Milenka mého muže

Autor:
Lucy Dawson
Originální název:
His Other Lover
Překlad:
Dita Kelbelová
Žánr:
Inteligentní romány pro inteligentní ženy
ISBN:
978-80-7498-025-1
Počet stran:
280
Datum prvního vydání:
29. 10. 2014

Kliknutím zvolte variantu

Milenka mého muže

Popis: Milenka mého muže

Zjistíte, že je vám nevěrný. Odkráčíte středem, nebo začnete bojovat?

Mia je přesvědčená, že našla svou životní lásku. Toho pravého. Muže, se kterým zestárne. Tohle přece žena pozná, ne?

Textovka v Peteho telefonu ji krutě vyvede z omylu. Takže on má milenku... Jakmile přejde počáteční šok, Mia se rozhodne bojovat. Ne, nezahrne Peteho výčitkami ani ho neopustí. Vždyť oni dva patří k sobě! Plna odhodlání se snaží o své sokyni zjistit co nejvíc, aby ji mohla zničit. To by přece na jejím místě udělala každá.

Postupně se Mia začne zamotávat do vlastních lží i nastražených pastí a čím dál víc ohrožuje to, co původně chtěla zachránit. Posedlost je vskutku špatný rádce a Mia zanedlouho začne váhat, jestli se nedopustila největší chyby ve svém životě. Jak ale v zoufalství poznat, že už jsme zašli příliš daleko?


Dotaz k produktu Milenka mého muže

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lucy Dawson

Lucy Dawson

Britská spisovatelka Lucy Dawson vyvrací domněnku, že román napsaný ženou pro ženy je lehké odpočinkové čtení se šťastným koncem. Její knihy jsou totiž přesně opačné: každou z nich se táhne temná dějová linka a po dočtení poslední strany se budete cítit všelijak, jen ne radostně.

Lucyini hrdinové zažívají věci, které se můžou stát každému z nás. Stačí však docela málo a zprvu banální situace se zamotá do neřešitelné změti. Člověk pak stojí a diví se: opravdu se tohle všechno děje právě mně? A jak se to vlastně mohlo stát? Kdy se to zvrtlo? A jestli někdo umí bravurně vystihnout pozvolný posun od "normálního k šílenému", pak je to nepochybně Lucy Dawson.

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Jedno z nejlepších zakončení knihy, které jsem kdy četla!

01. 04. 2015  |  Recenzoval: Charmedka

Něco ke knize
Mia a Pete tvoří dokonalý pár. Mia si je jistá, že našla toho pravého, nikdy by ji nenapadlo, že by život nestrávila právě s ním, vždyť Pete je dokonalý a celý jejich společný život je nádherný.

Tento růžový obrázek se zcela rozplyne v momentě, kdy Mia narazí v Peteho mobilu na smsku, ze které je jasně patrné, že má milenku. Mia je v šoku, naprosto rozhozená a zoufalá. V prvním momentě na něj chce udeřit, chce aby se přiznal, zapíral, aby to nějak vyjasnil. Po prvotním šoku se ale rozhodne, že bude mlčet. Neudělá scénu, ale zjistí, za kým Pete chodí a dokáže mu, že ona je lepší. Za každou cenu si ho chce udržet.

Mia se najednou zamotává do vlastních intrik a lží, které ji pomalu přerůstají přes hlavu. Navíc ji občas přepadá pocit, zda neudělala chybu.Moje hodnocení a dojmy
Může obsahovat spoilery!

Bože, bože, bože...tak pitomý konec, jako vážně?! Netradičně začnu hodnocením konce, který mě naprosto dostal. Nemyslím pitomý ve smyslu, že je opravdu na nic a autorka tím zabila celou knihu. Naopak, je naprosto geniální. Je to konec, nad kterým jsem ještě dlouho přemýšlela a za mě to je jedno z nejlepších zakončení knihy. Díky tomu ve mě kniha něco zanechala a to se ne každé povede.

Kniha je stejně čtivá jako další kniha autorky - Ten, kdo odešel. V podstatě jsou na stejné úrovni, těžko říct, která se mi líbila více.

Mia se dozví, že ji její dlouholetý přítel podvádí. Místo aby se zhroutila, udělala mu scénu a poslala ho do háje, rozhodne se, že milenku vypátrá a vymyslí plán, jak se jí zbavit. Mia měla v podstatě štěstí, že okamžitě zjistila, kdo milenka může být a další šance, jak se k ní dostat, jí padají téměř do klína. Tohle bylo opravdu štěstí, pochybuji, že normálně se ženská dozví, kdo je tajná milenka jejího muže.

Miu jsem docela chápala, na jednu stranu. Má chlapa, o kterém si myslela, že je ten pravý a že s ním bude do konce života. Nedokáže si představit, že by o něj přišla, vždyť on byl její jistota a bezpečí, nechce o něj přijít. V tomhle případě člověk občas ztrácí svoji sebeúctu, alespoň její část. Jenže Mia ztratila naprosto všechnu. Za každou cenu si Petea chce udržet, i přes to, že jí podvádí a lže do očí.

Zjistí, kdo milenka je a dostane se až k ní domu, náhoda a štěstí v jednom. Ted už může začít plán, jak se jí zbavit. Udělá z ní v jeho očích blázna a on zůstane s Miou. Občas jí sice přepadají pochybnosti, zda dělá správnou chybu, bude mu moci ještě věřit? Ale on je ten pravý a prostě si ho udrží. Za každou cenu si jde za tím, že ho znovu získá a budou šťastní.

Kniha byla občas až neskutečná, přitom tohle je tak reálná možnost, která se může stát každé. Mia občas jednala až nesmyslně a člověk by řekl, že je to pitomost, ale autorka to pojala vážně humorně a hlavně velmi čtivě. Bylo mi Mii líto, byla v depresi, nejistá, na druhou stranu zhrzená ženská je schopná snad všeho a Mia to dokázala naprosto jasně. A Pete, to je zmetek, kterého jsem pak nemohla snést. A ten konec...Byl dobrý, nebo špatný?!

Jak dokázala autorka tak sugestivně popsat zoufalství a bolest??

27. 01. 2015  |  Recenzoval: Mišulenka pro Databázi knih

Emoce. Moc emocí. A to se mně líbilo. A to jako že VELMI! Neumím si vysvětlit, jak mohla autorka tak sugestivně popsat to neskutečné zoufalství a bolest; snad jen, že to sama zažila. Bylo mi vážně místy opravdu hodně těžko u srdíčka, když jsem si představila, že bych se kdy ocitla na místě hlavní hrdinky, že bych věděla, že můj muž, kterého celým srdcem miluji, má poměr s jinou ženou a klidně si hraje na svém noťáku Diablo jako třeba včera večer a myslí si, že žiju ve sladké nevědomosti... Fuj. Radši nevědět!
Peterovi jsem nevěřila, ale nebyl to můj partner, abych byla ovlivněná endorfiny a jeho testosteronem. Budiž Mie odpuštěna ta povrchnost a naivita, byť se zdála poměrně dost inteligentní. Rozhodně mi nepřipadala jako totální blbka, s níž si každý chlap vytře pr... zarážky na podrážce.

Stylistika a schopnost neztratit se sice v jednoduchém a poměrně krátkém, nicméně retrospektivami a vedlejšími postavami se hemžícím příběhu mě vážně okouzlila. Příjemný vypravěčský styl, místy patetický, místy naturalistický, místy lidsky sprostý, místy drsný. V dnešní době rozhodně uznávám!

Na závěr bych ráda poznamenala, že surová dějová linie je, řekněme, přitažená za vlasy. Neříkám, že se to nemohlo stát, ale když o tom člověk čte, říká si, že je to fakt trošku pikačovina. Jsem na klasické romány o vztahu dvou/ tří/ čtyř lidí hrozně kritická, zamýšlím se nad aplikovatelností do běžného života, věrohodností a vyhodnocuju pravděpodobnost výskytu jednotlivých postav. Ale nepopírám, it´s my problem, a zoufalí lidé dělají hodně zoufalé věci. :)

Kdo říkal, že román o partnerské nevěře musí být černobílý?

14. 01. 2015  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková - Books in Ashes

Dokonalý život s mužem, který je tím pravým. Mia nikdy nesnila o ničem jiném. Když potkala Peta, jako se jí splnilo všechno. Vždyť Pete je přesně ten, na kterého čekala. Teď žijí spolu a všechno je naprosto skvělé. Až do okamžiku, než Mia zjistí, že Pete se vídá s někým dalším. Někdo jiný by se rozhodl s nevěrným partnerem vyrazit dveře, konfrontovat ho s pravdou, to ale není případ Mii. Je na místě bojovat s neznámou milenkou o nevěrného partnera, nebo je lepší pustit ho k vodě? Mia má (ne)jasnou představu, jak s nastalou situací naložit.

Mia byla vždycky ta slušná dívka od vedle. Měla nejlepší kamarádku Katie, která jí provázela celým dospíváním. Jenže pak ji načapala v posteli svého tehdejšího přítele. Nenechala si nic vysvětlovat a odstřihla ze života jeho i svou kamarádku. Po letech se znovu setkávají a Mia se snaží na minulost zapomenout, ta se nečekaně připomíná, když Pete přizná, že po něm Katie vyjela. Vzteky bez sebe se nadobro loučí s Katie, která se jí snaží přesvědčit, že to bylo obráceně. Tomu však Mia nevěří, a tak žije spokojeně s Petem ve společné domácnosti. A jen čirou náhodou zjistí, že ji Pete podvádí.


Rozmlácený zpřeházený dům, zničené fotky, mobil, tajemné dárky a psaníčka, to všechno Mia spáchá ve chvíli, kdy se jí její svět zbortí pod nohama. Přes prvotní vztek se dostává do stavu popření a je přesvědčená, že to tak být nemůže a rozhodne se onu neznámou ženu vystopovat. I díky náhodě se jí podaří nemožné a její zprvu nejasný plán se rozjíždí. Čím víc se Pete snaží tvářit, jako že se nic neděje, tím víc je Mia připravena nepolevit a dotáhnout vše do konce. Až na úplném konci se ukáže, zda stojí za to, postavit se nepříteli.

Postava Mii je skutečně perfektně vykreslená. Její jednání je ovlivňováno aktuálním stavem, množstvím informací, které se k ní dostanou a které se snaží zpracovat. Rozhodně nečekejte ubrečenou chudinku, protože to, čeho je Mia schopná hraničí s posedlostí a touhou ničit. Otázkou je, zda to zničí její okolí nebo ji samotnou. Za obdiv určitě stojí její schopnost předstírat a manipulovat. Na druhé straně stojí postava Peta a jeho milenky. Pete vypadá jako typický nevěrný chlap. Nehledejte na nic neobvyklého. Chlap, který má dojem, že může mít všechno a nemusí se za nic stydět. Žena, kolem které se vlastně celý příběh točí je zase typickou milenkou, která doufá, že její milý opustí přítelkyni a bude s ní. Určitě ale nevěděla, proti jaké konkurenci stojí.

Spisovatelka Lucy Dawson napsala román, který opravdu nemá obdoby. I když to zprvu vypadá jako klasický příběh o milostném trojúhelníku, její postavy jsou úplně jiné, než byste čekali. Román Milenka mého muže ukazuje sílu i křehkost ženské duše a co s ní může udělat „obyčejná“ nevěra. Ať už jde o doufající milenku, podváděnou přítelkyni nebo kamarádku, která se zapletla do lží. Nenápadně je ukázána temná stránka každého z nás, to, o čem možná ani sami nevíme. Když se tohle „cosi“ dostává napovrch, je pozdě s tím něco dělat a možná je jednodušší se poddat.

Milenka mého muže je příběh o to, jak dokážeme být ve vztahu slepí. Když si Pete uvědomí, co se kolem něj děje, je pozdě na obhajobu či zbabělý útěk. V tomto románu nejsou postavy jen černé nebo bílé, ale občas jedna z těchto barev začne převažovat a uzme si vládnutí pro sebe. Na okraji milostného trojúhelníku se odehrávají další menší milostná dramata, která doléhají na hlavní postavu. Mia se musí vypořádat s nenadálým vztahem své sestry, svého nejlepšího přítele. Musí čelit pravdě, ať už se jí líbí nebo ne. Ač je Mia hlavní postavou, nakonec to nemusí být ta, se kterou budete soucítit.

Skvěle vykreslená psychika podvedené ženy.

21. 11. 2014  |  Recenzoval: koki - koki a knihy

Táto kniha hovorí o tom, čo všetko je žena schopná urobiť pre to, aby si udržala lásku svojho muža.

Mia miluje Peta. Žijú spolu v jednej domácnosti už niekoľko rokov a všetko sa zdá ideálne. Až kým si Mia neprečíta v jeho mobile esemesku. Žeby mal jej pomyselný princ na bielom koni milenku? Táto nečakaná správa ňou nevídane zalomcuje. Dostane záchvat... a ten ju dllllho, dlho neprejde. V mysli má iba jediné: zbaviť sa konkurentky. Rozbieha tak kolotoč lží, ktorý sa začína krútiť nekontrolovateľným tempom. A v momente, kedy si Mia začína byť istá víťazstvom, sa náhle zastaví a začne váhať. Urobila som dobre? Naozaj to bolo nutné?

Autorka veľmi dobre vykreslila psychiku podvedenej ženy. Jej pohľad na svet, vnútorný boj, pocit zlyhania, jej potláčané nešťastie či navonok hraná milota boli tak výborne opísané, akoby ste ich zažívali sami na vlastnej koži. Od začiatku som si kládla otázku, prečo chce byť Mia za každú cenu s mužom, ktorý ju klame, ktorý ju podvádza. Prečo trápi samu seba? Nebolo by jej lepšie bez neho? Áno, aj ona si kladie tieto otázky a prichádza iba na jednu odpoveď: miluje ho. Miluje ho tak veľmi, že si nedokáže bez neho predstaviť život. A práve táto slepá láska ju vedie k činom, ktoré by inak (pravdepodobne) nerobila. Ba čo viac, je schopná nechať sa učičíkať aj jeho lžami a nakoniec všetko pretočiť a prijať chybu na seba - čo ak si len zle vysvetlila spomínanú esemesku, ktorá všetko spustila? Čo ak to bola ona, čo sa pomýlila a dokonalý, milovaný Pete je vlastne nevinný?

Lucy Dawson prináša výborne podaný trpko-smutný príbeh o nehynúcej láske dvoch žien k jednému mužovi. Po jeho prečítaní ostáva vo vzduchu visieť otázka, či sa oplatí bojovať o niekoho, kto si vašu lásku nezaslúži.

Ve svém žánru ční vysoko nad průměrem.

14. 11. 2014  |  Recenzoval: Neri pro Databázi knih

Překvapivě příjemné čtení, ve svém žánru ční vysoko nad běžným průměrem. Autorce se podařilo takřka dokonale dostat do hlavy ženy, která si chce za každou cenu udržet lásku svého partnera. Ušetřila nás trapně vtipných a nereálných momentů, naopak celý příběh je až smutně skutečný. Konec knihy nechává některé otázky nezodpovězené a je jen na každém ze čtenářů, jaký bude jeho vlastní výklad. Určitě a s velkou chutí si přečtu další autorčin román.


Ukázka z knihy Milenka mého muže