Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Paní Říma

Paní Říma

Autor:
Kate Quinn
Originální název:
Mistress of Rome
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-569-9
Počet stran:
488
Datum prvního vydání:
28. 03. 2011
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Paní Říma

Popis: Paní Říma

Řím na sklonku prvního století: svět mravní zkázy, násilí a tajností. Na osiřelý trůn usedl Domitianus, jenž  v obavách z královraždy neváhá přistoupit k nejkrutějším opatřením, byť by se týkala jeho nejbližších. Netuší ovšem, že nejvíce by se měl obávat ženy, která se těší jeho nebývalé přízni a obdivu.


Vyhlášenou krásku Lepidu trápí starosti docela jiného druhu. Zatoužila poznat drsnou lásku obávaného gladiátora Aria řečeného Barbar, ten však dal přednost její židovské otrokyni Thee. Rozmazlená zbohatlická dcerka si podobné pokoření nehodlá nechat líbit, a tak opovážlivou sokyni škodolibě prodá do přístavního nevěstince, zatímco sama vstoupí do manželství s postarším ctihodným Římanem.


Thea však využije nepříznivého osudu k novému začátku: pod vedením vlídnějšího pána rozvíjí hudební talent a vbrzku se stává obdivovanou pěvkyní na vznešených večírcích. Mimoděk se jí přitom podaří získat vlivného ctitele, samotného Domitiana. Z židovské otrokyně se stává císařova milenka a neoficiální paní Říma. Nikdo ovšem netuší, jak krutou daň musí Thea za výjimečnou pozici platit...

 


Dotaz k produktu Paní Říma

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Kate Quinn

Kate Quinn

Kate Quinn je dcerou profesora historie, což se projevilo nejprve tím, že v dětství slýchala místo pohádek příběhy o Juliu Caesarovi a Alexandrovi Velikém a za zády rodičů pokoutně sledovala seriál Já, Claudius.

A právě z těch časů podle ní pochází rozhodnutí napsat román situovaný do antického Říma. Během klasických studií na univerzitě v Bostonu usedala Kate Quinn večer co večer k rozepsanému příběhu, z nějž nakonec vznikl jeden z nejlepších historických románů posledních desetiletí s názvem Paní Říma.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Paní Říma