Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Muži z bronzu

Muži z bronzu

Autor:
Scott Oden
Originální název:
Men of Bronze
Překlad:
Daniela Mičanová
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-314-3
Počet stran:
384
Datum prvního vydání:
09. 10. 2006
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Muži z bronzu

Popis: Muži z bronzu

Píše se rok 526 před naším letopočtem a historie starého Egypta vstupuje do posledního tragického dějství. V tisícileté říši faraonů, před níž se kdysi třásla polovina světa, se šíří úpadek. Král Ahmose sice stále třímá otěže vlády pevně v rukou, avšak pro perského vládce je úrodné údolí Nilu příliš velkým lákadlem...


Na východní hranici zatím vládne klid, jen v troskách města Leontopole si rozbila ležení tlupa pouštních lupičů. A protože si faraon nemůže dovolit jakékoli nepokoje v tak citlivé oblasti, vyšle za nájezdníky skupinu nejobávanějších zabijáků, jimž velí nelítostný Hasdrabal Barka.


Bezvýznamná pohraniční šarvátka s výbojnými beduíny ovšem Barku navede na stopu mnohem úctyhodnějších protivníků. Dozví se o zradě, kterou ve staroslavné Memfidě zosnoval velitel tamní vojenské posádky Fanés: společně se svými řeckými žoldnéři, skutečnými muži z bronzu, přeběhl k Peršanům. Situace si žádá rázné činy, a tak u města Pelusia dojde k nejkrvavější bitvě v dějinách Egypta. Barka musí nejen chránit faraonovy državy, ale zároveň stane před nesnadným rozhodnutím: buď zvolí čestnou smrt v boji a následnou slávu, anebo dlouhý život v zapomnění...

 


Dotaz k produktu Muži z bronzu

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Scott Oden

Scott Oden

Scott Oden (*1967) propadl kouzlu starého Egypta a starověkého světa vůbec už ve třetí třídě při školní projekci snímků z putovní výstavy věnované králi Tutanchamonovi. Vystudoval historii a angličtinu, prošel řadou různorodých zaměstnání – roznášel pizzu, vázal knihy, pracoval ve videopůjčovně –, a souběžně se věnoval literární činnosti. Jeho prvotinu Muži z bronzu (česky DOMINO, 2006) přijala kritika více než vlídně, čtenáři pak s neskrývaným nadšením.

Scott Oden má výjimečný cit pro rozsáhlé epické vyprávění a gradaci scén. K přesvědčivému vyznění jeho příběhů přispívá rovněž obdivuhodná znalost starověkých reálií i přesné popisy vojenské taktiky, zbroje a zbraní, které potěší nejednoho milovníka dávných věků.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.