Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Odrazy v Nilu

Odrazy v Nilu

Autor:
Suzanne J. Frank
Originální název:
Reflections in the Nile
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-64-4
Počet stran:
488
Datum prvního vydání:
01. 11. 2004
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Odrazy v Nilu

Popis: Odrazy v Nilu

Hlavní hrdinka tohoto strhujícího románu se řízením osudu a hvězdné konstelace posune o celé tři tisíce let zpět do těla velekněžky staroegyptské bohyně lásky Hathory. V Egyptě právě vládne pozoruhodná královna Hatšepsut, které se podařilo udržet na trůnu dvacet let a po celou tu dobu udržet ve své vlasti mír a prosperitu.


Chloe alias RaEmhetepet musí v nově získané identitě čelit nejednomu protivenství, včetně aktivního zájmu prince regenta, kterým není nikdo menší než nejvýznamnější dobyvatel v dějinách Egypta, budoucí král Thutmose III. Hathořina kněžka se nakonec rozhodne před princovou náklonností a Hatšepsutiným hněvem prchnout. Na útěku ji doprovází mladý dvorní lékař Cheftu, který si jako jediný dvořan získal její důvěru.


Cestou potkají prastarého mudrce Imhotepa, který jí pomůže vyložit nejen smysl a cíl jejího propadu v čase, ale i pravděpodobný návod k návratu. Tím však překvapení nekončí, neboť moudrý Cheftu brzy ukáže, že v sobě skrývá ještě jednu osobnost, neméně fascinující...

 


Dotaz k produktu Odrazy v Nilu

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Suzanne J. Frank

Suzanne J. Frank

J. Suzanne Frank vystudovala žurnalistiku a historii. Během četných pobytů v Egyptě dospěla k rozhodnutí, že napíše román o jednom z nejzajímavějších období dějin této země. Sama říká, že se nechala inspirovat několika autory, kteří také propadli kouzlu starobylých civilizací, ale zároveň chtěla svůj příběh něčím ozvláštnit. Výsledkem byla prvotina Odrazy v Nilu, která se setkala s velkým ohlasem čtenářů i literární kritiky, a v českém překladu ji vydalo nakladatelství DOMINO.

Dnes je J. Suzanne Frank autorkou čtyř historických románů, jež zavádějí čtenáře do dávno zašlých věků, opředených řadou legend a mýtů.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.