Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Inteligentní romány pro inteligentní ženy  ›  Všichni jsme utkáni z hvězd

Všichni jsme utkáni z hvězd

Autor:
Rowan Coleman
Originální název:
We Are All Made of Stars
Překlad:
Polochová Markéta
Žánr:
Inteligentní romány pro inteligentní ženy
ISBN:
978-80-7498-199-9
Počet stran:
504
Datum prvního vydání:
20. 02. 2017

Kliknutím zvolte variantu

349 Kč 279 Kč 

Nakupte ještě za 2000 Kč a získáte DOPRAVU ZDARMA!

Všichni jsme utkáni z hvězd

Popis: Všichni jsme utkáni z hvězd

Odejít z tohoto světa je snazší, když vás netrápí nedokonané a nevyřčené…

Stella Careyová je provdaná za válečného veterána Vincenta, který po návratu z bojů tráví večery ve společnosti traumatických vzpomínek, úplně uzamčen před vnějším světem. Aby unikla před neútěšnou realitou domova, bere si Stella stále více nočních směn v hospicu.
Rozmluvy s pacienty jí přinášejí zvláštní klid. Seznamuje se s jejich osudy; vnímá, jak odlišně lidé přijímají blízkost smrti. A především stále silněji chápe, jak je pro umírajícího člověka důležité urovnat a uzavřít vztahy s blízkými. A právě tehdy začne Stella psát dopisy, jejichž prostřednictvím se její pacienti loučí se svými milovanými. Některé jsou plné humoru či lásky, jiné obsahují souhrn praktických rad, z dalších čiší lítost...
Všechny dopisy Stella odešle, až jejich faktický pisatel zemře. Tento slib dodržuje až do jedné noci: tehdy sepíše dopis, který je pro pacienta poslední šancí na odčinění dávné viny – pokud ovšem bude doručen včas...


Dotaz k produktu Všichni jsme utkáni z hvězd

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Rowan Coleman

Rowan Coleman

Rowan Coleman žije se svým manželem a pěti dětmi v poněkud přeplněném domě v hrabství Hertfordshire. Snaží se skloubit psaní s péčí o rodinu, zejména pak o dvojčata v batolecím věku, jejichž největším koníčkem je chůze rozdílnými směry. Rowan miluje spánek. Vlastně miluje i prosté sezení, v ideálním případě doplněné o sledování filmu. Ráda by prožila každý den jako představitelka hlavní role nějakého muzikálu, ale starší dcera jí nedávno zakázala zpívat na veřejnosti. 

Rowan je regulérní dyslektička, přesto si psaní zvolila za svou hlavní profesi. A ve svých knihách se věnuje velkým tématům, které ovšem pojímá v podobném tónu, jakým je psán předchozí odstavec: bez sentimentu, sladkobolnosti a klišé. Kniha vzpomínek, jejíž český překlad právě vychází, je Rowaninou nejúspěšnější knihou. Zaslouženě. Příběh čtyřicetileté matky dvou dcer, která trpí Alzheimerovou chorobou v pokročilém stádiu, je napsán s takovou autorskou bravurou, že vás  - vlastně paradoxně - naplní nadějí.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Vypravěčské mistrovství Rowan Colemanové se posunulo ještě o stupínek výše

21. 03. 2017  |  Recenzoval: koki

Chcete si poplakať? Potom kniha Všichni jsme utkáni z hvězd bude tou správnou voľbou.

Emóciami nabité dielko Rowan Coleman prináša príbehy niekoľkých ľudí, ktorých spája jedno a to isté - život a smrť. Autorka si zvolila veľmi silnú a ťažkú tému, ako inak. Majstrovstvo v podaní príbehu dokázala už vo svojej nezabudnuteľnej knihe Kniha vzpomínek alebo Není co ztratit. A v tejto ho posunula ešte o stupienok vyššie (a to som si myslela, že také niečo sa už nedá).

"Ze všeho nejvíc chci být neviditelná, přesně jak jste řekla. Nechci, aby si mě život vůbec všímal, protože pokud si mě bude všímat život, může si mě všimnout i Smrt."

Príbehom nás sprevádza Stella. Pracuje ako sestra v hospici, kde sa zvyčajne ľudia chodia doliečiť z vážnej choroby, no oveľa viac ich tam chodí umierať. Stella sa stretáva s každým z nich, spoznáva ich životy, vidí ako jej pred očami chradnú a jediné, čo môže pre nich urobiť, je napísať list. Napísať list v ich mene. Lebo vie, že každý z nich má čo povedať; potrebuje si doriešiť problémy ešte skôr než odíde na druhý svet. Hrdinovia čelia obavám a snažia sa na poslednú chvíľu zlepšiť to, čo sa predtým pokazilo/to, čo predtým pokazili. Stella každý takto napísaný list doručí tomu, komu je určený hneď po ich smrti. Jednej noci však napíše list, ktorý sa rozhodne doručiť dotyčnému skôr ako pacient umrie...

"Nikdy nebudu litovat toho, že jsem někoho milovala až příliš. Můžu litovat pouze toho, že jsem někoho nemilovala dost."

Listy, ktoré Stelle diktujú pacienti, sú v knihe tiež. Ozvláštňujú ju, dodávajú jej na zaujímavosti, pútavosti. Stella má však i vlastný život, ktorý spoznávame. Žije so svojim manželom Vincentom, vojnovým veteránom, ktorý sa vrátil z misie v Afganistane bez priateľov... a bez nohy. So Stellou si k sebe nevedia nájsť cestu, i keď ona sa veľmi snaží, aby bolo zase všetko fajn. Vincenta napriek všetkému neprestala milovať a stále dúfa, že muž, do ktorého sa pred rokmi tak bláznivo zamilovala, jej opäť ukáže svoju tvár - tvár, ktorú poznala, milovala...

Okrem jej príbehu nás Rowan vtiahne aj do životov mladej Hope, ktorá má cystickú fibrózu, mladého samotára Hugha, starej Grace, ktorá dúfa, že stretne svojho syna i tínedžerky Issy umierajúcej na rakovinu. Všetky príbehy sú navzájom nádherne prepletené a na konci zistíte ako do seba všetko krásne zapadlo.

Krásna kniha. Pred jej čítaním si však pripravte vreckovky, TONY vreckoviek. Neubránite sa slzám.


Ukázka z knihy Všichni jsme utkáni z hvězd