Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Altmanův zákon

Altmanův zákon

Autor:
Robert Ludlum a Gayle Lynds
Podtitul:
Série Jonathan Smith, 4. díl
Originální název:
The Altman Code
Překlad:
Michael Havlen
Série:
Jonathan Smith
Pořadí knihy v dané sérii:
4
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-726-0
Počet stran:
432
Datum prvního vydání:
29. 11. 2004
Datum vydání dotisku:
30. 07. 2012

Kliknutím zvolte variantu

Altmanův zákon

Popis: Altmanův zákon

Uprostřed noci je v šanghajském přístavu brutálně zavražděn člověk, který tam pokoutně fotografoval. Krátce poté ředitel tajné špionážní organizace Alfa informuje amerického prezidenta o čínské lodi s nebezpečným nákladem. Tuny chemikálií vydávaných za hnojiva mají údajně sloužit k výrobě zbraní hromadného ničení – a za jejich cíl je určen Irák, kde tehdy ještě vládl Saddám Husajn.


Prezident nemůže nechat loď přistát, zároveň však nechce ohrozit přijetí pracně vyjednané americko-čínské smlouvy o lidských právech. Žádá proto nezpochybnitelný důkaz o tom, co loď převáží.


Náročným úkolem je pověřen podplukovník Jon Smith. Již po první schůzce na Tchaj-wanu může být rád, že vůbec zůstal naživu, ale vojenská čest mu velí splnit rozkaz. Zatímco se tajemné plavidlo s každou hodinou blíží k cílovému přístavu, Smith zjišťuje, že za vším stojí mezinárodní spolčení, které sahá až na vysoká místa v Číně i Spojených státech.

 


Dotaz k produktu Altmanův zákon

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Robert Ludlum a Gayle Lynds

Robert Ludlum a Gayle Lynds

Robert Ludlum (1927– 2001) je všeobecně považován za otce politického thrilleru.  Na celém světě se už prodalo téměř půl miliardy jeho knih, které byly přeloženy  do čtyřiceti jazyků. Ludlumovy špionážní romány jsou natolik přesvědčivé  a věrohodné, že na něj svého času CIA  dokonce nasadila zvláštního agenta.

Gayle Lynds je americká autorka špionážních thrillerů. Její knihy jsou publikovány ve dvaceti zemích. Narodila se v Nebrasce a vyrůstala v Iowě. Tamtéž vystudovala i Univerzitu se zaměřením na žurnalistiku. Začínala jako novinářka psaním investigativních reportáží. Tyto reportáže však měly takový dopad, že vedly ke změnám ve státní legislativě. Nyní žije v Maine a na plný úvazek se věnuje psaní románů.

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Velmi povedená kniha

26. 03. 2013  |  Recenzoval: Cinka

Další z řady skvěle napsaných knih o Jonu Smithovi. Velmi povedená kniha plná zápletek, jež má spád a čte se jedna radost. Vydařený politický thriller v rámci americko-čínských vztahů.


Ukázka z knihy Altmanův zákon