Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Toulky Egyptem faraonů

Toulky Egyptem faraonů

Autor:
Christian Jacq
Originální název:
Voyage dans l´Egypte
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-163-9
Počet stran:
248
Datum prvního vydání:
17. 11. 2003
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Toulky Egyptem faraonů

Popis: Toulky Egyptem faraonů

Pokud se tajemná země na Nilu těší neutuchajícímu zájmu široké veřejnosti po celém světě, svou nespornou zásluhu na tom má dílo Christiana Jacqua. Tento autor, který si  získal přízeň i českých čtenářů, věnoval studiu starého Egypta celý život a jeho knihy jsou překládány do čtyřiceti jazyků.


Tentokrát zve své čtenáře na pouť, která začíná v nilské deltě a končí až v núbijském Abú Simbelu. Na cestě dlouhé přes tisíc kilometrů navštívíme nejslavnější památky starého Egypta: seznámíme se s pradávnou historií pyramid v Gíze, se skvostnými chrámy v Luxoru a Karnaku i se skalními hrobkami v Údolí králů, podíváme se do Horova chrámu v Edfu, projdeme se Isidiným svatostánkem na malebném ostrůvku Filé...


Christian Jacq samozřejmě nevystačí s prostým popisem hmotných památek, ale zasvětí nás i do duchovního ovzduší, které vedlo k jejich vzniku, dopřeje nám poznat jejich jedinečnou atmosféru a ozřejmí, v čem je každá z těchto památek zvláštní a neopakovatelná.

 


Dotaz k produktu Toulky Egyptem faraonů

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Christian Jacq

Christian Jacq

Christian Jacq se narodil roku 1947 v Paříži. Starý Egypt ho uhranul již jako třináctiletého chlapce a studiu dávno zašlých věků zasvětil celý svůj život. Získal doktorát z egyptologie, naučil se pracovat s hieroglyfy a své poznatky a pocity získané při archeologických pracích včlenil do řady odborně populárních publikací i několika románů. Jeho práce jsou překládány do čtyřiceti světových jazyků, mezi nimiž pochopitelně nechybí ani čeština.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.