Dobrý v posteli

Autor:
Jennifer Weiner
Originální název:
Good In Bed
Překlad:
Zuzana Pernicová
Žánr:
Inteligentní romány pro inteligentní ženy
ISBN:
978-80-7498-021-3
Počet stran:
496
Datum prvního vydání:
10. 06. 2015

Kliknutím zvolte variantu

Dobrý v posteli

Popis: Dobrý v posteli

Naši osobnost a osud neutvářejí ostatní. Utváříme je sami.

Osmadvacet let ubíhal život Cannie Shapirové bez větších zádrhelů, tedy když pomineme fakt, že její otec dávno škrtl dceru ze svého života, což matka vyřešila navázáním ne úplně konvenčního vztahu. Cannie je odhodlána nenechat se tím převálcovat: má přece vcelku hezký život, přátele, psa a zajímavou práci. Dokázala se dokonce smířit i se svými křivkami, které by někteří mohli považovat za přebujelé.

Usilovně udržovaná duševní rovnováha se zbortí ve chvíli, kdy si Cannie ve společenském časopise přečte lehce urážlivý článek svého bývalého přítele nazvaný Milovat korpulentní ženu. Všechny obranné mechanismy i podpůrné berličky přestanou najednou fungovat. Cannie se ocitá na šikmé ploše, na jejímž konci je už jen zoufalství a deprese.

I z takových neutěšených míst se ale člověk může dostat, pokud o to opravdu stojí. Cannie prožije zlomový rok, v němž se vypořádá se všemi svými ztrátami i prohrami a pokusí se zjistit, kým vlastně je. Protože jedině tak bude moci přijít na to, kým vlastně chce v budoucnu být.


Dotaz k produktu Dobrý v posteli

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Jennifer Weiner

Jennifer Weiner

Jennifer Weiner vyrostla v Connecticutu a vystudovala anglickou literaturu na Princetonu. Její knihy vycházejí ve třiceti šesti zemích.

Největšího úspěchu dosáhla s románem Dobrý v posteli. Čtenáři na celém světě ocenili autorčino umění spojit závažné společenské téma (v tomto případě problematiku třicátnic, které by se chtěly usadit, ale nedaří se jim najít volný protějšek) s neotřelým smyslem pro humor. Jennifer Weiner má odpozorovány i ty nejmenší detaily každodenního života a přenáší je na stránky svých knih s obdivuhodnou lehkostí, vyhrazenou jen pro ty nejtalentovanější.

Nejinak je tomu i v dalším jejím románu Až úplně dolů, který česky vyjde na podzim 2015. Ani v něm na čtenáře nečeká lehké téma: hrdinka si ve snaze být dokonalá a všechno zvládnout vybuduje závislost na prášcích.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Nadmíru vydařená kombinace zábavného a inteligentního čtení

26. 07. 2015  |  Recenzoval: Knihomilka

Známe to všechny. Jedna jediná chybička na kráse nám dokáže zkazit celý život. A máme li nějaké to kilo navíc, trápení je tím větší.
Cannie pracuje jako novinářka. Jako každá druhá z nás neustále bojuje s váhou. Všichni v jejím okolí ji berou takovou, jaká je. Jenže když se Cannie rozhodne, že ve vztahu s přítelem Brucem potřebuje zvolnit, a proto vyhlásí pauzu, on se s ní napevno rozchází zvláštním způsobem: napíše o své přítelkyni článek s názvem "Milovat korpulentní ženu", který Cannie zrovna nelichotí. Zhrzenému Bruceovi se možná ulevilo, ale Cannie se cítí podvedená. Tak takhle ji viděl? Rozhodne se s nadbytečnými kily zatočit a získat exmilence zpět.
Pokus o usmíření se nezdaří, Bruce ji už nemiluje. Cannie zůstávají jen oči pro pláč a dáreček, který si "rozbalí" za devět měsíců...

Na cestě za novým já Cannie prochází fyzickou proměnou a uvědoměním si sebe sama. Co bylo v jejím životě špatně? Její rodiče se rozvedli, otec rodinu opustil a matka navázala vztah se ženou. Cannie od dětství bojuje s pocitem méněcennosti, který v ní zasel vlastní otec, uznávaný plastický chirurg.
Naštěstí má kolem sebe lidi, kteří jí podají pomocnou ruku, když to nejvíc potřebuje.

Cannie patří mezi hrdinky, se kterými se ztotožní spousta čtenářek, vždyť řeší problémy, které známe všechny. A přiznejme si na rovinu - vždycky se o nich líp čte, prožívá-li je někdo jiný.
Čekáte od téhle knihy romantický příběh novodobé Popelky, která mávnutím proutku získá krásu i lásku, jste vedle. Cannie má před sebou hodně trnitou cestu ke štěstí, musí si však doslova hrábnout na dno svých sil, aby se od něj odrazila a dostala se tam, kam chtěla.

Románu, který má téměř 500 stran, naštěstí nechybí nadhled ani humor, se kterým se nesnáze překonávají líp. Byla jsem překvapená, jak rychle jsem ho přečetla.
Kniha Dobrý v posteli je skvělým prototypem zábavného a inteligentního čtení, které jen tak lehce nepustíte z ruky.

http://knihomilka.blogspot.cz/2015/07/dobry-v-posteli.html

Spletitý příběh o tom, že svět skutečně není černobílý

11. 07. 2015  |  Recenzoval: koki; blog Koki a knihy

Dobrý v posteli je román, ktorý možno zaradiť medzi spoločenské romány a romány pre ženy. Nie je to erotický román, ako by sa mohlo dať vyčítať z názvu :-) Hlavnou hrdinkou je moletka Cannie. Veľmi mi pripomínala Bridget Jones. Tiež mala problémy s nadváhou a tiež mala problémy s mužmi. Svoj príbeh rovnako podávala vtipne a veľmi pútavo. Napriek tomu bola iná ako Bridget. Viac ukázala svoje vnútro, pozývala čitateľa, aby nahliadol do jej vnútra najviac ako sa len dá.


"Tak tady to máme. Je mi osmadvacet, hned za rohem číhá třicítka. Jsem opilá. Tlustá. Nikdo mě nemá rád. A nejhorší na rom je, že jsem chodící kombinace Ally McBealové a Bridget Jonesové, ktoré obě dohromady váží asi stejně jako já, a ještě ke všemu mi buší na dveře dvě rázne lesby. "


Dovolím si tvrdiť, že Cannie je typickou Američankou. Snažila sa znížiť svoju váhu rôznymi diétami, dokonca navštevovala rôzne centrá pre redukciu váhy. Nič jej však nepomáhalo. Napriek tomu mala priateľa, ktorý ľúbil každé jej kilo. Cannie sa to ale zdalo málo. Bruceovi, ktorý ju miloval, dala kopačky. Vlastne mu povedala, aby si vo vzťahu dali na chvíľu pauzu. Pauza však väčšinou znamená rozchod, nečudo, že to tak bral aj Bruce.

A keď Cannie zavolá jej najlepšia priateľka a povie jej, že jej ex o nej píše v časopise, hrdinke sa rúca celý svet. Článok s názvom Milovať korpulentnú ženu však nie je hanlivý, ako si Cannie sprvu myslí. Skôr vyznieva ako smútočná balada nad koncom jedného pekného vzťahu.

"Nikdy nezapomenu na den, kdy jsem zjistil, že moje přítelkyně váží víc než já."


Osobne, neviem, či by som chcela byť prepieraná na verejnosti tak ako Cannie. Mnoho ľudí ju poznalo a mnoho ľudí vedelo, že článok je o nej. Musí byť hrozné prechádzať sa po uliciach mesta a vidieť ľudí, ktorí si na vás ukazujú prstom: to je ona, o nej Bruce píše vo svojom najnovšom stĺpčeku.

"Budete ji chtít na Valentýna koupit spodní prádlo a zjistíte, že běžné velikosti končí, kde ona začíná."


Cannie si uvedomuje, že je tlstá a inak si ani nikdy nepovie. Snaží sa bojovať so svojimi kilami, no neúspešne. Jej vnútro je rozorvané. Všetko to spôsobila jej trauma z detstva. Otec ju a jej dvoch súrodencov opustil dvakrát. O nej samej sa vyjadril, že hoci nie je pekná, aspoň je inteligentná a Cannie (čuduj sa svete) to poznačilo na celý život. Otcovi nedokázala odpustiť to, že ich opustil, nedokázala mu odpustiť to, čo si o nej myslel. Ako správna dcéra sa mu snažila dokázať, že predsa len, na to ako vypadá sa nájde niekto kto ju miluje a rešpektuje. Príliš neskoro však zisťuje, že otca to vôbec nezaujíma.

Dobrý v posteli je zložitý príbeh. Je plný myšlienkových pochodov hlavnej hrdinky a hoci všetko vyzerá spočiatku čierne, neskôr sa začínajú objavovať aj odtiene sivej až bielej.

Cannie je zaslepená láskou k Bruceovi, k mužovi, ktorého opustila, pretože s ním nebola šťastná. Mnohokrát vymenovala dôvody, čo všetko jej na ňom prekáža. Preto bolo pre mňa mnohokrát zarážajúce, ako môže lipnúť na mužovi ako Bruce, keď ho vlastne vôbec nemiluje a celú lásku k nemu si iba nahovára. Prvé dve časti som z nej bola zmätená a stále jej dohovárala, kašli na Brucea, v tvojom živote sa isto mihne ďaleko lepší muž ako bol on. A mala som pravdu :-)

Ďalšie časti už boli zaujímavejšie, najmä keď Cannie zistila, že čaká dieťa. Sama som bola zvedavá, ako sa situácia okolo nej vyvinie. Či sa rozhodne si ho nechať, alebo si ho dá vziať. A čo bolo potom? To si radšej prečítajte sami. Rozhodne to bude stáť za to. Pretože práve v momente, kedy sa Cannie dozvie, že čaká bábätko, sa celý príbeh rozbehne a vy knihu nepustíte z rúk, kým ho nedočítate.

Při zprávě, že vyjde tato kniha, jsem juchala nadšením

29. 06. 2015  |  Recenzoval: Charmedka


Cannie se v životě poměrně daří. Má skvělou práci v novinách, která jí baví a je i dobře placená, přesto ale doufá, že si někdo přečte její scénář a rozhodne se podle něj natočit film. Má vlastní byt a doma vždy na ní čeká její věrný psí společník. Občas jí rozháže nový lesbický vztah její matky, který nedokáže překousnout, ale netrápí jí to tolik jako to, že otec odešel od rodiny a všechny je vyškrtl ze svého života. Cannie připadá, jako kdyby za to mohla a nedokáže se s tím vypořádat. Cannie je při těle, ale se svým tělem se dokázala v mezích vyrovnat a její přátelé jí mají rádi takovou, jaká je.

Rovnováhu ji ale naruší článek v novinách o tom, jaké to je milovat tlustou ženu, který napsal její bývalý přítel. Všechno se jí najednou hroutí, jak to mohl Bruce udělat, zesměšnit jí v novinách. I když ji označil jako C, Cannie má pocit, jako kdyby každý věděl, že píše právě o ní. Přepadají ji deprese. Nenávidí ho za to, ale zároveň se jí stýská a chtěla by ho zpět. Teď touží po jediném, dostat dolů pár kilo a získat zpátky Bruce. Jenže osud si někdy rád hraje.


Moje hodnocení a dojmy
Když jsem v edičním plánu nakladatelství Domina viděla, že v červnu vyjde kniha Dobrý v posteli, téměř jsem juchala nadšením. Knihy od Jennifer Weiner jsem četla všechny, všechny mám doma, ale tuhle jedinou se mi nepovedlo sehnat. Takže jistě chápete mojí radost. Navíc obálka se moc povedla, tu chválím, jelikož první vydání bylo otřesné.

Cannie je hodně podobná Bridget Jonesové, je to ten samý typ hrdinky a spousta čtenářek si jí jistě oblíbí. Mě přišla Cannie sympatická, hlavně její smysl pro humor, ten byl vážně skvělý a dokázala is udělat legraci i sama ze sebe. Co už mi trošku vadilo, tak její vztah vůči Bruceovi, ale i otci.

Kniha má téměř pět set stran, toho jsem se zprvu lekla, ale čte se tak dobře a stránky odsejpají, že Vám to ani nepřijde a knihu máte rychle přečtenou. Je rozdělena na tři velké části a kapitoly. Celé dvě části jsou téměř o tom samém. Cannie se stýská po Bruceovi a chce ho zpět. Absolutně nechápu, jelikož Bruce je prvotřídní hajzl a nesympatická postava, nedokážu pochopit, co na něm vidí a že si toho od něj nechá spoustu líbit.

Bruce ale není to nejhorší, Cannie se trápí kvůli otci, který rodinu opustil, ale i během předchozích několika let si dětí nevšímal, nebo je jen psychicky deptal. Cannie to poznamenalo a to opravdu hodně, přitom jí bylo už hodně, když odešel. Přišlo mi to trošku moc. Dobře no, chápu, chtělo to děj něčím okořenit, tak proč ne tímhle, jen bych o tom nemusela číst celou knihu.

Nejlepší rozhodně byla poslední část, která byla vážně dojemná a mě bylo pomalu až do breku, ale nebudu spoilerovat, takže bohužel více nenapíšu. Knihu rozhodně doporučuji, splnila má očekávání, je vtipná, zábavná, zároveň i ze života a dojemná a Cannie velmi sympatická.

Připadáte si tlustá, ošklivá, odkopnutá a ve všech směrech jednoduše nežádoucí?

27. 06. 2015  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková pro Neoluxor

Pokud vaše odpověď na otázku v titulku zní "ano", pak pro vás máme dobrou radu: přečtěte si knihu Dobrý v posteli od Jennifer Weiner a úsměv a dobrá nálada vás neopustí ani po dočtení.

Cannie Shapiro je hrdinka jak se patří. Od mnohých z nás se ničím neliší. Je jí osmadvacet, právě se rozešla s přítelem, pracuje v novinách a stále se jí nedaří prorazit jako scénáristka. Návdavkem k tomu je tak trochu prostorově výraznější. Cannie říká, že je tlustá, obézní, její expřítel Bruce to nikdy nekomentoval. Tedy až do chvíle, kdy si chce Cannie dát na čas pauzu. Bruce to vezme jako jasný rozchod a rozhodne se svěřit čtenářům časopisu Moxie. V rubrice Dobrý v posteli si vylije srdce článkem Jak milovat korpulentní ženu.


Dobře, ne každý ví, že ona tajemná žena je Cannie, ale ta má pocit, jako by to měla napsané na čele. A život se s ní nemazlí ani v jiných ohledech. Bruceovi zemře otec, a i když ví, že je to praštěné, Cannie doufá, že by se s ním mohla dát znovu dohromady. Uvidí, jaká dokáže být hodná a milá a bude ji znovu milovat. To se krapet přepočítala a jediné, co jí po společně strávené chvilce v posteli zůstane, je pozitivní těhotenský test.


Kniha Dobrý v posteli je plná humoru i trochu vyhrocenějších situací. Ať už vážíte 50 nebo 100 kilo, najdete se v ní. Autorka Jennifer Weiner do hlavní hrdinky vložila část sebe, část své minulosti a nechala prostor pro nadsázku i předsudky. Jak se chová společnost k ženám, které nemají velikost nula, a jak se chovají k sobě samým tyto ženy? Cannie se díky své profesi novinářky dostává do prostředí, ve kterém je dokonalost nutností, o to víc ji trápí, jak vypadá. Nepomáhá ani pravidelný pohyb, ani návštěva Hlídačů váhy, prostě nic. Už od dětství byla tlustá, jak neustále říkával otec.


Ne každý se potká s životní situací, ve které vyrůstala Cannie – otec, uznávaný plastický chirurg, který byl neskutečně zklamaný z toho, že jeho dcera nevypadá dokonale; matka, která si po rozvodu domů nastěhovala lesbickou přítelkyni. Naštěstí je Cannie obklopena spoustou přátel, kterým je jedno, jak vypadá. V mnoha ohledech je to úplně obyčejná holka, která řeší úplně obyčejné věci. Odchod otce od ní a jejích sourozenců, rozchod, matčinu nově objevenou orientaci, nečekané těhotenství, lásku.
Román Dobrý v posteli začíná i končí článkem Jak milovat korpulentní ženu. Bruce se čtenářům svěřuje, jak se musel vyrovnat s tím, že jeho partnerka váží víc než on. Cannie ukazuje, jakou cestu musela podstoupit, aby mohla říct, jaké to je milovat korpulentní ženu. Vyprávění je plné břitkého humoru, osobitého popisu boje s nadbytečnými kily, ale také boje s nenávistí, zlobou, strachem a touhou pomstít se. Žádná z postav není dokonalá. A možná jste taky jednou z nich – ať už Cannie, její nejlepší přítelkyně Samantha, nebo sestra Lucy.


Dobrý v posteli je poselstvím, že nic jako dokonalost neexistuje. Ani štěstí bez příčiny. Musíte jít tomu svému naproti a i bez dokonalého těla, obličeje, vlasů a všeho toho dalšího, můžete být šťastné. Stačí si jen připustit, že si to zasloužíte.


Ukázka z knihy Dobrý v posteli