývoje se dočkají i osobní životy postav a Heck se zase posouvá někam dál. Zkrátka máte-li tohoto nabručeného a naprosto svého detektiva rádi, Klub zabijáků vám padne do noty stejně jako Stalkeři a Znesvětitel, na to vemte jed.

Za recenzi děkujeme serveru CBDB

Jedna z mála knih, u kterých není možné odhadnout, kam vás děj zavede

04. 12. 2017  |  Recenzoval: Veronika Černucká

"Klub sympaťáků" má vcelku bohulibý název, ale ve skutečnosti jde o partu zločinců, kterým byste se nechtěli dostat do ruky. Tahle parta nabízí klientům ženy na znásilnění, a protože se bojí prozrazení, neváhá své oběti zavraždit. Šéf anglické buňky skončil po zásluze ve vězení, kde si odpykává trest za osmatřicet vražd. Jenomže jednoho dne se mu podaří uprchnout.

Angličan Paul Finch (1964) získával dlouhá léta zkušenosti jako filmový a seriálový scénárista, novinář a autor povídek. Díky tomu si vypiloval svůj styl a zjistil, co na diváky a čtenáře platí. Jako spisovatel si libuje ve všem temném a drsném, a tak není divu, že se specializuje na detektivky a horory. Jeho knihy u nás vydává nakladatelství Domino a na první pohled připomínají thrillery o sériových vraždách, kterými nás hojně zásobují američtí autoři. Ale nenechte se mýlit.

Finch nepotřebuje k vytvoření strhujícího příběhu nekonečné pláně ani vyšinuté psychopaty vyžívající se v rozličných způsobech mučení a vraždění. On raději navázal na tradici anglické detektivky, která je do jisté míry spíše klaustrofobická a rodinná. Když to přeženu, tak tomuhle chlápkovi stačí v podstatě dvě budovy a hrstka hrdinů k tomu, aby vytvořil něco, co vás přiková k židlím na několik hodin. "Klub zabijáků" je třetím dílem zamýšlené série s detektivem Markem "Heckem" Heckenburgem a příběh dějově navázal na knihu "Stalkeři" z minulého roku.

Mark je papírově policistou, ale jeho chování je hodně na hraně a on sám je tím, co bychom mohli nazvat anti-hrdinou. Jeho duše je rozháraná, a protože dřív mluví, než myslí, nenajde se nikdo, kdo by s ním vydržel v jedné místnosti. Jako detektiv a specialista na sériové vrahy má nesporné výsledky, za což vděčí brilantnímu mozku a praktikám, které jsou ještě horší než ty, které používají jeho protivníci. Mark je prostě ranař a za svoji pravdu se nebojí bít až do konce. Jeho kolegové ho nemůžou vystát, svědci jím pohrdají a kromě členů "Klubu sympaťáků" po jeho skalpu touží ještě pár dalších lidí.

Autor opět dokázal, že je skvělým stylistou i odvážným inovátorem žánru. "Klub zabijáků" je jednou z mála knih, u kterých je nemožné odhadnout, kam vás děj zavede. Promyšlená zápletka ve stylu konspiračních teorií je pokropená krví a Mark bude mít co dělat, aby se dožil každé následující kapitoly. Vyděšení budete z toho, co se tu děje, a také z představy, že by se něco podobného mohlo stát vám. Neustále se budete ptát sami sebe, jak je tohle vůbec možné, a Markovi budete držet palce, aby prohlédl intriky zločinců i těch, které by nikdy nepodezíral z nepravostí.

Hlavní dějová linie se točí kolem pátrání po bývalém šéfovi "Klubu sympaťáků". Magora Mikea Silvera jeho komplicové osvobodili při převozu z vězení do nemocnice a během akce zemřely dvě desítky policistů. Krátce nato začnou umírat významné osobnosti Anglie a Mark se nijak netají názorem, že za vším je "Klub sympaťáků", který byl sice v Anglii rozprášen, ale v zahraniční vesele funguje dál. Jeho nadřízení mají ovšem jiný názor a Markova přímá šéfka, se kterou kdysi chodil, dělá všechno proto, aby ho udržela od případu dál.

A tak Mark dostává jeden banální úkol za druhým a jeho kolegové žasnou nad triky, díky kterým je schopný vyřešit i nejzapeklitější záhady. Největší část knihy popisuje Markův boj se zlem, které může mít naprosto nečekanou podobu. Užijte si řadu konspirací a šokujících odhalení. Nechte se oslnit dedukcemi jednoho okouzlujícího dareby, ale pokud vám můžu něco poradit, tak "Klub zabijáků" raději nečtěte večer, když jste sami doma.

Recenze a mnohé další také na webu Veroniky Černucké


Ukázka z knihy Klub zabijáků