Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Genesis

Genesis

Autor:
Karin Slaughter
Podtitul:
Série Will Trent, 3. díl
Originální název:
Genesis
Překlad:
Hana Čapková
Série:
Will Trent
Pořadí knihy v dané sérii:
3
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-882-3
Počet stran:
424
Datum prvního vydání:
23. 11. 2009
Datum vydání dotisku:
17. 04. 2013
Genesis

Popis: Genesis

Bývalá soudní patoložka Sára Lintonová chtěla udělat tlustou čáru za tragickou minulostí. Přestěhovala se a začala pracovat jako lékařka v městské nemocnici. Nějaký čas měla skutečně pocit, že začala nový život – ovšem jen do okamžiku, kdy jí na oddělení přivezli těžce zraněnou ženu. Jakmile Sára zjistí, že pacientka se nestala obětí autonehody, ale neznámého sadistického šílence, začne se její mysl navracet do světa násilí a hrůzy. Kdo a proč té nebohé ženě vyjmul zaživa žebro?

Pátrání na místě činu dovede agenta Willa Trenta do podzemní kobky, která je zhmotněním nejhrůznějších představ: na špinavé podlaze stojí krvavé lůžko, stěny pokrývají mučicí přístroje... Vše naznačuje, že Sářina zmasakrovaná pacientka je pouze předzvěstí zrůdného plánu, který se mohl zrodit jedině v naprosto vyšinutém mozku.

Možná vyšinutém, ale v jistém smyslu geniálním. Jak se zdá, pachatel má všechno promyšlené do nejmenších detailů. Zastavit by ho snad mohla bezchybná policejní práce, ale tu bohužel místní vyšetřovatelé neodvádějí. Možná jsou Sára a Will jediní, kdo může zachránit příští oběť...

 

 


Dotaz k produktu Genesis

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Karin Slaughter

Karin Slaughter

Jak přiznává Karin Slaughter (*1971), v mládí četla v podstatě všechno, co jí v knihovně půjčili domů. A jak už to bývá u těch, kterým osud předurčil spisovatelskou dráhu, zkoušela psát už jako malá holka. Nebyla zase o tolik starší, rovných třicet, když jí vyšel první román (Zběsilost). Jako nejlepší debut v oblasti thrilleru za rok 2001 byl nominován do užšího výběru na Zlatou dýku, cenu, kterou udílí Americká asociace autorů detektivních románů.

Od té doby uběhlo přes deset let a půldruhé desítky dalších knih. Autorka je zasazuje do prostředí, jež zná nejlépe, protože se tam narodila a dodnes tam žije – na americký jih, do Georgie. Atmosféru maloměstského společenství, kterou nasávala celé mládí, přenesla do série románů z fiktivního okresu Grant County. Když se později, už jako dospělá, přestěhovala Karin Slaughter do Atlanty, zrodila se další série, jejímž hrdinou je speciální agent Will Trent. Obě série spojuje ponurost, nekašírované násilí, skvěle vygradovaný děj a v neposlední řadě také důraz na společenské aspekty.

Její knihy vyšly už v jednatřiceti jazycích a nyní se také dočkají filmového zpracování. Will Trent zaujal švédské filmaře, kteří prve převedli na plátno Larssonovo Milénium, a v současné době se dokončuje scénář založený na prvním románu z trentovské série, Triptych. A autorka si smluvně zajistila, že film nebude jen chabou napodobeninou literární předlohy – sama se na tvorbě scénáře aktivně podílí. Máme se tedy na co těšit!

Karin Slaughter se už možná ocitla na spisovatelském vrcholu, ale u ní samotné se toho moc nezměnilo. Dávno už sice žije v Atlantě, ale chalupu má na venkově a tam se při vytváření každého románu na jeden dva týdny uchyluje a pak píše denně od rána do hluboké noci, dokud jí v tom nezabrání rozbolavělá bříška prstů.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Tohle je vážně síla!

21. 01. 2014  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková

Nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo. I tak by se dalo vysvětlit to, v jaké stavu se objevily dvě oběti nedaleko od Atlanty. Z jakého důvodu by někdo ale ženy takhle týral? Will Trent se k případu dostane jen náhodou, ale nehodlá polevit, i kdyby měl pátrat na vlastní pěst.

Will byl zvyklý pracovat sám, teď má k ruce partnerku, která ale před jeho očima zkolabovala. I když to nechce přiznat, má Faith rád a bojí se, jestli je v pořádku. Díky tomu se v nemocnici nachomýtne k děsivému případy týrané ženy, která shodou náhod skončila pod koly jedoucího auta. Ohromným štěstím byla přítomnost záchranáře a tak je mladá žena naživu. Podle lékařky Sáry Lintonové ani po operaci nemá vyhráno. Někdo jí věznil a jí se podařilo uniknout. Její stav je ale vážný. Will se rozjíždí na místo nehody, kde je už místní policie, která ze zásahu GBI nemá radost. Přesto se Willovi podaří objevit skrýš a další oběť, která jim ale nic neřekne. Je mrtvá.

I když se do toho neměl Will, Faith a v neposledním případě Sára plést, společně hledají stopy a pachatele zrůdného činu. To, co se jim podaří zjistit, je ještě více znepokojuje. Pachatel je nelítostný, sadistický a značně metodický. Své oběti zná, jinak by se k nim nikdy nedostal tak blízko. Čas tiká a pohřešují se další dvě ženy. Kromě fyzického vzhledu mají společné to, že je vlastně nikdo nemá rád. Sousedé je neznají, v práci patří k těm, kteří se s nikým nebaví a vlastně o to ani nestojí.

Kromě hlavního případu se děj točí kolem Faith, která řeší vlastní problémy, se kterými se nechce svěřit Willovi. A vůbec se jí nelíbí, že kolem vyšetřování začíná slídit Sára. Její postřehy jsou však velice trefné. Ať se to týká případu, nebo zdravotního stavu ve kterém se Faith nachází a se kterým si zahrává. Je jen otázkou času, kdy se stane něco nejen jí.

Třetí díl s Willem Trentem a Faith je opravdu výborně napsaný. Přestože mám silný žaludek, pachatel svým počínáním předčil všechno, co jsem kdy četla. Musím říct, že to bylo nechutné, ale horší snad byla jeho psychika a jeho přesvědčení, že dělá něco správného. Děj je napínavý, žene se dopředu, ale nijak nespěchá a nechává čtenáře pátrat po vlastních vodítkách. Zároveň je v tom něco krásného, s příslibem lepších časů. Poprvé se zde objevuje i další postava, která dodává vyprávění jiný rozměr – Sára Lintonová. A nejde zapomenout na stále protivnou, ale odhodlanou Amandu, šéfku GBI. Genesis je asi zatím to nejlepší, co jsem od Karin Slaughter četla.


Ukázka z knihy Genesis


Hlídač dostupnosti Genesis

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: