Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Vrcholné okamžiky starého Egypta

Vrcholné okamžiky starého Egypta

Autor:
Christian Jacq
Originální název:
L´Egypte Ancienne au Jour le Jour
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-272-4
Počet stran:
264+16 ob.p
Datum prvního vydání:
28. 11. 2005
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Vrcholné okamžiky starého Egypta

Popis: Vrcholné okamžiky starého Egypta

Za více než tři tisíce let svého trvání zažila země faraonů mnoho slavných okamžiků a stanula v čele kultur, které svým vývojem nesmazatelně poznamenaly dějiny celého lidstva. Podle Jeana-Françoise Champolliona vděčí Evropa právě Egyptu za základy vědomostí, které umožnily její rozkvět.


Jak se zrodil Egypt faraonů? Která kniha je nejstarší na světě? Známe skutečné osudy Egypťana Sinuheta? Kdy a za jakým účelem vzniklo Údolí králů? Proč Achnaton založil Město slunečního obzoru?  Jak vyznával Ramses Veliký, hrdina bitvy u Kadeše, lásku své manželce?


Christian Jacq, jeden z předních světových egyptologů a nadšený obdivovatel egyptské civilizace, nás tentokráte provádí starověkým Egyptem od jeho počátků až po poslední osudové chvíle. Autor nám přibližuje vrcholná období dějin země na Nilu, vznik nejkrásnějších stavitelských a uměleckých děl, veřejný i soukromý život vládců Egypta. Setkáme se s velekněžími, staviteli, umělci, ale i prostými Egypťany, písaři a rolníky. Ze stránek knihy na nás dýchne zvláštní, neopakovatelná, a tím přitažlivější atmosféra tajemné říše faraonů.

 


Dotaz k produktu Vrcholné okamžiky starého Egypta

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Christian Jacq

Christian Jacq

Christian Jacq se narodil roku 1947 v Paříži. Starý Egypt ho uhranul již jako třináctiletého chlapce a studiu dávno zašlých věků zasvětil celý svůj život. Získal doktorát z egyptologie, naučil se pracovat s hieroglyfy a své poznatky a pocity získané při archeologických pracích včlenil do řady odborně populárních publikací i několika románů. Jeho práce jsou překládány do čtyřiceti světových jazyků, mezi nimiž pochopitelně nechybí ani čeština.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.