Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Hádův faktor

Hádův faktor

Autor:
Robert Ludlum a Gayle Lynds
Podtitul:
Série Jonathan Smith, 1. díl
Originální název:
The Hades Factor
Překlad:
Michael Havlen
Série:
Jonathan Smith
Pořadí knihy v dané sérii:
1
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-612-6
Počet stran:
392
Datum prvního vydání:
14. 05. 2001
Datum vydání dotisku:
09. 05. 2011
Hádův faktor

Popis: Hádův faktor

Na třech různých místech ve Spojených státech náhle a nezávisle na sobě umírají tři lidé na záhadný smrtící virus. Vědecký tým největší státní vojenské laboratoře se horečně snaží odhalit tajemství tohoto viru, ale bohužel marně. V této alarmující situaci se vrací ze zahraniční konference hlavní výzkumník Jonathan Smith, aby se postavil do čela svého týmu. Vzápětí je vystaven dobře organizované sérii atentátů, ze kterých se štěstím vyvázne, ale po návratu domů zjistí, že virus si vyžádal čtvrtou oběť – jeho snoubenku Sophii.

Zoufalý a rozlícený Smith rychle odhalí, že Sophiina smrt nebyla náhodná a že virus kontroluje kdosi neznámý. Jako špičkový odborník okamžitě pochopí, že světu hrozí pandemie, a pustí se na vlastní pěst do pátrání, ale jakási neviditelná síla mu neustále brání v přístupu k informacím. Čím více otázek klade, tím více lidí umírá. Nakonec však Smith dospěje k šokujícímu zjištění: v pozadí záhadných úmrtí stojí člověk s úzkými vazbami na vysoce postavené politiky a teroristy ze třetího  světaJe zřejmé, že tento nelítostný muž udělá vše pro to, aby uskutečnil svůj zrůdný plán, avšak Smith je odhodlán mu v tom zabránit.


Dotaz k produktu Hádův faktor

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Robert Ludlum a Gayle Lynds

Robert Ludlum a Gayle Lynds

Robert Ludlum (1927– 2001) je všeobecně považován za otce politického thrilleru.  Na celém světě se už prodalo téměř půl miliardy jeho knih, které byly přeloženy  do čtyřiceti jazyků. Ludlumovy špionážní romány jsou natolik přesvědčivé  a věrohodné, že na něj svého času CIA  dokonce nasadila zvláštního agenta.

Gayle Lynds je americká autorka špionážních thrillerů. Její knihy jsou publikovány ve dvaceti zemích. Narodila se v Nebrasce a vyrůstala v Iowě. Tamtéž vystudovala i Univerzitu se zaměřením na žurnalistiku. Začínala jako novinářka psaním investigativních reportáží. Tyto reportáže však měly takový dopad, že vedly ke změnám ve státní legislativě. Nyní žije v Maine a na plný úvazek se věnuje psaní románů.

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Čte se jedním dechem

26. 03. 2013  |  Recenzoval: Cinka

První kniha z řady o Jonu Smithovi. Mikrobiologie a virologie je velmi zajímavé téma, zvláště pokud se vir má stát zbraní. Kniha je napínavá, čte se jedním dechem, a i když jsem brzy poznala, kdo je padouch, pořád  zde byl prostor pro fantazii, jak to celé dopadne a jakým stylem budou padouši dopadeni.


Ukázka z knihy Hádův faktor