Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Ramses II.

Ramses II.

Autor:
Christiane Desroches Noblecourt
Originální název:
Ramses II., La Veritable Historie
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-375-0
Počet stran:
400
Datum prvního vydání:
19. 11. 2007
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Ramses II.

Popis: Ramses II.

Ramsese II., vynikajícího panovníka, vojevůdce a stavitele, lze pokládat za staroegyptského Julia Caesara, Ludvíka XIV. a Napoleona zároveň. V čele své země stál šedesát sedm let a zplodil na stovku potomků, z nichž mnohé přežil. Nesmrtelnost si zajistil stavbou nádherných chrámů; vítězstvím nad Chetity v bitvě u Kadeše zajistil Egyptu nebývalý rozkvět a blahobyt.

Věhlasná egyptoložka Christiane Desroches Noblecourt se zdaleka nespokojuje s vylíčením každodenního života velkého egyptského faraona, ale snaží se najít odpověď na dosud nezodpovězené otázky. Jaké skutečné cíle Ramses-vládce sledoval? Proč dal své jedinečné chrámy zbudovat v opuštěné krajině? Jak skutečně dopadla bitva u Kadeše? Jakými prostředky se Ramsesovi podařilo zajistit nebývalý rozkvět Egypta?


Dlouholetá mravenčí práce a zkušenosti nabyté přímo v terénu umožnily autorce přinést nový pohled na celou řadu skutečností. Zásluhou vědomostí a vypravěčského umění Christiane Desroches Noblecourt se stává dílo o Ramsesovi poutavou četbou, která zaujme každého milovníka starověkého Egypta, aniž by sklouzávalo do laciné a po odborné stránce mnohdy nespolehlivé podbízivosti.

 


Dotaz k produktu Ramses II.

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Christiane Desroches Noblecourt

Christiane Desroches Noblecourt

Francouzská egyptoložka Christiane Desroches Noblecourt se narodila roku 1913 v Paříži. Celoživotní zájem o starověký Egypt v ní podnítil Carterův objev Tutanchamonovy hrobky a po ukončení univerzity začala pracovat v Oddělení egyptských starožitností v Louvru.

Proslula jako kurátorka, archeoložka a také jako zachránkyně čtrnácti staroegyptských chrámů v Núbii, které měly zalít vody Asuánské přehrady. Přičiněním Christiane Desroches Noblecourt byly monumentální stavby přesunuty a zachráněny pro příští pokolení. Díky ní měli návštěvníci Louvru možnost zhlédnout zachráněnou mumii Ramsese II. či artefakty z časů Tutanchamonových.

Je autorkou čtrnácti knih, z nichž mnohé slouží jako zdroj základního poznání i následné generaci egyptologů, například Christianu Jacqovi.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.