Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Bakterie

Bakterie

Autor:
Daniel Kalla
Originální název:
Resistance
Překlad:
Milada Suderová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-323-2
Počet stran:
336
Datum prvního vydání:
30. 10. 2006
Bakterie

Popis: Bakterie

Co kdyby někdo vytvořil účinný lék na bakterii, která existuje pouze v laboratorních podmínkách? Jak daleko by byl šílený vědec ochoten zajít, aby jím vynalezená antibiotika mohla slavit úspěch i mimo laboratoř? Byl by ochoten pro svůj cíl obětovat i lidské životy?


Mezi narkomany v několika velkých městech se začala šířit smrtící infekční choroba. Způsobuje ji zdánlivě běžná streptokoková bakterie, která však odolává všem známým antibiotikám. Pacienti trpí celou škálou potíží: od prosté bolesti v krku přes potíže s příjmem potravy až po rozpad tělesných tkání. Lékaři jsou bezradní, protože každá léčba selhává, a navíce se infekce začala šířit i v nemocnicích.


I doktor Graham Kilburn bezmocně přihlíží k tomu, jak jeho dva mladí pacienti podléhají neznámé chorobě. Epidemioložka Lina Lopezová znepokojeně zjišťuje, že se v drogové komunitě lavinovitě šíří nejhorší forma nemoci. Ve stejné době detektiva Cohena přivádí vyšetřování vraždy až k dealerovi drog, který zřejmě nákazu vědomě šíří mezi svými zákazníky. Tři lidé, kteří se doposud neznali, budou muset spojit své síly, aby odkryli a zastavili smrtící plány stvořitele superodolné bakterie. Jejich protivník se ovšem nehodlá jen tak vzdát...

 


Dotaz k produktu Bakterie

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Daniel Kalla

Daniel Kalla

Doktor Daniel Kalla strávil celý svůj profesní život na urgentním příjmu v jedné z nemocnic ve Vancouveru. O patogenní mikroorganismy se začal intenzivně zajímat v roce 2003, kdy se na scéně objevil SARS. Kalla měl v péči několik pacientů s touto diagnózou a byl jmenován do čela týmu, který vypracovával plán pro případ nekontrolovaného šíření smrtícího viru. Z této intenzivní zkušenosti čerpal při psaní své prvotiny, medicínského thrilleru Pandemie, který vydalo nakladatelství DOMINO na jaře roku 2006.

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Bakterie

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: