Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Nesmrtelný odkaz starého Egypta

Nesmrtelný odkaz starého Egypta

Autor:
Christiane Desroches Noblecourt
Originální název:
Le Fabuleux Heritage de l´Egypte
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
978-80-7303-432-0
Počet stran:
280
Datum prvního vydání:
27. 10. 2008
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Nesmrtelný odkaz starého Egypta

Popis: Nesmrtelný odkaz starého Egypta

„V rozporu s tím, co se nám neustále předkládá, nevychází primitivní křesťanská kultura ze židovsko-křesťanských, nýbrž z egyptsko-křesťanských kořenů. Judaismus ani bible nemají na zrodu křesťanství žádný podíl. Vše, co nám odkázaly, převzaly od starověkých Egypťanů." Tímto odvážným, pro někoho možná šokujícím tvrzením končí kniha nejvýznamnější současné francouzské egyptoložky Christiane Desroches Noblecourt.


Podle autorčina názoru, opírajícího se o starší i nejnovější archeologické objevy, mají cihla, hra v kostky, abeceda, astronomie, kalendář, těhotenský test, léčení očního zákalu nebo migrény, ale také křesťanská symbolika zmrtvýchvstání a přijímání svátosti oltářní jedno společné – jsou odkazem staroegyptské civilizace.


Srozumitelným jazykem a přístupným stylem, bez nabubřelých slov a učených výkladů a frází seznamuje autorka milovníky starého Egypta se všemi oblastmi každodenního života v říši faraonů, jenž se stal základním stavebním kamenem moderní vědy a kultury jakož i studnicí učenosti a humanismu, a jehož principy se mohou stát inspirací pro každého, kdo touží proniknout ke kořenům vzdělanosti.

 


Dotaz k produktu Nesmrtelný odkaz starého Egypta

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Christiane Desroches Noblecourt

Christiane Desroches Noblecourt

Francouzská egyptoložka Christiane Desroches Noblecourt se narodila roku 1913 v Paříži. Celoživotní zájem o starověký Egypt v ní podnítil Carterův objev Tutanchamonovy hrobky a po ukončení univerzity začala pracovat v Oddělení egyptských starožitností v Louvru.

Proslula jako kurátorka, archeoložka a také jako zachránkyně čtrnácti staroegyptských chrámů v Núbii, které měly zalít vody Asuánské přehrady. Přičiněním Christiane Desroches Noblecourt byly monumentální stavby přesunuty a zachráněny pro příští pokolení. Díky ní měli návštěvníci Louvru možnost zhlédnout zachráněnou mumii Ramsese II. či artefakty z časů Tutanchamonových.

Je autorkou čtrnácti knih, z nichž mnohé slouží jako zdroj základního poznání i následné generaci egyptologů, například Christianu Jacqovi.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Nesmrtelný odkaz starého Egypta