Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Chybná diagnóza

Chybná diagnóza

Autor:
Henry Denker
Originální název:
Eror of Judgement
Překlad:
Eva Masnerová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-86128-66-0
Počet stran:
336
Datum prvního vydání:
10. 11. 1999
Chybná diagnóza

Popis: Chybná diagnóza

Běžná lékařská prohlídka skončila neočekávaným verdiktem: dvaadvacetiletá Cynthia Hortonová se musí okamžitě podrobit gynekologické operaci. Jde o neškodný výrůstek, nebo o nádor? Rodiče ji vybírají vynikajícího operatéra, protože plně spoléhají na jeho letité zkušenosti.


Lékař se rozhodne pro radikální zákrok, který zásadně ovlivní celý Cynthiin život. Bylo to však nutné? Tento případ zaujme mladého specialistu gynekologického oddělení a postupně dojde k závěru, že jeho šéf se dopustil chybného úsudku. Najde v sobě dost odvahy a dokáže proti němu prosadit svůj názor, i když tím ohrozí vlastní kariéru?


Denker, jak je pro něj charakteristické, i v tomto románu citlivě zvažuje lidské vztahy v každodenních i kritických životních situacích a individuální odpovědnost lékařů v nekončícím zápasem se zákeřnými chorobami.

 


Dotaz k produktu Chybná diagnóza

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Henry Denker

Henry Denker

Tvorba Henryho Denkera je velmi rozsáhlá, čítá téměř třicítku románů a několik divadelních her. Ve všech svých dílech se tento autor zaobírá etikou, ať už lékařskou či právnickou. Vždy jde o silný příběh člověka, kterého souběh okolností dožene až před osudovou volbu či nutnost prokázat správnost svého úsudku a chování, třeba i navzdory všeobecnému mínění.

Henry Denker doplňuje strhující fikci o hlubokou znalost lékařské i právnické problematiky, a díky tomu si získal přízeň čtenářů na celém světě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Chybná diagnóza

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: