Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Inteligentní romány pro inteligentní ženy  ›  Manželka, která utekla

Manželka, která utekla

Autor:
Tess Stimson
Originální název:
The Wife Who Ran Away
Překlad:
Karin Lednická
Žánr:
Inteligentní romány pro inteligentní ženy
ISBN:
978-80-7303-730-7
Počet stran:
264
Datum prvního vydání:
17. 09. 2012
Datum vydání dotisku:
14. 02. 2014
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Manželka, která utekla

Popis: Manželka, která utekla

Také máte občas pocit, že byste si potřebovala vzít volno od života? Tato kniha je přímo stvořená pro všechny ženy, které se nechtějí z každodenní rutiny zbláznit.

Kate Forrestová má pocit, jako by byla neviditelná. Svého manžela Neda má opravdu ráda, ale on si snad ani neuvědomuje, že je živá. Z roztomilých dětí vyrostli hádaví puberťáci, kteří ji většinu času ignorují. Práce, která pro ni kdysi tolik znamenala, je už pouze zdrojem stresu. A matka? Ta nesundává telefon z ucha, jen aby mohla vznášet další a další požadavky... Jak se Kate přibližuje ke svým čtyřicátým narozeninám, sílí v ní pocit, že buď něco od základu změní – anebo se zblázní.

A k bláznovství má už očividně blízko, protože jednoho rána v náhlém popudu nevysedne z taxíku v centru Londýna, kde pracuje, ale dojede až na letiště. A když si v letištní hale vzpomene na svou dávnou kamarádku, která nyní žije v Římě, rozhodne se vyrazit za ní. Ano, vypláče se Julii na rameno a třeba při tom najde způsob, jak začít nový život!

Poprvé po dlouhých letech nemá žádné povinnosti, neleží na ní žádná odpovědnost, a tak se s chutí ponoří do sladkého života v Římě. Nic si neodříká: svůdné oblečení, dobré jídlo a víno, ani novou lásku, kterou tolik chtěla považovat za pouhý prázdninový flirt... Je zkrátka šťastná.

Opojný pocit jí vydrží pouze do chvíle, kdy dostane zprávu, že se její syn ocitl ve vážném nebezpečí. Kate je bez varování postavena před nelehkou volbu mezi minulým a současným životem. Najednou si není tak jistá, jestli se jí skutečně podařilo utéct před vším, co ji tak nesnesitelně tížilo. Neví ale ani, jestli by ještě dokázala opustit to, co má teď. Kate neví – ale rozhodnout se musí...


Dotaz k produktu Manželka, která utekla

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Tess Stimson

Tess Stimson

Tess Stimson se narodila v Anglii v Sussexu. Jako dítě žila několik let v Řecku a Africe. Vystudovala školu v Linfieldu a následně anglickou literaturu v Oxfordu. Po absolvování pracovala jako reportérka ve válečných zónách pro televizní stanici ITN.

V roce 1991 opustila stanici ITN svou první biografickou knihu o bejrútském rukojmí J. Mannym. S manželem a dvěma dětmi žila střídavě na Kypru, v Bejrútu a Libanonu.

V současné době žije se svými dětmi v Londýně a krom psaní sloupků do novin Daily Mail píše romány, které se v žebříčku úspěšnosti ve Velké Británii umisťují na předních příčkách a byly přeloženy do patnácti jazyků.                     


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Tess Stimson prostě umí psát!

09. 01. 2016  |  Recenzoval: Knižní večírek

Těm z Vás, kteří znají Domino, Tess Stimson asi nemusím představovat. Tahle rodilá Angličanka (žijící momentálně v Londýně) je doslova "dvorní dámou" tohoto nakladatelství - v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy jí vyšlo už několik knih. Všechny mám doma a (ač některé jsem zatím nečetla) nebojím se říct, že Tess Stimson je moje velká oblíbenkyně. Její Manželka, která utekla vyšla u Domina jako první - už v roce 2012. V prvním lednovém týdnu jsem se proto rozhodla dohnat tento mega obrovský rest a do relativně krátkého románu jsem se pustila...
Hlavní hrdinkou této knihy je (téměř) čtyřicetiletá Kate, o které si na první pohled budete myslet, že se jedná o superženu. Kate totiž pracuje jako manažerka v nadnárodní společnosti, má krásný velký dům, manžela Neda a dvě děti - Guye a Agness. Zkrátka dokonalý obraz dokonalé rodinky. Ale nenechte se mýlit! Kate je už totiž mnoho let naprosto vyhořelá a nešťastná. V práci se musí čím dál tím víc snažit, aby ji nepředběhli mladší kolegové, manžela přestala zajímat už dávno... a děti? Jsou v pubertě a matku berou spíše jako nutné zlo, než jako něco pozitivního. A útěchu Kate nemůže hledat ani u svých rodičů - s matkou ani s otcem si totiž nikdy nerozuměla...
Není proto divu, že se Kate jednoho dne z náhlého popudu vydá do Říma... rozhodnutá trochu si oddechnout. Neplánovaná dovolená má však zcela nečekaný průběh - zvlášť když se Kate neplánovaně zamiluje...
Musím říct, že románem Manželka, která utekla, mi Tess Stimson opět dokázala, že psát prostě umí. Příběh byl skvěle propracovaný a vymyšlený do posledního detailu - přesto však nepůsobil vyumělkovaně. Tess jako vždy vsadila na vyprávění z několika perspektiv, takže v knize se střídají pasáže vyprávěné všemi postavami. Zpočátku mi trochu vadil Katiin manžel Ned - působil jako sebestředný vesnický balík, který pro ostré slovo nejde daleko - ale nakonec jsem si oblíbila i jeho.
Knížka je napsaná opravdu nesmírně "chytlavým" způsobem - autorka Vás doslova nutí, abyste četli dál (z čehož samozřejmě vyplývá, že jsem tenhle román odkládala opravdu nerada...)
O překvapivé zvraty v příběhu není nouze - nečekejte žádná klišé a předem říkám - nesnažte se odhadnout konec. Budete překvapeni.
Román Manželka, která utekla, byl skvělý a určitě si zaslouží Vaši pozornost. Postavy jsou lehce uvěřitelné a okamžitě se s nimi ztotožníte. Knížku rozhodně doporučuji!
Suma sumárum: Manželka, která utekla je román ze života - román jehož děj nikdy nezapomenete. Je to román o tom, že všeho moc škodí a že teprve od skutečného dna se můžete odrazit nahoru...

Obraz dnešní ženy

19. 08. 2013  |  Recenzoval: Lenka Šimková pro iDnes

 

„Od manžela se neutíká proto, že zapomněl na výročí vaší svatby, i když je to už potřetí v řadě..."

Ze začátku vás tato kniha možná trochu překvapí, protože rozhodně nezačíná jako četba pro ženy. Naopak, už od prvních slov jsme, dá se říci až ostře, vtaženi do nefungujícího vztahu manželského páru Kate a Neda, kteří spolu vychovávají dvě děti. V jejich rodině, jak se zdá, je nakročeno k velkým trablům.
Kate má na prahu čtyřicítky slušně vybudovanou kariéru, která však pohlcuje veškerý její čas a energii, na krku pubertální dceru Agness a vyvdaného syna Guye. To by se pravděpodobně dalo ještě zvládnout, ale když se k tomu přidá naprosto neschopný a necitlivý manžel a parazitující matka, není po mnoha letech jiné cesty než útěku. Kam? „Zoufalá manželka" volí slunnou Itálii a nechává za sebou svůj britský domov – naprosto nečekaně, bez jakékoli zprávy. Jednoho dne prostě zamíří z práce rovnou na letiště...
Kdybychom se zeptali Neda, viděl by to trochu jinak. Žije s workoholičkou, která vše řídí a z něho dělá totálního hlupáka a ztroskotance. Hulvátský Ned vám bude nesympatický s každou další větou, ale přesto si k němu postupem času vytvoříte náklonnost, je totiž nutné ocenit jeho upřímnost, na nic si nehraje, v podstatě ví, jaký je vlastně „všivák?". Katiny pohnutky naopak pochopíte ihned a vzbudí ve vás pochopení a sympatie (samozřejmě, jste-li žena). Protože příběh ale vyprávějí všichni protagonisté ze svého pohledu a v krátkých intervalech po sobě, začnete pomalu, ale jistě, přeci jen přemýšlet, kdo je tu vlastně viník a kdo oběť.
Manželka, která utekla, může na první pohled působit jednoznačně. Feministicky zaměřené dílo, které ukazuje neschopnost mužů vyrovnat se s úspěšnější a silnější ženou po svém boku. Přesto zde jde o něco více. Především o jasnou ukázku toho, kam vede nekomunikace v rodině, klíčovým je také vztah Kate a její matky Eleanor či obraz šikany, kterou prochází na škole Guy. Vše je líčeno natvrdo, bez náznaků, což může citlivější čtenářky odradit. Je to červená knihovna – není to červená knihovna? Tak padesát na padesát, příznivkyně tohoto žánru si přijdou na své, ale zároveň zde najdou něco navíc. A obávám se, že mnohé najdou samy sebe.
Ženská emancipace je téma, které stále frčí. I když pozor... Nejde v knize nakonec o návrat emancipace mužské? Není žádné tajemství, že se v poslední době stále více rozmáhá názor, že opravdoví muži vymřeli. A jednou z takových mrtvol je právě Ned. Je možné, že ještě vstane z mrtvých? Přinutí ho k tomu útěk vlastní manželky, kterou přes všechna nedorozumění a problémy stále miluje? A co Kate? Získá svým útěkem nadhled a ochotu přijmout vlastní chyby, nebo se bláznivě zamiluje a hodí dosavadní život přes palubu? Nebudu vám to prozrazovat, do poslední kapitoly to není tak úplně jasné. Což musím také přičíst k dobru a vypravěčskému umu autorky, kterou jsem ještě nezmínila – Tess Stimsonové.
Jestliže ani po přečtení nebudete vědět, kam knihu zařadit, je to možná tím, že vychází ve zvláštní edici. Ta se jmenuje Inteligentní romány pro inteligentní ženy. Nevím, jestli vám sedne, ale jedno je jisté, já manželce její zoufalost a následný útěk uvěřila, a o to přeci jde.

Vřele doporučuji... protože tam možná najdete sami sebe

04. 06. 2013  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková - www.booksinashes.cz

Jen chvíli nemuset nic řešit. Jen jednou nemuset rozhodovat za všechny. Jen jedinkrát udělat něco jen pro sebe. Najít odvahu a vykročit z kolotoče, který se nezadržitelně točí do bodu, který nevydrží nikdo. Ani Kate, ani její rodina. A v tu chvíli to udělá. Ona, spořádaná matka a manželka, se bezmyšlenkovitě vydá na londýnské letiště a jednoduše odletí od všeho do Říma.

Kate bude zanedlouho čtyřicet, ale cítí se neskutečně vyčerpaná. Manžel Ned s ničím nepomáhá, nedá se na něho spolehnout a opět zapomněl na jejich výročí svatby. Čtrnáctiletá dcera Agness vzdoru a je v zásadě proti všemu co matka dělá, řekne, nebo po ní chce a významně dává najevo, že má raději otce. Sedmnáctiletý vyvdaný syn Guy prožívá jakési depresivní období, nicméně s Kate ještě vychází dobře. Posledním hřebíčkem do pomyslné rakve Katina života je její matka, která se zasekla v době před třiceti lety, kdy pro ženu jejího postavení každý udělal cokoliv. A Kate bezmocně sleduje, jak se její život utápí ve víru pochybností, nepochopení a nástupu mladších a schopnějších v její práci. A tak prostě uteče.

Z jednodenního varovného útěku se stává trvalejší stav, se kterým se musí srovnat nejen Kate, ale hlavně její rodina, pro kterou se jejím odchodem změní úplně všechno. Nic ale není tak bílé nebo černé, jak by se na první pohled mohlo zdát. A tak, i když Ned není úplný klaďas, nedají se mu upřít některé momenty jejich společného života a naopak Kate není zas tak nevinnou obětí. V důsledku Katina útěku se musí Ned i Agness s Guyem postavit na vlastní nohy a začít se starat. Kate si mezitím užívá nový volný a nespoutaný život v Římě. Po patnácti letech nemusí o ničem rozhodovat a užívá si to plnými doušky.

Autorka Tess Stimson si opět pohrává s životem jedné rodiny a dovoluje čtenáři nahlédnout na příběh z několika úhlů. A tak jedna situace může vypadat zcela rozdílně, pokud ji vidíme očima všech aktérů. Příběh není rozhodně červenou knihovnou, přestože o romantiku není nouze. Podstatným kamenem je krize v manželství, stav, do kterého se po mnoha letech stereotypů dostane nejedno manželství. Napovrch se dostávají taková témata jako gambling, rodičovská odtažitost, pocit nutnosti všechno ovládat, ale i drsná šikana, potrat a touha být milován.

Osobně jsem knihu zhltla téměř na jeden zátah. Autorka si mě totiž získala stylem, jakým píše a jak čtenáře nechává tápat. Po každé kapitole jsem si říkala, že ještě musím číst, protože potřebuju vědět, jak to bylo, co se stalo. Začátek knihy vypadal nakonec jinak, náznaky jsem pochopila odlišně a o to víc jsem byla překvapena, o co vlastně jde. Uvítala jsem, že všechny postavy dělaly chyby. A mnohdy dost zásadní. Nevyhnula jsem se několika slzám, což se mi zas tak často nestává. Vřele doporučuji k přečtení, protože tam možná najdete sebe, občasný pocit marnosti i touhy zvednout se, prásknout dveřmi a zmizet. Já měla neskonalou chuť sbalit kufr a odletět právě do Říma.

"Nechápu, proč seš na mě tak hnusná!" křičí Agness. "Guyovi pořád nadržuješ, i když hulí trávu! Spousta věcí mu u tebe projde jenom proto, že je kluk, co?"
Guy že hulí trávu? "Teď nemluvíme o tvém bratrovi ..."
"Nevlastním bratrovi," štěkne Agness.
Bože, dej mi sílu.

Mistrovské dílo

02. 06. 2013  |  Recenzoval: renataab - databazeknih.cz

Vemi hluboký čtenářský zážitek, hrdinka mi byla blízká věkem, prožitky. Spisovatelka mistrovsky vykreslila situaci z pohledu ženy a muže. Muž jménem Keir byl podle mého tedy více méně neskutečný (romantický, pozorný, vnímavý - prostě z říše fantazie) narozdíl od Neda a Kate, kteří byli obrazem skutečného života. Jsem ráda, jak kniha skončila. Pro mě to bylo mistrovské dílo, velmi vysoko ohodnocené, knihu jsem přečetla velmi rychle.

Čekala jsem oddychovou romantiku - a naštěstí jsem se spletla

27. 04. 2013  |  Recenzoval: Katja - recenze z databazeknih.cz

Reklamy na tuto knihu jsem potkávala v pražském metru tak často, že jsem si ji rozhodla také přečíst. Čekala jsem oddychovou knihu, s nádechem romantiky a jednoduchého humoru - něco na způsob Nicolase Sparkse a Simony Monyové v jednom... v tomto jsem se (naštěstí) velice spletla. Kniha stránku po stránce získávala větší hloubky, napětí a složitosti příběhu. Konec knihy byl nečekaný, až šokující. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a doslova jedním dechem.

Čtenářská recenze z bux.cz - Dita Havlová

08. 03. 2013

Vřele doporučuji všem, nejen uštvaným pracujícím matkám, ale také jejich drahým polovičkám...a dospívajícím potomkům.

Čtenářská recenze z bux.cz - Anna Hornofová

07. 02. 2013

Po dlouhé době jsem přečetla knihu jedním dechem. Opravdu velmi vydařená,doslova mě vtáhla do děje,doporučuji všem

Recenze z vaseliteratura.cz - Pavla Huřťáková

02. 12. 2012

Přestože knihy ze současnosti jsem objevila až v nedávné době, neustále mě něčím překvapují. A protože jsem ráda překvapována, sáhla jsem po knize Tess Stimsonové, Manželka, která utekla. Zaujala mě totiž anotace, kterou nakladatelství zvolilo pro její prezentaci. „Kate Forrestová má pocit, jako by byla neviditelná." Ruku na srdce, kdo z nás si tak občas nepřipadá? Ji však tento pocit dožene až k útěku z vlastního života, odejde od manžela, který ji bere jako samozřejmost, od pozornost vyžadující matky i od dospívajících dětí.V náhlém popudu odjede za svou kamarádkou do Říma, každý den si slibuje, že je to jen na chvilku, že zítra se vrátí, pak zítra a zítra. Ze dnů se pomalu stávají dny, ze dnů měsíce. A přestože svého manžela miluje, zamiluje se zde do muže mnohem mladšího, se kterým zažívá pocit znovunalezeného štěstí. Plnohodnotného života, kdy ji konečně někdo zná lépe, než se zná ona sama.


Jen postupně, jak nám autorka dává nahlédnout do jejího života prostřednictvím manžela, dětí i matky, zjišťujeme, že její útěk měl mnohem hlubší důvody, než by se na prvopočátku mohlo zdát a že její duše byla raněna do své nejniternější hloubky.


Z italského ráje ji vytrhává telefon od manžela, že se jim ztratil syn. Kate nezaváhá a vrací se domů. Ale zjišťuje, že už to vlastně není její domov. Že se za dobu odloučení změnila nejen ona, ale i její blízcí. Uvědomí si, že si bude muset vybrat - mezi životem se svou novou láskou, nebo životem se svým mužem, kterého i přesto stále miluje. Sama přiznává, že celý život čekala na důkaz, na gesto z jeho strany, že mu na ní skutečně záleží, že mezi nimi to celé nebyl omyl, ale skutečná hluboká a všeodpouštějící láska. „A pak mi to dojde. To velkolepé gesto, na které jsem čekala celé manželství; gesto, z něhož bude patrné, že mezi mnou a Nedem kdysi byla vášeň: tohle je ono." (Stimson,T.: Manželka, která utekla. Ostrava: Domino, 2012, s. 254.)


Musím přiznat, že na začátku jsem tápala, hlavní hrdinku jsem nechápala, snad i trochu odsuzovala, ale s každou přibývající stránkou jsem ji více a více chápala, ponořovala se do jejího světa, místy jsem až fyzicky cítila její bolest, kterou jí způsobil člověk nejbližší. K tomu čtenáři pomohou místa, která vypráví další postavy, kdy můžeme nahlédnout do jednoho života z více úhlů. Kdyby to bylo možné i v běžném životě, že? Faktem zůstává, že kniha je výtečně napsaná a postavy jsou autorkou dokonale propracovány právě proto, aby se s nimi čtenář mohl ztotožnit. Tess Stimson se svého pátého románu zhostila bravurně. Děj plyne přirozeně, a to i přes to, že se střídají scény v Londýně a v Římě, že se mění vypravěč. Nikdy tato změna nepůsobí násilně. Celá hloubka příběhu vzniká právě těmito vlastně úplně přirozenými skoky. Knihu nedokážete odložit, protože emoce z ní tryskají, jste pohlceni dějem a prostě musíte vědět, jak příběh skončí. Cesta k sebepoznání Kate i Neda je dlouhá, ale copak by jiná cesta měla smysl?

 

 


Ukázka z knihy Manželka, která utekla