Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Pilátova žena

Pilátova žena

Autor:
Antoinette May
Originální název:
The Pilat´s Wife
Překlad:
Hana Pernicová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-337-8
Počet stran:
384
Datum prvního vydání:
26. 02. 2007
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Pilátova žena

Popis: Pilátova žena

Claudia Procula, manželka římského místodržitele v Judeji Pontia Piláta, patří k nejzáhadnějším biblickým postavám. Po dětství stráveném ve vojenských táborech v Galii přijíždí do Říma ke dvoru císaře Tiberia, a rovnýma nohama se ocitá ve světě plném násilí, krutých mocenských pletich, vražd a krvavých gladiátorských her. Není jí nic platné, že má vzácný dar předvídat budoucnost, když stejně nedokáže zabránit nadcházejícím tragédiím, ať už se týkají jí samotné či někoho jiného...


Řízením nepříliš přejícného osudu se ocitá ve vyprahlé Judeji. Ani Herodův dvůr však není místem, kde lze nalézt klid. Claudia se otřásá odporem při pohledu na uťatou hlavu Jana Křtitele a zoufale se snaží najít cesty, jak ulevit týrané duši. Tak jako v Římě spočinula v náručí slavného gladiátora, nyní se znovu uchyluje k uctívání bohyně Isis, ale nic z toho ji nezachrání před největším prokletím jejího života – předvídá sice Ježíšovo ukřižování, ale zachránit ho nedokáže...

 


Dotaz k produktu Pilátova žena

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Antoinette May

Antoinette May

Antoinette May je autorkou několika úspěšných biografií, a když zaměřila svou pozornost na vizionářskou manželku Piláta Pontského, měla rovněž v úmyslu napsat populárně naučný životopis, jenž by oslovil širokou čtenářskou obec. Osobnost Claudie Proculy ji ovšem uchvátila natolik, že se jí rozhodla věnovat svůj první román.

Studium historických pramenů a samotné psaní její prvotiny Pilátova žena jí zabralo dlouhých dvanáct let, během nichž pobývala na všech místech, která utvářela Claudiin život: v Římě, Turecku, Egyptě a ve Svaté zemi. 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.