Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Požíračka duší

Požíračka duší

Autor:
Lynda S. Robinson
Originální název:
The Eater of Souls
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-053-5
Počet stran:
296
Datum prvního vydání:
18. 02. 2002
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Požíračka duší

Popis: Požíračka duší

Na stránkách této knihy se vrchní královský vyšetřovatel Meren střetává s mimořádně nebezpečným protivníkem, nejobávanějším ze staroegyptských podsvětních tvorů. Amemait, zvaná Velká požíračka, číhá v Osiridově soudní síni, kde jsou váženy skutky zesnulých. Běda nenapravitelným hříšníkům, jejichž srdce neobstojí na miskách božských vah! Budou pozřeni strašlivými krokodýlími čelistmi a jejich bídná duše navždy skončí v Amemaitiných útrobách.


Řada zdánlivě nesouvisejících úmrtí však naznačuje, že obávaná nestvůra opustila říši mrtvých a vydala se trestat živé. Za noci se plíží temnými uličkami staroslavné Memfidy a vraždí každého, kdo jí zkříží cestu. Město opanoval děs a hrůza, ovšem Meren se nesmí jen tak poddat pověrečným obavám. Musí vypátrat, zda za brutálními vraždami skutečně stojí podsvětní démon, nebo je-li pravda mnohem méně okázalá – a o to nebezpečnější. Při vyšetřování Meren čelí mnohá nástrahám a ani Amemait na sebe nenechá dlouho čekat a zakrátko stane svému troufalému pronásledovateli tváří v tvář...

 


Dotaz k produktu Požíračka duší

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lynda S. Robinson

Lynda S. Robinson

Lynda S. Robinson vystudovala archeologii a antropologii na Texaské univerzitě, ale krátce po absolutoriu se rozhodla ukončit akademickou činnost a plně se věnovat spisovatelské profesi.

Autorka označuje za svůj vzor řadu autorů, mezi jinými například Charlese Dickense či egyptologa Howarda Cartera, ale podařilo se jí vytvořit si vlastní, velmi osobitý styl, ke kterému podotýká: „Nechci zaplavit čtenáře spoustou faktů jen proto, abych předvedla rozsah svých znalostí. Dějinné události jsou pro mě samozřejmě závazné, ale snažím se je používat ve zdravé míře, aby kniha nepůsobila jako učebnice historie. Prvořadý je pro mě silný příběh a plastické vykreslení postav."

Snad právě díky schopnosti poutavě vyprávět o dávných časech, které nás dodnes fascinují, si Lynda S. Robinson získala početnou obec čtenářů na celém světě a její díla jsou překládána do dvou desítek světových jazyků.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.