Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Hitlerův houslista

Hitlerův houslista

Autor:
Igal Shamir
Originální název:
Le Violon d´Hitler
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-485-6
Počet stran:
288
Datum prvního vydání:
09. 11. 2009
Hitlerův houslista

Popis: Hitlerův houslista

Francie, 1940. Na zámku Chatillon se chystá houslový koncert na počest vysokých důstojníků wehrmachtu. Jediný účinkující, německý houslista Gustav Schultz, netuší, že bude hrát dokonce před samotným Hitlerem. Když Vůdce po recitálu nadšeně aplauduje, rozhodne se Schultz využít jeho dobrého rozmaru a žádá o svolení k odjezdu do Benátek, kde zamýšlí prostudovat jisté dokumenty. Hitler dá Schultze i záměr jeho mise telefonicky prověřit, ale odpověď v něm vyvolá záchvat nekontrolovatelného vzteku. Ještě téhož večera vydává rozkaz k Schultzově popravě, která je bez odkladu vykonána.


Paříž, současnost. Vynikající houslista a zároveň agent Mossadu Gal Knobel dostává dopis od kardinála, který se jako dítě stal svědkem tragické události na zámku Chatillon. Kardinál po Knobelovi žádá, aby se pokusil vypátrat, co tenkrát vzbudilo Hitlerův zuřivý hněv. Po jistém váhání Knobel výzvu přijímá a zjišťuje, že celá záležitost souvisí s tajemstvím starým čtyři sta let, jehož odhalení by mohlo ovlivnit evropské umělecké i náboženské dějiny. Brzy ovšem vyjde najevo, že bývalí důstojníci wehrmachtu jsou stále ochotni jít přes mrtvoly, aby tajemství, které rozlítilo jejich Vůdce, zůstalo navždy skryto...

 


Dotaz k produktu Hitlerův houslista

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Igal Shamir

Igal Shamir

Igal Shamir proslul především jako houslista, ale jeho životopis zahrnuje i krátké působení v letectvu izraelské armády. Román Hitlerův houslista je jeho prvotinou, v níž nacházíme odkazy nejen na dějinné události, které jsou pevně spjaty s osudem autora a jeho rodiny, ale především se můžeme nechat unést napínavým příběhem, který nadchl čtenáře na celém světě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Hitlerův houslista


Hlídač dostupnosti Hitlerův houslista

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: