Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Nefertiti a Achnaton

Nefertiti a Achnaton

Autor:
Christian Jacq
Originální název:
Nefertiti et Akhenaton
Překlad:
Ladislava Miličková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-222-8
Počet stran:
232+8 ob.p.
Datum prvního vydání:
29. 11. 2004
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Nefertiti a Achnaton

Popis: Nefertiti a Achnaton

V této knize nás autor zavádí do Egypta 14. století před naším letopočtem, kdy zemi na Nilu vládla pozoruhodná dvojice: Nefertiti a Amenhotep IV. Tento faraon  proslul zejména svou náboženskou reformou: ve snaze omezit obrovskou moc kněžstva se zřekl starého polyteistického kultu a zavedl víru v jediného boha Atona. Sám se přejmenoval na Achnatona a nechal vybudovat nové hlavní město, které nazval Achetaton, Město slunečního obzoru. Odvážná reforma sice nepřežila svého tvůrce, ale historie považuje Achnatona za jednoho z nejpozoruhodnějších vládců na trůně starověkého Egypta – a jeho manželce Nefertiti přisuzuje neméně významnou roli.


Christian Jacq se zde snaží nalézt odpověď na řadu otázek: Kdo vlastně byli Achnaton a Nefertiti? Vzbouřili se skutečně proti Amonovým kněžím, měli v úmyslu vytvořit nové náboženství a novou společnost? Byli skutečně prvními tvůrci monoteismu? Byly jejich životní osudy dílem náhody, nebo přesně cíleným „programem"? Jaký byl jejich rodinný život?


Autor jako vždy vychází z důkladného studia náboženských textů a nápisů, administrativních a diplomatických listin, ale i ze sochařských a malířských děl. Na základě zjištěných faktů věrně rekonstruuje veřejný i soukromý život Nefertiti a Achnatona i celé jejich rodiny a jeho erudice i poutavý vypravěčský styl zaručují, že i tentokrát se mohou milovníci starého Egypta těšit na mimořádný čtenářský zážitek.

 


Dotaz k produktu Nefertiti a Achnaton

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Christian Jacq

Christian Jacq

Christian Jacq se narodil roku 1947 v Paříži. Starý Egypt ho uhranul již jako třináctiletého chlapce a studiu dávno zašlých věků zasvětil celý svůj život. Získal doktorát z egyptologie, naučil se pracovat s hieroglyfy a své poznatky a pocity získané při archeologických pracích včlenil do řady odborně populárních publikací i několika románů. Jeho práce jsou překládány do čtyřiceti světových jazyků, mezi nimiž pochopitelně nechybí ani čeština.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.