Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Šest žen Jindřicha VIII.

Šest žen Jindřicha VIII.

Autor:
Antonia Fraser
Originální název:
Six Wives of Henry VIII
Překlad:
Tereza Horáková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-257-0
Počet stran:
496+48 ob.p
Datum prvního vydání:
03. 10. 2005
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Šest žen Jindřicha VIII.

Popis: Šest žen Jindřicha VIII.

„Rozvedená, sťata, zemřela; rozvedená, sťata, přežila." Stará anglická říkačka v obecném povědomí stereotypně charakterizuje šest žen Jindřicha VIII., ale Antonia Fraser v této knize dokládá, že Kateřina Aragonská, Anna Boleynová, Jana Seymourová, Anna Klevská, Kateřina Howardová a Kateřina Parrová nebyly bezduchými figurkami otáčejícími se kolem všemocného krále. Všechny prokázaly obdivuhodnou inteligenci a sílu v době, kdy se ženské pohlaví považovalo za méněcenné, každá však byla jiná, měla své sny, touhy, přání a cíle.


Autorka se snaží nahlédnout za stereotypy, na základě řady dobových svědectví i jejich moderních výkladů se jí daří živě vykreslit charaktery jednotlivých Jindřichových chotí. Jejich osudy jsou nevyhnutelně spjaty i s králem samotným, a tak na stránkách knihy sledujeme postupný přerod krásného a galantního mladíka v obézního a neurvalého panovníka. Nesmírně poutavou formou se čtenář seznamuje s tudorovskou Anglií, okázalou nádherou královského dvora i jeho intrikami, s bojem o mezinárodní vliv, rozchodem s Římem a počátky protestantské reformace. Ačkoli autorka cituje pouze doložená fakta a kniha má neobyčejně široký záběr, čte se jedním dechem, spíše jako román než historická publikace.

 


Dotaz k produktu Šest žen Jindřicha VIII.

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Antonia Fraser

Antonia Fraser

Baronka Antonia Fraser je autorkou několika vysoce oceňovaných historických biografií: mimo jiné například Marie Stuartovna (česky DOMINO, 1999), Marie Antoinetta (2003), Šest žen Jindřicha VIII. (2005).

Antonia Fraser je provdána za dramatika Harolda Pintera a žije v Londýně.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.