Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Soumrak nad Babylónií

Soumrak nad Babylónií

Autor:
Suzanne J. Frank
Originální název:
Twilight in Babylon
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-286-4
Počet stran:
416
Datum prvního vydání:
08. 05. 2006
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Soumrak nad Babylónií

Popis: Soumrak nad Babylónií

Chloe dostala do vínku zvláštní dar: za určitých okolností dokáže projít trhlinou v čase do doby, kterou její současníci znají jen z učebnic dějepisu. Mimořádné schopnosti se však mohou stát i prokletím, poněvadž si místo nemůže zvolit a návrat do současnosti není vůbec snadný.


A tak se stalo, že Chloe musí bojovat o život v mokřinách mezi řekami Eufrat a Tigrid. Na pokraji smrti pak nalezne spásu za branami prastarého města Uru. Díky své přátelské povaze si získá řadu přátel, táž vlastnost však vzbudí nelibost zastánců neměnných pořádků. Patří k nim i vlivní astrologové, jimž postavení nebeských těles napoví, jak se nepohodlné cizinky zbavit – rozhněvaní bohové údajně požadují lidskou oběť, nejlépe přitažlivou mladou ženu.


Ve vykonavateli strašlivého rozsudku Chloe naštěstí včas pozná svou osudovou lásku, již několikrát ztracenou při pouti časem. Společně se vydávají na úmornou cestupo mezopotamských městských státech, v jejímž cíli na ně čeká tajemné město Bab-ili, budoucí Babylon. Jejich poutavý příběh se odvíjí na pozadí slavné éry dějin, která se zde podobá předivu napínavých příběhů a v níž se historické osobnosti stávají bytostmi z masa a kostí. Snad proto, že se lidská povaha i přes propast času podstatněji nemění...

 


Dotaz k produktu Soumrak nad Babylónií

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Suzanne J. Frank

Suzanne J. Frank

J. Suzanne Frank vystudovala žurnalistiku a historii. Během četných pobytů v Egyptě dospěla k rozhodnutí, že napíše román o jednom z nejzajímavějších období dějin této země. Sama říká, že se nechala inspirovat několika autory, kteří také propadli kouzlu starobylých civilizací, ale zároveň chtěla svůj příběh něčím ozvláštnit. Výsledkem byla prvotina Odrazy v Nilu, která se setkala s velkým ohlasem čtenářů i literární kritiky, a v českém překladu ji vydalo nakladatelství DOMINO.

Dnes je J. Suzanne Frank autorkou čtyř historických románů, jež zavádějí čtenáře do dávno zašlých věků, opředených řadou legend a mýtů.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.