Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Marie Stuartovna

Marie Stuartovna

Autor:
Antonia Fraser
Originální název:
Mary Quenn of Scots
Překlad:
Jiří Kobělka
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-86128-67-9
Počet stran:
560+16 ob.p
Datum prvního vydání:
15. 11. 1999
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Marie Stuartovna

Popis: Marie Stuartovna

Životopis z pera přední britské historičky nás provází všemi životními osudy skotské královny – od dětství stráveného ve Francii přes období vlády ve Skotsku až po dlouholeté zajetí v Anglii a následnou popravu z rozkazu anglické královny Alžběty I. Autorka se přitom snaží zaujmout vůči Marii chápavý, byť v mnoha ohledech kritický postoj.

Marie Stuartovna je v knize vykreslena jako pokorná, ale vnitřně statečná žena, která je ovšem zmítána mnoha rozpory: rozporem mezi vlastním katolicismem a převládajícím skotským protestantstvím či rozporem mezi francouzskou výchovou a skotskými kořeny. Celým životem skotské panovnice se pak táhne jako červená nit komplikovaný vztah s anglickou královnou Alžbětou, který jakoby neodvratně dospěje až k tragickému konci a popravčí sekyře.


Dotaz k produktu Marie Stuartovna

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Antonia Fraser

Antonia Fraser

Baronka Antonia Fraser je autorkou několika vysoce oceňovaných historických biografií: mimo jiné například Marie Stuartovna (česky DOMINO, 1999), Marie Antoinetta (2003), Šest žen Jindřicha VIII. (2005).

Antonia Fraser je provdána za dramatika Harolda Pintera a žije v Londýně.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.