Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Ramses

Ramses

Autor:
Joyce Tyldesley
Originální název:
Ramesses
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-007-1
Počet stran:
272+16 ob.p
Datum prvního vydání:
22. 01. 2001
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Ramses

Popis: Ramses

Ramses II. Veliký je jednou z nejvýraznějších osobností, které se nám vybaví při zmínce o starověkém Egyptě. Kdo se však skrývá za polomytickou postavou „krále králů"? Byl Ramses pouze nejvyšším státním úředníkem a otrokem svého lidu, nebo krutým tyranem se sklony k megalomanii?

Díky četným památkám víme především to, že se snažil být vzorným faraonem – udatným válečníkem, velkorysým stavitelem a otcem neuvěřitelného počtu potomků. Zemi na Nilu vládl šedesát let, jeho stavby se tyčily v každém koutě říše a jeho jméno vyslovovali s úctou diplomaté na všech významných dvorech starověkého světa. Mírová smlouva, kterou sjednal s Chetity po slavné bitvě u Kadeše, nebyla jako jediná v dějinách nikdy porušena. Kromě toho je Ramses pravděpodobně oním nesmlouvavým faraonem známým z biblického Exodu.

Stavebník velkolepých chrámů v Abú Simbelu a manžel krásné Nefertari je dodnes znám po celém světě. Britská egyptoložka Joyce Tyldesley kombinuje historické a archeologické prameny, aby nám zprostředkovala komplexní, zasvěcený a v mnohém jistě i překvapivý pohled na život a dílo největšího z egyptských panovníků.


Dotaz k produktu Ramses

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Joyce Tyldesley

Joyce Tyldesley

Joyce Tyldesley, přední britská egyptoložka, vystudovala archeologii v Liverpoolu. Doktorát sice završila v Oxfordu, nicméně své domovské univerzitě zůstala věrná jako přednášející i vědecká pracovnice. Dostalo se jí několika významných stipendií, z nichž nejprestižnější nepochybně představuje jubilejní stipendium vypsané Společností pro výzkum Egypta. Jako lektorka se zúčastnila také mnoha naučných plaveb po Nilu a je autorkou řady úspěšných knih o starém Egyptě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.