Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Trůn bohyně Isis

Trůn bohyně Isis

Autor:
Judith Tarr
Originální název:
Throne of Isis
Překlad:
Klára Pavuková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-04-0
Počet stran:
464
Datum prvního vydání:
14. 10. 1997
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Trůn bohyně Isis

Popis: Trůn bohyně Isis

Kleopatra, nejmocnější žena starověkého Středomoří, která jako jediná stála mezi Římem a jeho nadvládou nad tehdejším světem. Byla ženou Julia Caesara a matkou jeho jediného syna. Po Caesarově smrti se sblížila s jeho přítelem a slavným vojevůdcem Markem Antoniem, který se stal nejen jejím milencem a druhem, ale také partnerem v politických výbojích směrem na východ.


Z historie víme o Kleopatřině oddanosti Egyptu a o její válce s Římem. Shakespeare zase vypráví o tragickém milostném vztahu. Ale v díle Judith Tarr je Kleopatra vylíčena jako královna, která navzdory úsilí Říma vládne Egyptu po celá desetiletí, jako velmi vzdělaná, duchaplná a výjimečně inteligentní panovnice, která hovořila jedenácti jazyky, studovala filozofii a byla schopna diskutovat s největšími učenci a řečníky své doby. V neposlední řadě nám autorka ukazuje Kleopatru jako ženu, která se zamilovala do muže, jehož chtěla využít, a která se v posledních okázalých chvílích svého života stala nesmrtelnou.

 


Dotaz k produktu Trůn bohyně Isis

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Judith Tarr

Judith Tarr

Judith Tarr je absolventkou fakulty středověkých studií na univerzitách v Yale a v Cambridgi, kde získala akademické tituly mistr svobodných umění a doktorka filozofických věd.

V současné době se věnuje výhradně literární činnosti; kromě historických románů, za něž se jí dostalo mnoha ocenění, píše i knihy v žánru fantasy.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.