Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Dokonalý zabiják

Dokonalý zabiják

Autor:
Ward Larsen
Originální název:
The Perfect Assassin
Překlad:
Dalibor Míček
Série:
David Slaton
Pořadí knihy v dané sérii:
1
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-203-3
Počet stran:
496
Datum prvního vydání:
13. 03. 2017

Kliknutím zvolte variantu

Dokonalý zabiják

Popis: Dokonalý zabiják

Jediný výstřel může změnit směr, kudy se svět ubírá. A kudy se bude ubírat

Pro mladou americkou lékařku Christinu měla být plavba přes Atlantik splněním snu o životním dobrodružství. Skutečnost je ale mnohem dramatičtější: v ledových vodách oceánu spatří muže, který z posledních sil zápasí o život. Když ho zachraňuje, ještě netuší, že brzy půjde o život i jí.
David Slaton je totiž kidon, izraelský zabiják na nebezpečné misi. Zmocní se plavidla a nasměruje je k novému cíli, pobřeží Cornwallu. Christině nezbývá nic jiného, než se nedobrovolně stát partnerkou profesionálního vraha, protože brzy vyjde najevo, že se společně se Slatonem stala rukojmím ve vysoké hře o získání moci na Středním východě.
Klíčem k vítězství je nalezení záhadně zmizelé lodi, která skrývala smrtonosný náklad. Kam zmizel? Slaton je odhodlán zjistit pravdu a s chladnokrevnou precizností se pouští do pátrání po muži, který by mohl přivést svět na pokraj nevratné katastrofy.


Dotaz k produktu Dokonalý zabiják

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Ward Larsen

Ward Larsen

Špionážní thrillery Warda Larsena patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co soudobá literatura v tomto žánru nabízí. Jsou nabité akcí i technickými detaily, na které by byl podle amerického recenzenta pyšný i Tom Clancy. Ostatně není divu: než se Larsen začal věnovat literární tvorbě, působil jako pilot Air Force a také jako vyšetřovatel leteckých nehod. Autentičnost a dravý spád Wardovy prvotiny Dokonalý zabiják, jejíž český překlad právě držíte v ruce, vedly k rozhodnutí vytvořit filmovou verzi, na které právě probíhají přípravné práce.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Nadupaný štart novej série

03. 06. 2017  |  Recenzoval: Marek Zákopčan

Opäť sa potvrdilo, že české vydavateľstvo Domino má skvelý odhad na nové tituly, ktoré určite zaujmú ich čitateľov. Ak vám náhodou ešte meno Ward Larsen nič nehovorí, pripravte sa na to, že ho čoskoro zaradíte medzi frekventované. Jeho autorský štýl sa pohybuje kdesi medzi Danielom Silvom a Raymondom Khourym, čiže na svoje si prídu hlavne fanúšikovia špionážnych trilerov, akcie a reflexie svetovej spoločenskej situácie. Hneď po dočítaní knihy som si musel vyhľadať ďalšie informácie, pretože autor ma celkom namotal. Potešil som sa. Dokonalý zabiják je len prvou časťou série, ktorá bude čoskoro pozostávať už zo štyroch románov. Máme sa teda na čo tešiť, pretože Larsen určite krásne doplní zoznam spisovateľov pod prekladateľským patronátom Domina.

"Naklonila se k trosečníkovi a zkontrolovala mu pulz. Byl nitkovitý a po takové námaze příliš pomalý. Pokožku měl bledou, téměř bílou. Pak si Christina všimla krvavé skvrny na jeho košili. Rozepnula knoflíky a spatřila asi deseticentimetrovou tržnou ránu na levém boku mezi dvěma posledními žebry. Musel ztratit spoustu krve. S takovým zraněním nemohl v ledové vodě plavat moc dlouho. Muž se zachvěl a tupě se rozhlédl kolem sebe."

Život americkej lekárky Christine Palmerovej sa nielenže obráti hore nohami, on urobí niekoľkonásobné salto a už nikdy sa neprestane točiť. Pokojná plavba na rodinnej jachte cez Atlantik sa zmení na boj o prežitie vo chvíli, keď z vody vytiahne stroskotanca lode Polaris Venture. David Slaton je v skutočnosti kidon, izraelský tajný agent a vycvičený zabijak. Jeho úlohou bolo dopraviť do Izraela z Juhoafrickej republiky dve jadrové zbrane. Lenže nepriateľská strana sa o tom dozvedela a zorganizovala smrtiaci útok. Izraelská vláda zažíva debakel a Davida navyše považujú za strojcu zrady. Ocitá sa tak na úteku pred policajnými zložkami a zároveň musí vypátrať pravého zradcu skôr, ako zbrane použije na útok na anglickej pôde. Christinina počiatočná nedôvera sa postupne mení na snahu pomôcť záhadnému mužovi a odvrátiť hroziacu katastrofu. Izraelská tajná služba, anglická polícia a Scotland Yard rozbiehajú pátranie po kidonovi, zatiaľ čo skutočný páchateľ strojí úklady v snahe dostať mladý židovský štát na kolená a prosperovať z novej situácie...

"Slaton změnil cíl a vypálil. Ticho v sále se změnilo v práskání výstřelů a tříštění skla. V rychlém sledu vypálil dvakrát na každou pohybující se postavu venku a vrhl se do úkrytu za koncem barového pultu. V půli cesty ucítil bodavou bolest v předloktí. Několik hostů se pokousilo uniknout hlavním vchodem, ale krupobití kulek je donutilo vrhnout se na podlahu a hledat úkryt za převrácenými stolky. Slaton vykoukl zpoza baru a vyslal spršku střel na muže, který skošil dovnitř rozbitým oknem. Druhý ležel na chodníku a svíjel se bolestí. Bleskurychle se skrčil za pult, když bar pokropila odvetná palba."

Prvých sto strán je oproti zvyšku románu o niečo menej dynamických, ale to neznamená, že sa budete nudiť. Autor si aj počas rozsiahlejšieho úvodu kliesni cestu k epickému pokračovaniu, a to najmä predstavovaním postáv a základných námetov. David Slaton a Christina Palmerová sú skvelo napísané postavy a už od začiatku je jasné, že napriek počiatočnej nevraživosti a nebezpečenstvu im budete držať palce. O to viac, že Larsen sa ich nebojí - najmä Davida - vháňať do čoraz napínavejších situácií. Iste, keby sme chceli, nájdeme aj niekoľko klišé (napr. hrdinova tragická skúsenosť z minulosti, zradca vnútri agentúry a pod.), ale autor ich podáva s takou parádou, že mu všetko radi odpustíte a necháte sa unášať dejom. Pozitívne hodnotím aj fakt, že tajomstvá sa odhaľujú postupne a autor si ich nenecháva až na záver. Vďaka tomu sa nestrácate v príbehu a užívate si prepojenia jednotlivých dejových línií naplno. Dokonalý zabiják sa mi páčil, preto verím, že bude mať úspech a dočkáme sa aj ďalších autorových diel. Určite totiž neujdú mojej (a iste ani vašej) pozornosti.

Mistr politického thrilleru se poprvé představuje českým čtenářům!

23. 03. 2017  |  Recenzoval: Jan Hofírek

Nedávno ukončila vysokoškolská studia a stala se lékařkou, ovšem hlavní životní vášní Američanky Christiny Palmerové je jachting. Když brázdí nekonečné plochy světových moří, odkázaná jen na malou loďku a své silné a šikovné ruce a psychickou odolnost, tehdy se cítí ve svém živlu a prožívá pocity opravdového štěstí. Jako třeba nyní, kdy se plaví po Atlantiku. Před několika dny jí rozbouřený oceán připravil nejednu těžkou chvilku, počasí se ale naštěstí brzy umoudřilo, takže její cesta teď probíhá bez potíží – je krásná noc, hvězdné nebe, které jí září nad hlavou, se pozvolna vyjasňuje, na obzoru co nevidět vykoukne první sluneční paprsek a...

Prásk! Velká rána, mohutné zakymácení lodi a Christinu v mžiku opouští snění. Vidí jakýsi trám, který se před chvilkou otřel o bok její jachty, jak však vzápětí s ulehčením zjišťuje, nezanechal na ní žádné vážnější škody. V moři jsou vidět další předměty, podle všeho trosky, taky nějaká bedna... ale co to? Ano – s vypětím posledních sil se jí drží nějaký muž! Christina připlouvá blíž a snaží se nešťastníkovi pomoci na palubu. Trvá to dlouho, ale nakonec trosečník přepadá přes okraj a leží na dně loďky...
Ve stejnou dobu přechází izraelský ministerský předseda nervózně po své pracovně. Za pár minut se má sejít s francouzským ministrem zahraničí, ale potřásání rukou před objektivy fotografů, sterilní úsměvy do kamer a následné žvanění o ničem je to poslední, na co má teď chuť. Před chvílí jej totiž navštívil šéf tajné služby, aby mu oznámil nepříjemnou zprávu – Mossad ztratil kontakt s lodí, která převážela z jihoafrického Kapského města do Izraele jaderné hlavice a alternativy, vysvětlující její zmizení (únos, popř. ztroskotání), jsou jedna horší než druhá. V každém případě musí co nejdříve svolat vládu, aby tuto prekérní situaci posoudila a poradila se o dalším postupu. Premiér se snaží raději nedomýšlet důsledky katastrofického scénáře – pokud mají v celé věci prsty palestinští teroristé, pak to znamená jen jedno, totiž bezpečnostní ohrožení Izraele, patrně nejvážnější v celých jeho dějinách a on bude muset... K čertu, má zpoždění, ten francouzský tajtrlík na něj už deset minut čeká! S pevným rozhodnutím zkrátit toto „mimořádně významné setkání izraelského premiéra s čelným představitelem francouzské vlády" na minimum vychází se širokým úsměvem vstříc svému hostu, i když v myšlenkách je někde úplně jinde...
Vraťme se ještě na chvíli k Christině, neboť situace na její jachtě se mezitím neobyčejně zdramatizovala. Když poskytla neznámému trosečníkovi nezbytnou první pomoc a ujistila se, že je mimo ohrožení života, nasměrovala mladá lékařka svou loď k portugalským břehům. V některé lisabonské nemocnici se jejímu neočekávanému hostu určitě dostane té nejlepší péče a vbrzku se zotaví ze svých zranění i vyčerpávajícího pobytu v ledové vodě Atlantického oceánu. Tento její záměr však narazil na nečekanou překážku – sotva se totiž neznámý dal trochu do pořádku, velitelským hlasem Christině oznámil, že nyní je pánem na lodi on a přikázal jí, aby změnila kurs, neboť má v úmyslu přistát v Anglii. Ze zachráněného se tak stal únosce a i když jím byla několikrát ujištěna, že se nemá čeho obávat, je Christina vyděšená a ví, že tři dny, které cesta do Anglie potrvá, pro ni budou věčností...
Kostky jsou tedy vrženy, příběh nabírá rychlý spád a čtenáře čeká skoro 500 stran napínavého dobrodružství – kombinace thrillerových zápletek, akčních scén i psychologických nuancí je vskutku parádní! Ocitáme se ve světě „vysoké politiky", k němuž neodlučitelně patří tajné špionážní operace, zákulisní intriky, klamné diplomatické manévry, v kterém však přes všechnu nepřehlednost a zdánlivý samospád událostí hrají nejdůležitější roli odvážní a inteligentní jedinci.
Kromě perfektně vymyšleného příběhu mne na knize Warda Larsena velice zaujal jeho „neliterární" talent pro všechno, co nějak souvisí s technickými záležitostmi. Dokonale se orientuje v problematice letectví (nezapře v sobě bývalého pilota Air Force), hodně toho ví o konstrukci lodí, má v malíčku všechno, co se týká pátracích akcí na moři... Když např. popisuje Christininu plavbu, resp. druhy plachet a všelijakých lanek a kladek, manévry, které je nutno v té které chvíli provést atd., máte dojem, že Ward Larsen snad musel někdy v minulosti reprezentovat USA jako jachtař na Olympiádě! Pro čtenáře je vždycky dobré vědět, že autor jej ani v detailech nevodí za nos a že se na něj může spolehnout nejen jako na literárního tvůrce, ale i odborníka, který si věci, o nichž píše, nevycucal z prstu.
Pokusil jsem se o tomto americkém spisovateli získat nějaké informace a mimo jiné jsem s překvapením zjistil, že kromě románu The Perfect Assassin (vydaného v roce 2007), který je jeho prvotinou, napsal ještě šest dalších! To, že jej nakladatelství Domino „objevilo" pro českého čtenáře, je jistě chvályhodný počin – Ward Larsen je (pokud mohu soudit na základě právě přečteného recenzního výtisku i z ohlasů na jeho tvorbu v USA) skutečným mistrem literárního žánru, zvaného politický thriller a určitě si i u nás najde své příznivce a obdivovatele.


Ukázka z knihy Dokonalý zabiják