Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Svatá zrada

Svatá zrada

Autor:
James Forrester
Originální název:
Sacred Treason
Překlad:
Hana Pernicová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-660-7
Počet stran:
384
Datum prvního vydání:
10. 10. 2011
Svatá zrada

Popis: Svatá zrada

Londýn, prosinec 1536. Ani za vlády královny Alžběty I. nenastaly v Anglii klidné časy. Katolická spiknutí proti mladé vladařce vnášejí do země strach, nedůvěru a intriky.


Skryt temnotou noci zabuší nečekaný host na dveře herolda Clarenceuxe. Je jím druh v katolické víře Henry Machyn a přichází s naléhavou prosbou – aby jeho přítel ukryl vzácnou rukopisnou kroniku, jejíž zápisky skrývají tajemství tak nebezpečné, že se noční návštěvník obává o život.

Záhy se ukáže, že Machynovy obavy nebyly plané, a jeho život končí v ponurých zdech sklepního žaláře. Vrchní královský vyšetřovatel a jeho nemilosrdní pohůnci vědí, že kronika ohrožuje královnu, a tak v touze nalézt vzácný svazek rozmetají Clarenceuxův domov a vyženou jeho rodinu z Londýna.


Osamělý herold se sejde s Rebekou, vdovou po Machynovi, a společně se snaží rozluštit tajemství kroniky, protože jen tak mohou doufat, že vyváznou živí. Čím hlouběji ovšem do dávného spisu pronikají, tím větší hrůzy se kolem nich dějí, a oni brzy dospívají k poznání, že to, co zjistili, by mohlo přivést Anglii na pokraj naprosté zkázy.

 


Dotaz k produktu Svatá zrada

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: James Forrester

James Forrester

James Forrester je autorský pseudonym historika dr. Iana Mortimera, člena Královské historické společnosti a držitele Alexanderovy ceny za práci v oboru sociálních dějin. Je autorem čtyř uznávaných životopisů středověkých osobností a knihy Průvodce středověkou Anglií pro cestovatele časem, která se setkala s obrovským čtenářským ohlasem.

Jeho nejznámější román Svatá zrada je Forresterovou románovou prvotinou, v níž se hluboká znalost historie snoubí s neobyčejným vypravěčským talentem. Alžbětinská Anglie dýchá na čtenáře z každé stránky, příběh je psán bez sebemenší snahy o jazykovou exhibici, ale přitom kultivovaně, a v mnohovrstevnatém ději nechybí nic z toho, proč se éra tudorovských vládců těší neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Svatá zrada