Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Dokonalý zabiják

Dokonalý zabiják

Autor:
Larsen Ward
Originální název:
The Perfect Assassin
Překlad:
Dalibor Míček
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-203-3
Počet stran:
496
Datum prvního vydání:
13. 03. 2017

Kliknutím zvolte variantu

369 Kč 295 Kč 

Nakupte ještě za 2000 Kč a získáte DOPRAVU ZDARMA!

Dokonalý zabiják

Popis: Dokonalý zabiják

Jediný výstřel může změnit směr, kudy se svět ubírá. A kudy se bude ubírat

Pro mladou americkou lékařku Christinu měla být plavba přes Atlantik splněním snu o životním dobrodružství. Skutečnost je ale mnohem dramatičtější: v ledových vodách oceánu spatří muže, který z posledních sil zápasí o život. Když ho zachraňuje, ještě netuší, že brzy půjde o život i jí.
David Slaton je totiž kidon, izraelský zabiják na nebezpečné misi. Zmocní se plavidla a nasměruje je k novému cíli, pobřeží Cornwallu. Christině nezbývá nic jiného, než se nedobrovolně stát partnerkou profesionálního vraha, protože brzy vyjde najevo, že se společně se Slatonem stala rukojmím ve vysoké hře o získání moci na Středním východě.
Klíčem k vítězství je nalezení záhadně zmizelé lodi, která skrývala smrtonosný náklad. Kam zmizel? Slaton je odhodlán zjistit pravdu a s chladnokrevnou precizností se pouští do pátrání po muži, který by mohl přivést svět na pokraj nevratné katastrofy.


Dotaz k produktu Dokonalý zabiják

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Larsen Ward

Larsen Ward

Špionážní thrillery Warda Larsena patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co soudobá literatura v tomto žánru nabízí. Jsou nabité akcí i technickými detaily, na které by byl podle amerického recenzenta pyšný i Tom Clancy. Ostatně není divu: než se Larsen začal věnovat literární tvorbě, působil jako pilot Air Force a také jako vyšetřovatel leteckých nehod. Autentičnost a dravý spád Wardovy prvotiny Dokonalý zabiják, jejíž český překlad právě držíte v ruce, vedly k rozhodnutí vytvořit filmovou verzi, na které právě probíhají přípravné práce.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Mistr politického thrilleru se poprvé představuje českým čtenářům!

23. 03. 2017  |  Recenzoval: Jan Hofírek

Nedávno ukončila vysokoškolská studia a stala se lékařkou, ovšem hlavní životní vášní Američanky Christiny Palmerové je jachting. Když brázdí nekonečné plochy světových moří, odkázaná jen na malou loďku a své silné a šikovné ruce a psychickou odolnost, tehdy se cítí ve svém živlu a prožívá pocity opravdového štěstí. Jako třeba nyní, kdy se plaví po Atlantiku. Před několika dny jí rozbouřený oceán připravil nejednu těžkou chvilku, počasí se ale naštěstí brzy umoudřilo, takže její cesta teď probíhá bez potíží – je krásná noc, hvězdné nebe, které jí září nad hlavou, se pozvolna vyjasňuje, na obzoru co nevidět vykoukne první sluneční paprsek a...

Prásk! Velká rána, mohutné zakymácení lodi a Christinu v mžiku opouští snění. Vidí jakýsi trám, který se před chvilkou otřel o bok její jachty, jak však vzápětí s ulehčením zjišťuje, nezanechal na ní žádné vážnější škody. V moři jsou vidět další předměty, podle všeho trosky, taky nějaká bedna... ale co to? Ano – s vypětím posledních sil se jí drží nějaký muž! Christina připlouvá blíž a snaží se nešťastníkovi pomoci na palubu. Trvá to dlouho, ale nakonec trosečník přepadá přes okraj a leží na dně loďky...
Ve stejnou dobu přechází izraelský ministerský předseda nervózně po své pracovně. Za pár minut se má sejít s francouzským ministrem zahraničí, ale potřásání rukou před objektivy fotografů, sterilní úsměvy do kamer a následné žvanění o ničem je to poslední, na co má teď chuť. Před chvílí jej totiž navštívil šéf tajné služby, aby mu oznámil nepříjemnou zprávu – Mossad ztratil kontakt s lodí, která převážela z jihoafrického Kapského města do Izraele jaderné hlavice a alternativy, vysvětlující její zmizení (únos, popř. ztroskotání), jsou jedna horší než druhá. V každém případě musí co nejdříve svolat vládu, aby tuto prekérní situaci posoudila a poradila se o dalším postupu. Premiér se snaží raději nedomýšlet důsledky katastrofického scénáře – pokud mají v celé věci prsty palestinští teroristé, pak to znamená jen jedno, totiž bezpečnostní ohrožení Izraele, patrně nejvážnější v celých jeho dějinách a on bude muset... K čertu, má zpoždění, ten francouzský tajtrlík na něj už deset minut čeká! S pevným rozhodnutím zkrátit toto „mimořádně významné setkání izraelského premiéra s čelným představitelem francouzské vlády" na minimum vychází se širokým úsměvem vstříc svému hostu, i když v myšlenkách je někde úplně jinde...
Vraťme se ještě na chvíli k Christině, neboť situace na její jachtě se mezitím neobyčejně zdramatizovala. Když poskytla neznámému trosečníkovi nezbytnou první pomoc a ujistila se, že je mimo ohrožení života, nasměrovala mladá lékařka svou loď k portugalským břehům. V některé lisabonské nemocnici se jejímu neočekávanému hostu určitě dostane té nejlepší péče a vbrzku se zotaví ze svých zranění i vyčerpávajícího pobytu v ledové vodě Atlantického oceánu. Tento její záměr však narazil na nečekanou překážku – sotva se totiž neznámý dal trochu do pořádku, velitelským hlasem Christině oznámil, že nyní je pánem na lodi on a přikázal jí, aby změnila kurs, neboť má v úmyslu přistát v Anglii. Ze zachráněného se tak stal únosce a i když jím byla několikrát ujištěna, že se nemá čeho obávat, je Christina vyděšená a ví, že tři dny, které cesta do Anglie potrvá, pro ni budou věčností...
Kostky jsou tedy vrženy, příběh nabírá rychlý spád a čtenáře čeká skoro 500 stran napínavého dobrodružství – kombinace thrillerových zápletek, akčních scén i psychologických nuancí je vskutku parádní! Ocitáme se ve světě „vysoké politiky", k němuž neodlučitelně patří tajné špionážní operace, zákulisní intriky, klamné diplomatické manévry, v kterém však přes všechnu nepřehlednost a zdánlivý samospád událostí hrají nejdůležitější roli odvážní a inteligentní jedinci.
Kromě perfektně vymyšleného příběhu mne na knize Warda Larsena velice zaujal jeho „neliterární" talent pro všechno, co nějak souvisí s technickými záležitostmi. Dokonale se orientuje v problematice letectví (nezapře v sobě bývalého pilota Air Force), hodně toho ví o konstrukci lodí, má v malíčku všechno, co se týká pátracích akcí na moři... Když např. popisuje Christininu plavbu, resp. druhy plachet a všelijakých lanek a kladek, manévry, které je nutno v té které chvíli provést atd., máte dojem, že Ward Larsen snad musel někdy v minulosti reprezentovat USA jako jachtař na Olympiádě! Pro čtenáře je vždycky dobré vědět, že autor jej ani v detailech nevodí za nos a že se na něj může spolehnout nejen jako na literárního tvůrce, ale i odborníka, který si věci, o nichž píše, nevycucal z prstu.
Pokusil jsem se o tomto americkém spisovateli získat nějaké informace a mimo jiné jsem s překvapením zjistil, že kromě románu The Perfect Assassin (vydaného v roce 2007), který je jeho prvotinou, napsal ještě šest dalších! To, že jej nakladatelství Domino „objevilo" pro českého čtenáře, je jistě chvályhodný počin – Ward Larsen je (pokud mohu soudit na základě právě přečteného recenzního výtisku i z ohlasů na jeho tvorbu v USA) skutečným mistrem literárního žánru, zvaného politický thriller a určitě si i u nás najde své příznivce a obdivovatele.


Ukázka z knihy Dokonalý zabiják