Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Jednadvacet detektivů

Jednadvacet detektivů

Autor:
John L. Breen a Ed Gorman
Originální název:
Sleuths of the Century
Překlad:
Jiří Kobělka
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-045-4
Počet stran:
592
Datum prvního vydání:
19. 11. 2001
Jednadvacet detektivů

Popis: Jednadvacet detektivů

Kniha Jednadvacet detektivů není pouze obyčejnou sbírkou detektivních povídek, určenou pro milovníky tohoto žánru. Její jedinečnost spočívá v tom, že průřezově zaznamenává vývoj detektivní povídky během právě uplynulého století. Čtenář má možnost seznámit se s předválečnými klasiky, jako byli například Ellery Queen nebo Agatha Christie, s drsnou školou v podání Rexe Stouta či Eda McBaina i se současnými hvězdami žánru, Ruth Rendellovou nebo Lawrencem Blockem. Každá z jednadvaceti povídek je nejen perlou sama o sobě, ale dohromady vytvářejí půvabnou mozaiku, která čtenáři ukazuje, jakým směrem se moderní detektivka ubírala a zřejmě bude dále ubírat. Vzhledem k tomu, že mnohá díla byla dosud vydána pouze časopisecky, představuje navíc tato kniha vzácný úlovek pro každého sběratele.


Editoři Jon Breen a Ed Gorman rovněž prokázali značné faktografické znalosti, když každou povídku vybavili zasvěcenou předmluvou o daném autorovi i osudech jeho literárního hrdiny. Nyní už tedy stačí jen zaostřit smysly a číst...

 


Dotaz k produktu Jednadvacet detektivů

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: John L. Breen a Ed Gorman

John L. Breen a Ed Gorman

Edward Joseph Gorman se narodil v USA v roce 1941. Dvacet let strávil v reklamním průmyslu a od roku 1984 se věnuje psaní na plný úvazek. Píše průměrně dva až tři romány ročně, dále napsal mnoho povídek a antologií. Používá pseudonymy E. J. Gorman, Daniel Ransom, Edward Gorman Jr., Robert David Chase a Richard Driscoll.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Jednadvacet detektivů

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: