Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Inteligentní romány pro inteligentní ženy  ›  Otevřené manželství

Otevřené manželství

Autor:
Tess Stimson
Originální název:
Open Marriage
Překlad:
Jitka Šišáková
Žánr:
Inteligentní romány pro inteligentní ženy
ISBN:
978-80-7498-015-2
Počet stran:
280
Datum prvního vydání:
01. 10. 2014

Kliknutím zvolte variantu

Otevřené manželství

Popis: Otevřené manželství

Potřeba drobného rozptýlení se může snadno vymknout z rukou…

Mia Allenová si na život v Anglii nikdy nezvykla. Všichni její přátelé zůstali za oceánem, zatímco ona se dusí v nudě maloměsta kousek od Oxfordu. Návrat nepřipadá v úvahu, poněvadž její muž Kit si zdejší pospolitost a především práci učitele na soukromé škole navýsost užívá.

Trochu vzruchu do rutiny běžných dní by ráda vnesla také Kitova nadřízená Charlie. Nekonečná frustrace z manželství s odtažitým Robem ji stále častěji přivádí k úvahám, jak by mohla od života získat něco víc. A pak se seznámí s Miou.

Hned první setkání obě ženy utvrdí v tom, že konečně našly spřízněnou duši. Obě rodiny se začnou scházet, vše se zdá být na nejlepší cestě. Zdání ale klame: vzájemná přitažlivost zamotá vztahy všech čtyř aktérů do nepřehledného uzlu. Až příliš pozdě si někteří uvědomí, že při sexu neobnažujeme jen tělo, ale i duši – a že když se přestaneme ovládat, je to hlavně duše, kterou dáváme všanc.


Dotaz k produktu Otevřené manželství

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Tess Stimson

Tess Stimson

Tess Stimson se narodila v Anglii v Sussexu. Jako dítě žila několik let v Řecku a Africe. Vystudovala školu v Linfieldu a následně anglickou literaturu v Oxfordu. Po absolvování pracovala jako reportérka ve válečných zónách pro televizní stanici ITN.

V roce 1991 opustila stanici ITN svou první biografickou knihu o bejrútském rukojmí J. Mannym. S manželem a dvěma dětmi žila střídavě na Kypru, v Bejrútu a Libanonu.

V současné době žije se svými dětmi v Londýně a krom psaní sloupků do novin Daily Mail píše romány, které se v žebříčku úspěšnosti ve Velké Británii umisťují na předních příčkách a byly přeloženy do patnácti jazyků.                     


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Autorka vykresluje postavy s důkladnou precizností.

14. 11. 2014  |  Recenzoval: Vendea

Mia Allenová, bývalá novinářka, se přestěhovala za svým manželem Kitem do Anglie a nechala tak svou rodinu i přátele za oceánem. Na první pohled ideální život na maloměstě ale po čase začne být dost nudný... Kitova nadřízená Charlie se celý život snažila podřizovat svému manželovi Robovi, který sexu stejně jako každý správný playboy přikládá sexu velkou váhu. V poslední době se pro Charlie ale sex stává pouhou rutinou. Co se stane, když se ze dvou párů stane čtyřka a začne se experimentovat? Dokážou původně dvě manželství přestát toto vzrušující ozvláštnění a povstat z popela, či jsou odsouzena k úplnému zániku?

Otevřené manželství je samostatně stojícím románem z pera Tess Stimsonové, jejíž romány u nás v překladu vycházejí u nakladatelství Domino v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy. Jak už sám název napovídá, autorka přináší svým čtenářům velmi zajímavé téma týkající se jedné z možností, jak si ozvláštnit vztah - experimentování a sex ve více lidech. I když se zdá, že se celá zápletka točí jen a pouze okolo sexu a milostných hrátek, není tomu tak. Autorka se daleko více zaměřuje na psychiku svých hrdinek a to, jak jejich experimentování dopadá na samotná manželství a na děti. Celý příběh je ozvláštněn i flashbacky do minulosti, což dodává celému vyprávění na komplexnosti a čtenáři tak daleko lépe pochopí souvislosti a samotné hrdiny.

A teď něco málo k samotným hrdinům. Na začátek nutno říci, že Tess Stimson své charaktery dokáže vykreslit s důkladnou precizností - nejinak tomu je i u Charlie, Mii a dalších postav. Hrdinky jsou tak velmi uvěřitelné a čtenáři se s nimi mohou snadno ztotožnit. Hlavními vypravěčkami jsou Mia a Charlie, které na první pohled působí jako dva protiklady. Mají ale více společného než si myslí. Obě by pro záchranu svého manželství udělaly cokoliv. Autorka neopomíná ani vedlejší postavy - oba manžely a samozřejmě také obě dcerky.

A jaké byly moje dojmy ze čtení této zajímavé a poutavé knihy? Na Otevřené manželství jsem se moc těšila už od začátku. Byla jsem zvědavá, jak se autorka dokáže s tématem poprat. Povedlo se jí to velmi bravurně. Z obou hrdinek jsem si oblíbila hlavně Miu, která je občas sice trochu ráznější, ale alespoň si dokáže dupnout. A i když je Rob velmi okouzlující a určitě sexy, Kit to u mě vyhrál na plné čáře. Velké plus za zapojení vedlejších dějových linií, jako události v Kitově práci či události v rodinách obou párů. Otevřené manželství mi tak dává chuť se ihned pustit do dalších autorčiných výtvorů.Víc takových knih.

Otevřené manželství bych doporučila všem čtenářům, kteří mají rádi romány z reálného života a řešící problémy převážně ohledně rodiny. A pokud máte rádi i nějakou tu erotiku v knihách, přijdete si zajisté na své.

Erotické romány nemusím, ale od této knihy jsemměla problém se odlepit.

10. 11. 2014  |  Recenzoval: Peace (pro www.databazeknih.cz)

Z této knihy jsem měla mírné obavy, protože anotace na mě zaváněla pocitem, že jde o pouhou snahu autorky držet krok s moderní dobou, která vyžaduje erotiku všude jinde, jen ne v realitě.
Erotické romány opravdu nemusím - po zážitku, kdy jsem přečetla zhruba 100 stran "Odstínů", má Vnitřní bohyně bere roha, kdykoliv se v její blízkosti vyskytne cokoliv podobného :o)
Ale Tess Stimson jsem prostě zkusit musela. A udělala jsem jedině dobře, protože se s konečnou platností zařadila mezi mé oblíbené autorky.
Kniha je napsaná velice čtivě, měla jsem problém se od knihy odlepit. Erotiky je v knize sice požehnaně, ale zapadá do příběhu a pointa knihy je naštěstí úplně o něčem jiném.
Pokud máte autorku rádi, se čtením rozhodně neváhejte. Pokud ji neznáte, směle do toho - stojí za váš čas.

Tess Stimson píše tak sugestivně, že se budete cítit jako přímý pozorovatel děje.

23. 10. 2014  |  Recenzoval: Knihomilka

Mia, původem Američanka, je úspěšná novinářka. Měla rozjetou kariéru válečné dopisovatelky, kterou vyměnila za lásku. Vdala se za spolehlivého Kita, se kterým má malou dcerku. Jejich manželství je šťastné, nic mu nechybí. Kdyby jen Mia neměla tak trochu pocit, že se v nové vlasti unudí k smrti....
Jediná kamarádka je totiž daleko za mořem v bývalé vlasti. Občasné telefonáty jsou sice fajn, ale spřízněná duše z masa a kostí, se kterou by se dalo jít třeba na kafe, ta by se hodila.
Když ji tedy manžel seznámí se svou nadřízenou Charlie, jásá radostí. Padnou si do oka, seznámí i rodiny, mezi nimiž vzniká silné pouto. Nejen přátelské...

Charlie je dvacet let vdaná za Robbieho. Na pohled působí jako ideální pár, ale pod povrchem bublají emoce, které chtějí ven. Robbie je od přírody sukničkář, Charlie mu jeho vášeň pro ženy toleruje pod jednou podmínkou. U veškerých mimomanželských hrátek bude vždycky i ona.
Mezi oběma páry to jiskří a tak není divu, že při jednom večírku se přátelské posezení zvrhne v jeden velký propletenec rukou, nohou, hlav, ze kterého nemá nikdo výčitky svědomí. Nic na tom přece není, občas si jen tak užít nevázaný sex ve čtyřech. Nikdo nikoho přece nepodvádí.
Charlie ví, že její muž má pro Miu velkou slabost a Kit chce své znuděné manželce dopřát trochu vzrušení. Otevřené manželství se jeví jako ideální řešení pro obě strany. Ale je tomu opravdu tak? I když si stanovíte určitá pravidla, může se vám situace vymknout z rukou...

Autorka si pro svou nejnovější knihu zvolila opravdu kontroverzní téma a ukázala, že jej umí zpracovat do čtivé podoby, která nikoho neuráží ani nepohoršuje. Naopak.
Pro ty, kdo se bojí přemíry sexu - je ho tam tak akorát a je podán vkusně.

Na Tess Stimson obdivuji, jak se dokáže vcítit do svých hrdinek a hrdinů. Dialogy jsou tak reálné, mnohdy jsem měla pocit, že jsem přímým účastníkem. Zejména hovory mezi Charlie a Robbiem jsou dost vypjaté, mají opravdu grády.
Ani jeden z hrdinů není vyloženě kladný nebo záporný, nejméně sympatií má asi Robbie.
Jak už to u autorky bývá, i Otevřené manželství má nečekané vyústění, které překvapí.

Otevřené manželství není příručkou pro znuděné, kteří hledají návod, jak si zpestřit manželský život. Poukazuje spíše na to, co se stane, když se překročí daná hranice. Je možné nalézt cestu zpět?
Knížku jsem přečetla za pár hodin a věřím, že stejně jako mě, zaujme i ostatní čtenáře, kteří vyhledávají příběhy ze života. Tento je navíc okořeněný dávkou erotiky a vášně která však není laciná a vulgární.

http://knihomilka.blogspot.cz/2014/10/otevrene-manzelstvi.html

Takhle má vypadat famózně napsaný román, v němž erotika hraje důležitou roli.

18. 10. 2014  |  Recenzoval: Charmedka

Něco ke knize
Mia v Anglii žije již pěknou řádku let, přesto si zde připadá jako cizinec. Kvůli lásce se vzdala domova, přátel i rodiny a následovala Kita, svého manžela přes celý oceán. Svého rozhodnutí nelituje, Kit je dokonalý a milují se, ale přesto Mie chybí nějaká spřízněná duše, kamarádka.

Charlie, Kitova nadřízená, naopak pocit, že má dokonalého muže, nemá. Rob je umíněný, sobecký a i když jí stále fyzicky přitahuje, jeho povaha začíná Charlie dusit. Nehledě na to, že Rob byl vždy na ženský, Charlie mu je tolerovala, ale za předpokladu, že byla u toho.

Když se Mia seznámí s Charlie, je až neuvěřitelné, jak si obě padnou do oka. Oba páry se začnou více stýkat, jezdit na výlety a všichni si dobře rozumí. Rob v přítomnosti Mii není ani tak prudérní, s Charlie si jsou hodně podobné a Charlie vidí, že Rob po Mie touží a celkově se všichni vzájemně přitahují. Je tohle šance, jak manželství oživit?

Moje hodnocení a dojmy
Od Tess Stimson jsem již jednu knihu četla a byla výborná, takže od Otevřeného manželství jsem čekala jen a pouze skvělé čtení. Nespletla jsem se i když anotace mě nemohla pořádně připravit na to, co přijde.

Kdybych knihu měla popsat jedním slovem, tak použiji sex. Kam se na ni hrabe trilogie Padesát odstínů. 


Všechny čtyři hlavní postavy jsou docela otevřené, i když Mia má kolikrát pochybnosti, zda je to správné. Přesto se pak situace vždy zase zvrtne. Mia si sice stanovuje pravidla, jenže pravidla jsou přece od toho, aby se porušovala, nebo ne? Postavy mi jsou docela sympatické, nejvíce asi Mia, která je více pochybovačná. Naopak Rob je příšerný, od začátku knihy jsem mu nemohla přijít na jméno, to je tak odporná postava...

Ač mám erotické romány ráda, trošku jsem se bála, zda mě děj nebude spíše odrazovat. Neodrazoval, spíše naopak. Knihu jsem slupla za dva dny, nemohla jsem přestat číst. Erotické scény jsou opravdu bravurně popsané, nic vulgárního, ale přesto jsou docela podrobné a vzrušující. Tohle se autorce povedlo a já jsem nadšená, i když osobně je to pro mě nepředstavitelné. Nechápejte mě špatně, nejsem taková puritánka, ale dělit se o chlapa? Spát s kamarádkou? To se přece běžně nedělá.

I když je kniha hodně založená na sexu, má i hlubší význam. Milostný čtyřúhelník má určitá pravidla, ale je možné je dodržet? Je možné, aby takovýhle vztah fungoval? Ona asi zde je tenká hranice mezi pobavením a nevěrou a překročení hranice může pro všechny znamenat nepěkné důsledky.
Stejně jako v předchozí knize, kterou jsem od autorky četla, Hra na lež, i zde se všechno zajímavě a nepředvídatelně vyvrbí. Na konci knihy jsem měla pomalu až husí kůži a četla se zatajeným dechem.
Pokud Vám erotika v knihách nevadí, neváhejte s přečtením, kniha je famózní.

Tess Stimson rozvinula erotičnost na téměř nosné téma, aniž by poklesla k "erotice" či dokonce pornografii.

10. 10. 2014  |  Recenzoval: BoboKing

Jste zdravá, krásná, máte prima práci, pohledného manžela, které ho vám ostatní závidí, šikovné dítě, pěkný domek … Prostě všechny atributy pro moderní verzi šťastného života. Tak to mají ve svém životě i Charlie a Mia, naše dvě hrdinky z nejnovějšího románu populární anglické autorky Tess Stimsonové „Otevřené manželství“ (orig. An Open Marriage, 2014). Jenže vše může být jen klam, a i každodenní pohoda se stane po letech trošku stereotypní, možná až nudná. Proto začnete být více přístupná nějakému menšímu rozptýlení. Jenže i malé rozptýlení se může snadno vymknout z rukou…
Mia i Charlie žijí v příjemném akademickém Oxfordu. Obě vdané, obě spokojené. Každá sice pochází z jiného světa: Mia je Američanka, která pracuje jako novinářka-bloggerka pro americké noviny, pracuje z domu a je tedy spíše uzavřenější, Charlie je vedoucí katedry na lepší střední škole, proto je neustále v kontaktu s lidmi. Obě ale spoje především jedno, pro klidné manželství se vzdaly svých snů a kariéry - Mia byla známá reportérka z krizových a válečných oblastí, Charlie měla slibně rozjetou kariéru v diplomatických službách. Seznámí se přes své muže a okamžitě si padnou do oka. Že by kamarádky na celý život? A jde ještě něco více?
Stejně jako u předešlé knihy „Hra na lež“, i zde T. Stimsonová zaujme od první kapitoly nejen svým vypravěčstvím, ale dovedností vykreslit své postavy přirozeně, realisticky. Její „Otevřené manželství“ je především o skryté touze, o sexuální touze. Ojedinělá erotičnost, která mne tak okouzlila v jejím předešlém titulu, je zde rozvinuta v plné šíři, téměř jako nosné téma. Téměř, poněvadž myšlenkou knihy není stát se jen „erotickým“ románem či snad pornografií. Je to sonda do manželského života, kde mnohé zlo nám připadá jako běžné a je údělem partnera to akceptovat. A teprve pohled zvenčí, právě od přátel, vám ukáže ten zbytečně se prohlubující blud, který jako hnisající vřed se dá vyléčit jen radikálním řezem.
„Otevřené manželství“ je smyslností a erotikou prodchnutý příběh o partnerských vztazích, o skrytých tužbách, ale především o limitech, hranicích, které je nebezpečné překračovat. Přestože jsou tak lákavé…
Vydalo ostravské nakl. Domino v roce 2014 v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy, překlad Jitka Šišáková.


Ukázka z knihy Otevřené manželství


Hlídač dostupnosti Otevřené manželství

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: