Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Mečem a jedem

Mečem a jedem

Autor:
Juliette Benzoni
Originální název:
Par le Fer ou le Poison
Překlad:
Miroslava Filková
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-95-4
Počet stran:
360
Datum prvního vydání:
20. 02. 2000
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Mečem a jedem

Popis: Mečem a jedem

Ženy vražedkyně, to jsou hlavní postavy další knihy Juliette Benzoni. Některé vraždí z lásky, jiné ze žárlivosti, msty, strachu nebo sobectví. Většinou je však pudí ctižádost, chtějí vládnout. Láká je bohatství, lesk, sláva a moc. Jakmile usednou na trůn, jejich opojení mocí sílí a neváhají použít jakýchkoli zbraní, aby si ji udržely. Zabíjejí každého, kdo jim stojí v cestě, a někdy dokonce prolévají i krev vlastní rodiny. Stávají se z nich zrůdy, které mnohdy nechápou, proč se od nich lidé odvracejí, proč je nenávidí.

Hrdinky této knihy jsou velmi odlišné ženy, ale spojuje je jediné: prolitá krev. V každém příběhu se blýská meč či dýka, padají hlavy, míchají se jedy, podávají otrávená jídla. Autorčina hluboká znalost historie ve spojení s nevšedním vypravěčským talentem jsou zárukou poučení i kvalitního čtenářského zážitku.


Dotaz k produktu Mečem a jedem

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Juliette Benzoni

Juliette Benzoni

Juliette Benzoni se narodila v roce 1920 v Paříži a vyrostla v Saint-Germain-des-Prés, v domě, kde bydlel Prosper Mérimée, Jean-Baptiste Corot a André-Marie Ampère.

Její postgraduální studium v Katolickém institutu v Paříži přerušila druhé světová válka, během které se provdala za Maurice Welshe, a přestěhovala se s ním do Dijonu. Během tohoto období studovala historii Burgundska, kdy načerpané znalosti uplatnila o několik let později při psaní série Catherine.

V 1950, už coby vdova, opustila Francii a usadila se v Maroku, kde získala práci v reklamní agentuře. Tam se setkala se svým druhým manželem, kapitánem Benzonim, kterého si vzala v 1953, jen pár týdnů před jeho odjezdem do Indočíny. Zatímco její manžel odjel do Hue, Juliette se vrátila do Francie, kde pracovala jako novinářka pro časopis Journal du Dimanche.

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.