Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Úsvit nad Středomořím

Úsvit nad Středomořím

Autor:
Suzanne J. Frank
Originální název:
Sunrise on the Mediterranean
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-263-5
Počet stran:
440
Datum prvního vydání:
31. 10. 2005
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Úsvit nad Středomořím

Popis: Úsvit nad Středomořím

V zoufalé snaze nalézt svou životní lásku, egyptského lékaře Cheftua, opouští americká dívka Chloe relativní bezpečí současného světa a přes tajemnou bránu času se nechá zanést do neznámé doby a na neznámé místo ve Středomoří. Před smrtí ve vlnách ji na poslední chvíli zachrání námořníci, kteří se ji však vzápětí rozhodnou obětovat krvelačnému bohu přístavního města Aškelónu.


Podnikavá Chloe se ale nikdy nevzdává, a tak zdárně unikne všem nástrahám. Podaří se jí dokonce získat přízeň panovnického domu, biblických Filištínů, a konečně se dozví, že se ocitla ve staré Palestině. Země je v té době sužována nájezdy válečníků z hor, v jejichž vůdci Chloe pozná budoucího krále Davida.


Po neodvratné porážce Filištínů se Chloe přidává k Davidově družině, přispěje k obsazení Jeruzaléma, zdárně čelí úkladům vyslankyně egyptského faraona Achnatona – a dočká se i setkání s milovaným Cheftuem. Společně pak podporují Davidův vzestup k moci, byť při tom čelí nebezpečí, že je osud zase rozdělí...

 


Dotaz k produktu Úsvit nad Středomořím

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Suzanne J. Frank

Suzanne J. Frank

J. Suzanne Frank vystudovala žurnalistiku a historii. Během četných pobytů v Egyptě dospěla k rozhodnutí, že napíše román o jednom z nejzajímavějších období dějin této země. Sama říká, že se nechala inspirovat několika autory, kteří také propadli kouzlu starobylých civilizací, ale zároveň chtěla svůj příběh něčím ozvláštnit. Výsledkem byla prvotina Odrazy v Nilu, která se setkala s velkým ohlasem čtenářů i literární kritiky, a v českém překladu ji vydalo nakladatelství DOMINO.

Dnes je J. Suzanne Frank autorkou čtyř historických románů, jež zavádějí čtenáře do dávno zašlých věků, opředených řadou legend a mýtů.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.