Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Nefertiti

Nefertiti

Autor:
Joyce Tyldesley
Originální název:
Nefertiti
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-74-1
Počet stran:
248+16 ob.p
Datum prvního vydání:
14. 02. 2000
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Nefertiti

Popis: Nefertiti

Kniha o manželce egyptského krále Achnatona, o životě na výsluní a náhlém a záhadném konci tohoto života.

Hlavní osu knihy tvoří příběh královské manželky Nefertiti, jejíž mimořádný vliv na tehdejší dobu je z archeologických pramenů stejně jasně patrný, jako je naopak nejasný její rychlý odchod ze scény, kdy s nápadnou důkladností náhle mizí veškeré stopy po její existenci.

Na pozadí této historické záhady před námi autorka knihy, britská egyptoložka, odkrývá pohled na život ve starověkém Egyptě v období vlády 18.panovnické dynastie, tedy před více než 3300 roky.


Dotaz k produktu Nefertiti

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Joyce Tyldesley

Joyce Tyldesley

Joyce Tyldesley, přední britská egyptoložka, vystudovala archeologii v Liverpoolu. Doktorát sice završila v Oxfordu, nicméně své domovské univerzitě zůstala věrná jako přednášející i vědecká pracovnice. Dostalo se jí několika významných stipendií, z nichž nejprestižnější nepochybně představuje jubilejní stipendium vypsané Společností pro výzkum Egypta. Jako lektorka se zúčastnila také mnoha naučných plaveb po Nilu a je autorkou řady úspěšných knih o starém Egyptě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.