Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Zlatý věk starého Egypta

Zlatý věk starého Egypta

Autor:
Joyce Tyldesley
Originální název:
Egypt´s Golden Empire
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-063-2
Počet stran:
288+8 ob.p.
Datum prvního vydání:
20. 05. 2002
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Zlatý věk starého Egypta

Popis: Zlatý věk starého Egypta

Egyptská Nová říše patří k nejvelkolepějším a také nejlépe zdokumentovaným epochám starověkých dějin. Byla to doba mocenského, kulturního i hospodářského rozkvětu, která trvala bezmála půl tisíciletí a zahrnovala vládu třiatřiceti panovníků. Někteří z nich přitom nejsou jen nejznámějšími egyptskými faraony, ale také nejslavnějšími postavami světové historie vůbec: královna Hatšepsut, úspěšný vojevůdce Thutmose III., kacířský Achanton, mladičký Tutanchamon nebo Ramses II., řečený Veliký.


Joyce Tyldesley se ovšem nespokojila s jednostranným vylíčením velkolepých skutků všemocných faraonů, jak je známe z monumentálního umění. Nádheru královského dvora doplňuje nastínění života méně okázalých profesí, bez nichž by naše představa o zlatém věku egyptského království nebyla úplná. Proto před zvídavými čtenáři defilují egyptští vojáci, rolníci, stavitelé i vykradači hrobek, představitelé ctihodného cechu balzamovačů, dozvídáme se též o postavení a povinnostech ženy – paní domu... Poutavý přehled historických událostí doplňují četné citáty z dobových dokumentů, v nichž po dlouhých tisíciletích ožívají starosti, obavy i radosti dávných obyvatel tajemné země na Nilu.

 


Dotaz k produktu Zlatý věk starého Egypta

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Joyce Tyldesley

Joyce Tyldesley

Joyce Tyldesley, přední britská egyptoložka, vystudovala archeologii v Liverpoolu. Doktorát sice završila v Oxfordu, nicméně své domovské univerzitě zůstala věrná jako přednášející i vědecká pracovnice. Dostalo se jí několika významných stipendií, z nichž nejprestižnější nepochybně představuje jubilejní stipendium vypsané Společností pro výzkum Egypta. Jako lektorka se zúčastnila také mnoha naučných plaveb po Nilu a je autorkou řady úspěšných knih o starém Egyptě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.