Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Bourneova pomsta

Bourneova pomsta

Autor:
Robert Ludlum a Eric Van Lustbader
Originální název:
The Bourne Retribution
Překlad:
Michael Havlen
Série:
Jason Bourne
Pořadí knihy v dané sérii:
11
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-027-5
Počet stran:
464
Datum prvního vydání:
10. 09. 2014

Kliknutím zvolte variantu

149 Kč 

Nakupte ještě za 2000 Kč a získáte DOPRAVU ZDARMA!

Bourneova pomsta

Popis: Bourneova pomsta

Nepřátele není dobré nenávidět. Protože nenávist zaslepuje.

Šéf izraelské tajné služby Mosad má pro Bournea nový úkol: zjistit pravou podstatu obchodů mezi vysokým čínským představitelem Ou-jangem a významným obchodníkem s drogami z Mexika. Bourne tuto misi rád přijme, především z osobních důvodů: Ou-jang totiž nechal před časem zavraždit agentku Rebeku, která patřila mezi hrstku lidí, na nichž Bourneovi skutečně záleželo.

Bourne se do plnění úkolu vrhne plný touhy po pomstě, ale brzy se začne zaplétat do nebezpečné hry, v níž kromě Mexičanů a Číňanů figurují i Rusové. Sveřepé pátrání zavede Bournea do různých končin planety a skončí ve vesnici na čínském pobřeží – a právě tam se z lovce stane kořist.

Obklopen hrozbami ze všech stran netuší, komu se ještě dá věřit. Čím blíž je ke svému cíli, tím blíž je i vlastní smrti...

 


Dotaz k produktu Bourneova pomsta

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Robert Ludlum a Eric Van Lustbader

Robert Ludlum a Eric Van Lustbader

Robert Ludlum (1927– 2001) je všeobecně považován za otce politického thrilleru.  Na celém světě se už prodalo půl miliardy jeho knih, které byly přeloženy  do čtyřiceti jazyků. Ludlumovy špionážní romány jsou natolik přesvědčivé  a věrohodné, že na něj svého času CIA  dokonce nasadila zvláštního agenta.

Eric Van Lustbader je autorem řady románů rozličných žánrů, ale největší čtenářskou přízeň si vydobyl mezinárodními thrillery (v českém překladu vydalo DOMINO jeho román Testament). Po smrti svého celoživotního přítele Roberta Ludluma se ujal nesnadného úkolu: napsat pokračování bourneovské trilogie. A že se tohoto úkolu zhostil úspěšně, dokazuje obrovský mezinárodní úspěch i skutečnost, že čtenáři si vyžádali i pokračování další.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Bourne je výjimka potvrzující pravidlo - jeho příběhy jsou stále lepší!

02. 10. 2014  |  Recenzoval: BoboKing

Jason Bourne – ikonická postava moderních špionážních thrillerů, o které nedávno v Mladé frontě napsali, že kvůli ní se musel změnit i James Bond, agent 007. Žádný miláček davů, žádný Don Juan milující koktejly a luxusní auta značky Aston Martin. Pouze perfektně vycvičený stroj CIA, který se po zradě z vlastních řad vymknul kontrole a nyní pracuje jen sám pro sebe. Co ho pohání vpřed, je touha po pomstě. Přesně jak vyplývá z názvu nového titulu, jinak už jedenácté knihy v sérii o Jasonu Bourneovi, která právě vyšla v nakladatelství Domino.
O pomstě a nenávisti jeden citát říká: „Buďte milí ke svým nepřátelům! Nic je nemůže víc rozzuřit.“ Jason na nikoho milý není a být nechce, a přesto ho jeho nepřátelé nenávidí až za hrob. Žije sám a svět kolem sebe pouze dokonale využívá pro vlastní přežití. Přátel moc nemá a ani mít nechce. Proto když o jednoho z nich přijde, existují pro něj jen dvě cesty – buď všechno vzdát, což znamená smrt, nebo se vydat cestou pomsty, kdy se nebude ohlížet ani napravo, ani nalevo. A Jason si vybral tu druhou.
Příběh začíná tam, kde tak tragicky skončila předešlá knihy, tedy v Mexiku. V zemi, kde vládnou drogové kartely, a to doslova. Korupce je zde mimo limity měřitelnosti, a když se nepodvolíš, jsi vlastně chodící mrtvola. Vraždění je zde tak běžné jako u nás kapesní krádeže. A do tohoto světa se po smrti vládce jednoho velkého kartelu vrací převzít moc jeho dcera. To by možná nebylo až tak překvapivé, kdyby ona dcera Maricruz nebyla manželkou velmi vlivného čínského ministra, který se rozhodl vládnout nejen Říši středu, ale i drogovým obchodům v Mexiku. Jako prostředek k získání moci v Mexiku si vybral zdejší politickou hvězdu bojující proti narkomafii. Ale vše je relativní, protože ona hvězda má druhou, drsnější tvář. A ta si právě znepřátelila někoho, o kom se ví, že není na řečičky, ale na činy – izraelský Mosad.
Jason Bourne zde klasicky řádí jako chladná a bezcitná smršť, přesto i on přiznává, že je únavné být pořád tvrdý jako kámen. Proto mu dokonale sekunduje Maricruz, která zaujme (především) čtenáře od prvního setkání. Nádherná a brutální jako nějaká indická bohyně smrti, jež ví, že to co nosí pod šaty, je ve světě ovládaném muži mnohdy silnější zbraní než nože a pistole.
„Bourneova pomsta“ je bez přehánění skvěle vystavěný thriller, ve kterém nás Lustbader provází temnou stranu globalizovaného světa, kde lidé myslící lokálně jsou předem odepsané figurky na cestě osobností toužících vládnout světu. Mistrně zde skloubil válku drogových kartelů, boj o moc ve světové velmoci číslo jedna – Číně, a Bourneovu cestu za prosazením vlastní spravedlnosti. Příběh napsaný značně brutálně a krvavě, jak se na Mexiko sluší, který odkrývá karty stylem šoků.
V překladu Michaela Havlena vydalo ostravské nakl. Domino, 2014.


Ukázka z knihy Bourneova pomsta