Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Bulvární Amerika

Bulvární Amerika

Autor:
James Ellroy
Originální název:
American Tabloid
Překlad:
Tomáš Bicek
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-161-2
Počet stran:
552
Datum prvního vydání:
10. 11. 2003
Bulvární Amerika

Popis: Bulvární Amerika

Nacházíme se v zákulisí příprav zvolení JFK prezidentem Spojených států a sledujeme i pozadí pozdějšího atentátu... Ocitáme se v časech, kdy CIA, mafie a spousta dalších lidí společně usiluje o utajenou anarchii... V časech, kdy správné drogy, správná suma vyplacená v hotovosti či správná vražda může člověku vynést chvilkovou loajalitu jiného člověka... Ve stejné době utvářejí události tři bývalí pracovníci policejních složek – dřívější policista z Los Angeles a dva agenti FBI. I jejich motivem je chamtivost a nenávist, a s takto výkonným hnacím motorem se neodvratně řítí do dějin.

Neopakovatelný rukopis Jamese Ellroye popisuje skutečnost břitkým jazykem, jenž svou kadencí připomíná dávku ze samopalu, a nemilosrdně obnažuje události z doby, která dodnes zůstává zahalená do tajemství. Výsledkem je šokující a odvážná kniha, která předčí vše, co dosud James Ellroy napsal.


Dotaz k produktu Bulvární Amerika

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: James Ellroy

James Ellroy

James Ellroy se narodil v roce 1948 v Los Angeles. Když mu bylo deset let, stala se jeho matka obětí vraždy. Pachatel nebyl nikdy odhalen a sám Ellroy prohlašuje, že ztráta milované matky měla na jeho život dvojí dopad: jednak se málem zbláznil (a kus bláznovství si zachoval dodnes, dodává autor), jednak začal psát detektivky.

Ellroy vedl tak dobrodružný a nebezpečný život, že ve svých knihách dokáže autenticky popsat téměř cokoliv, a dělá to tak ďábelsky provokativním způsobem, že se vymyká všem literárním i jiným škatulkám. Ve svých knihách vytváří samostatný vesmír, kde není místo pro krásu, smích nebo výčitky svědomí – a snad právě pro naprostou absenci jakéhokoli lakování na růžovo sklízí ovace u čtenářů i u kritiky. Ellroyovy knihy jsou překládány do řady světových jazyků.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Bulvární Amerika

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: