Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Absolutní přátelé

Absolutní přátelé

Autor:
John le Carré
Originální název:
Absolute Friends
Překlad:
Jiří Kobělka
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-206-6
Počet stran:
368
Datum prvního vydání:
04. 10. 2004
Absolutní přátelé

Popis: Absolutní přátelé

John le Carré je spolu s Ludlumem a Forsythem nejčtenější klasik tohoto žánru. Je jen málo spisovatelů, kteří by stejně jako le Carré dokázali geniálně popsat uplynulé půlstoletí a současně být navýsost aktuální. A je jen málo knih, které způsobily takové pozdvižení na obou stranách Atlantiku jako právě Absolutní přátelé.


„Absolutními přáteli" jsou zde dvě nerozlučné postavy: vykořeněný Brit Ted Mundy, jenž se narodil roku 1947 v nově zrozeném nezávislém Pákistánu, a německý levicový aktivista Saša, nezkrotný syn východoněmeckého duchovního, jenž se svou rodinou hledá útočiště na Západě.


Mundy se Sašou se poprvé setkávají koncem šedesátých let v Západním Berlíně zmítaném studentskými bouřemi. Osudové přátelství je však přerušeno a znovu se naváže až v ponurém prostředí studené války, kdy se oba muži zapojí do špionážních her. Třetí a závěrečné setkání se pak odehrává v živé současnosti, kdy celý svět ohrožuje terorismus a mediální propaganda. Od té chvíle děj zběsile spěje k závěrečnému apokalyptickému obrazu, nad jehož strhující tragičností se chmurně vznáší autorův zcela zásadní a záměrně neskrývaný postoj: vášnivý nesouhlas s válkou v Iráku a celkové roztrpčení nad současným světovým děním.

 


Dotaz k produktu Absolutní přátelé

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: John le Carré

John le Carré

John le Carré (1931) patří spolu s Robertem Ludlumem a Frederickem Forsythem k nejčtenějším autorům špionážního žánru. Na výsluní se dostal svým románem Špion, který se vrátil z chladu, který je dnes již řazen mezi klasiku (v českém překladu vyšel roku 1992). Následovala řada neméně úspěšných titulů, za něž sklidil úspěch u literárních kritiků i u čtenářů ve více než dvou desítkách zemích světa.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Absolutní přátelé

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: