Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Bourneovo dilema

Bourneovo dilema

Autor:
Robert Ludlum a Eric Van Lustbader
Originální název:
The Bourne Ascendency
Překlad:
Michael Havlen
Série:
Jason Bourne
Pořadí knihy v dané sérii:
12
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-055-8
Počet stran:
512
Datum prvního vydání:
11. 03. 2015

Kliknutím zvolte variantu

339 Kč 271 Kč 

Nakupte ještě za 2000 Kč a získáte DOPRAVU ZDARMA!

Bourneovo dilema

Popis: Bourneovo dilema

Volba mezi dvěma životy nebyla pro Jasona Bournea nikdy těžší.

Jason Bourne se zavázal ke splnění velmi neobvyklé mise: sehrát úlohu dvojníka syrského ministra na významném blízkovýchodním summitu. Uprostřed jednání však do místnosti vtrhnou ozbrojenci a zmasakrují všechny přítomné – až na jednoho. Jasona Bournea totiž potřebují živého.

V podzemním bunkru se Bourne poprvé setkává se strůjcem svého únosu, neblaze proslulým teroristou El Ghadánem. Ten si pro něj kromě mučení přichystal i jeden opravdu speciální úkol: zavraždit prezidenta Spojených států amerických, jenž má v dohledné době vyjednat mír mezi Izraelem a Palestinou.

El Ghadán je odhodlán za každou cenu příměří zabránit. Proto drží v zajetí i Bourneovu přítelkyni Sorayu a její dvouletou dcerku. Pokud Bourne odmítne splnit zadaný úkol, zajatkyně zaplatí za jeho rozhodnutí životem. Jason Bourne tak stojí před drásavým dilematem: má zachránit Sorayu a její dcerku, nebo prezidenta?


Dotaz k produktu Bourneovo dilema

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Robert Ludlum a Eric Van Lustbader

Robert Ludlum a Eric Van Lustbader

Robert Ludlum (1927– 2001) je všeobecně považován za otce politického thrilleru.  Na celém světě se už prodalo půl miliardy jeho knih, které byly přeloženy  do čtyřiceti jazyků. Ludlumovy špionážní romány jsou natolik přesvědčivé  a věrohodné, že na něj svého času CIA  dokonce nasadila zvláštního agenta.

Eric Van Lustbader je autorem řady románů rozličných žánrů, ale největší čtenářskou přízeň si vydobyl mezinárodními thrillery (v českém překladu vydalo DOMINO jeho román Testament). Po smrti svého celoživotního přítele Roberta Ludluma se ujal nesnadného úkolu: napsat pokračování bourneovské trilogie. A že se tohoto úkolu zhostil úspěšně, dokazuje obrovský mezinárodní úspěch i skutečnost, že čtenáři si vyžádali i pokračování další.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Vše, co se od tohoto žánru očekává - a navíc v mistrovském balení

30. 03. 2015  |  Recenzoval: BoboKing

V dalším románu s hrdinou Jasonem Bournem, v pořadí už dvanáctém, opět dokázal Eric van Lustbader, přítel a pokračovatel díla legendárního Roberta Ludluma, že zaslouženě patří mezi mistry v žánru špionážních thrillerů. Postava tohoto nejnebezpečnějšího agenta světa, který se vymknul svým nadřízeným z rukou, patří po boku slavného Jamese Bonda od I. Fleminga, Jacka Ryana amerického velikána T. Clancyho, či Gabriela Allona D. Silvy, už k základnímu kánonu ve světě literární špionáže, a tento příběh to jen potvrzuje.

V nejnovějším příběhu „Bourneovo dilema“ (orig. Bourne Ascendancy, 2014) autor E. van Lustbader uzavřel propojení s minulými díly, a tak čínskou generalitu a mexické drogové kartely zde nahradil nový nepřítel, mnohem aktuálnější, agresivnější a otevřenější – islámský terorismus. Bourne, který si vydělává na živobytí i prací dvojníka mocných v nebezpečných částech světa, se díky zradě dostane do rukou obávaného vůdce nejagresivnější islámské organizace El Ghadána. Ten ho značně brutálním stylem donutí ke spolupráci na připravovaném atentátu na amerického prezidenta. Bourneovo dilema je založené na jednoduchém základu - buď zabije prezidenta a vlastně tím způsobí celosvětový kolaps a konflikt, nebo to odmítne a El Ghadán nechá surově umučit jeho přítelkyni i s její dvouletou dcerkou.

Lustbader jako vždy používá základní prvky dobrého špionážního příběhu: dokonalou a neustálou akci, konspirační teorií dokazující, že svět není černobílý, a heslo „nevěřte nikomu“. Bourne tak nestojí pouze proti zfanatizovaným hordám muslimů slepě řídících se heslem, že ve jménu Alláha můžou všechno. Stojí především proti jejich vůdcům, lidem s ohromným finančním zázemím, s velkou mocenskou podporou, a vymoženostmi moderních technologií. Jenže taktéž proti těm, kteří na tomto systému neustálých krizí a válek vydělávají miliardy dolarů. Lustbader z tohoto faktu dokázal vytěžit nejvíce, co se dalo. Od syrské bratrovražedné války, přes konflikt na pakistánsko afghánském pomezí, až po Oválnou místnost v Bílém domě, těmi všemi místy dokonale čtenáře provede, jen aby ukázal, že svět stojí na velmi křehkých základech.

„Bourneovo dilema“ zaručeně padne do vkusu nejen lidem, kteří sledují a čtou tuto sérii, ale i těm, jenž Jasona Bourneho znají jen okrajově, ale hledají čtivý, akcí nabitý příběh, který splňuje vše, co se od tohoto druhu četby očekává. A to jim Eric van Lustbader dodal v mistrovském balení.

V osvědčeném překladu Michaela Havlena vydalo na jaře 2015 ostravské nakl. Domino.


Ukázka z knihy Bourneovo dilema