Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Ve stínu králů

Ve stínu králů

Autor:
Scott Oden
Originální název:
Memnon
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-370-5
Počet stran:
496
Datum prvního vydání:
05. 11. 2007
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Ve stínu králů

Popis: Ve stínu králů

Historie často zachází se svými hrdiny macešsky. Zatímco jedny věnčí nehynoucí slávou, jiné nelítostně vydává napospas zapomnění. Nový román Scotta Odena vzdává hold muži, o němž učebnice dějepisu mlčí, přestože patřil k nejschopnějším vojevůdcům své doby.


Memnón Rhodský, současník Aristotela a Démosthena, vynikal podle antických kronikářů výjimečnou odvahou a nedostižnými strategickými schopnostmi. Vzešel z prostých poměrů, avšak rychle získal pověst spolehlivého vojáka, později také předvídavého generála a velkorysého státníka. V bouřlivých dobách zrození helénismu se před jeho rozkazy skláněla polovina tehdy známého světa. Řečtí krajané ho považovali za zrádce, nepřátelé za pouhého žoldáka, avšak v očích perského krále Dáreia III. se stal jediným člověkem, jenž dokáže ubránit říši před rozpínavostí barbarských Makedonců.


Memnónův životní příběh se před námi odvíjí prostřednictvím zpovědi tajemné Peršanky, která se na smrtelném loži rozhodla podělit o blednoucí vzpomínky. S odzbrojující upřímností popisuje válečníkův osud, všechna jeho vítězství, prohry, lásky a trápení, i jeho nezlomnou povahu, která jej přiměla čelit ctižádostivému vojevůdci Alexandrovi, později zvanému Veliký.

 


Dotaz k produktu Ve stínu králů

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Scott Oden

Scott Oden

Scott Oden (*1967) propadl kouzlu starého Egypta a starověkého světa vůbec už ve třetí třídě při školní projekci snímků z putovní výstavy věnované králi Tutanchamonovi. Vystudoval historii a angličtinu, prošel řadou různorodých zaměstnání – roznášel pizzu, vázal knihy, pracoval ve videopůjčovně –, a souběžně se věnoval literární činnosti. Jeho prvotinu Muži z bronzu (česky DOMINO, 2006) přijala kritika více než vlídně, čtenáři pak s neskrývaným nadšením.

Scott Oden má výjimečný cit pro rozsáhlé epické vyprávění a gradaci scén. K přesvědčivému vyznění jeho příběhů přispívá rovněž obdivuhodná znalost starověkých reálií i přesné popisy vojenské taktiky, zbroje a zbraní, které potěší nejednoho milovníka dávných věků.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.