Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Španělský doktor

Španělský doktor

Autor:
Matt Cohen
Originální název:
Spanish Doctor
Překlad:
Barbora Puchalská
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-91-1
Počet stran:
400
Datum prvního vydání:
11. 09. 2000
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Španělský doktor

Popis: Španělský doktor

Žid Avram Halevi se narodil v Toledu za jedné krvavé noci na sklonku čtrnáctého století. Již od malička toužil změnit svět i svůj život a jedinou spásu spatřoval v medicíně. Po absolutoriu se z něj stal věhlasný lékař, kterému lidé přezdívali "Muž se stříbrným nožem."

Gabriela Hasdaiová je Avramova přítelkyně z dětství a první láska. Celá léta čekala na Avramův návrat ze studií a těšila se na společný život, ale čekalo ji trpké zklamání. Avram se cele oddal vědě, a tak se jejich cesty na dlouho rozdělily. Gabriele nezbylo nic, než využít své inteligence a krásy, aby dokázala v krutém světě přežít. Z výbojného mladíčka a bezvěrce Avrama Haleviho se v průběhu let stane muž s čistým a pokorným srdcem, které neudolalo vězení ani následná ztráta majetku a postavení. S Gabrielou se znovu setká až ve stáří, a teprve tehdy dospěje k nejdůležitějšímu poznání svého bytí.


Dotaz k produktu Španělský doktor

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Matt Cohen

Matt Cohen

Matt Cohen je autorem třinácti děl, za něž obdržel řadu prestižních literárních cen. Většinu svých knih situoval na současný kanadský venkov.

Román Španělský doktor poněkud vybočuje z rámce jeho tvorby. Rozhodl se v něm pro exkurzi do historie, poněvadž ho fascinovala ta část evropských dějin, kdy se „zběsilý středověk přetavoval do vzletné renesance". Právě toto výjimečné dílo se setkalo s největším ohlasem z celé Cohenovy tvorby a bylo přeloženo do řady světových jazyků.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.