Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Elitní žoldáci

Elitní žoldáci

Autor:
Brad Thor
Originální název:
The Lions of Lucerne
Překlad:
Dalibor Míček
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-149-3
Počet stran:
416
Datum prvního vydání:
06. 10. 2003
Elitní žoldáci

Popis: Elitní žoldáci

V luxusním horském středisku se stala skutečností nejhorší noční můra tajné služby: byl unesen americký prezident, členové ochranky zůstali ležet v tratolišti krve. Ze zločinu je všeobecně obviňována jedna z nejobávanějších teroristických organizací na Středním východě smrtonosná Revoluční rada Fatáh.

Jen jeden člověk nevidí za děsivým činem Fatáh. Jmenuje se Scoth Harvath, je bývalým příslušníkem elitních jednotek válečného námořnictva a jako jediný přežil masakr v horách. Hnán profesionální ctí a touhou po pomstě si Harvath vypracuje vlastní pravidla, jak se dostat k odpovědím na své otázky. Jenomže hledání pravdy z nepochopitelných důvodů dráždí jeho nadřízené... a uvrhá jeho vlastní život do nebezpečí. Na nejvyšších místech státní správy totiž sedí lidé, jejichž intriky daleko přesahují meze zákona. A právě tito lidé se cítí Harvathovým pátráním ohroženi a jsou odhodláni udělat cokoliv, aby ho zastavili...


Dotaz k produktu Elitní žoldáci

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Brad Thor

Brad Thor

Brad Thor měl v dětství dva sny: hodně cestovat a psát romány. Splnil si oba. Procestoval celý svět, bydlel i studoval na třech různých kontinentech, a o své zážitky se dělí s diváky vlastního televizního pořadu Travelling Lite.

Splnění druhého snu se dočkal mnohem později. Díky své televizní slávě navázal kontakty s lidmi, kteří ho zasvětili do zákulisí světa špionážních služeb. I díky nim je jeho prvotina Elitní žoldáci (česky vydalo DOMINO v roce 2003) považována za román, který posunul špionážní žánr zase o kousek dál. Snad nejvýstižněji se vyjádřil Nelson DeMille, další mistr tohoto žánru: „Thorova kniha má strhující děj, břitké dialogy, technické popisy přesně odpovídající realitě – ale především se věrohodně zabývá tím, co bude v brzké budoucnosti námětem hlavních novinových titulků. Díky tomu všemu budete mít už po přečtení prvních stran pocit, že jste nasedli do letadla s kolmým startem!"


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Elitní žoldáci

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: