Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Historická řada  ›  Madame de Pompadour

Madame de Pompadour

Autor:
Margaret Crosland
Originální název:
Madame de Pompadour
Překlad:
Jiří Beneš
Žánr:
Historická řada
ISBN:
80-7303-148-5
Počet stran:
200+8 ob.p.
Datum prvního vydání:
29. 09. 2003
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Madame de Pompadour

Popis: Madame de Pompadour

Životní příběh madame de Pompadour není v žádném případě pouhá romance o ženě, jíž bylo předpovězeno stát se titulární metresou francouzského krále a které se tuto věštbu podařilo naplnit. Právem je považována za jednu z nejpůvabnějších a nejinteligentnějších královských milenek všech dob, která udávala tón doby v umění, dvorských mravech a módě. Už za svého života ale musela čelit také kritikům, jimž se příčil zejména fakt, jak obrovský politický vliv má na krále Ludvíka XV.


V podání britské historičky Margaret Crosland je madame de Pompadour zejména silnou osobností, která díky své pronikavé inteligenci dokázala vstoupit do francouzských dějin nikoli jako jedna z dlouhé řady královských metres, ale jako žena, jež byla panovníkovi nejen milenkou, ale též výtečnou společnicí a respektovanou rádkyní.

 


Dotaz k produktu Madame de Pompadour

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Margaret Crosland

Margaret Crosland vystudovala francouzskou historii a ihned po ab­solutoriu v roce 1950 se začala věnovat vlastní literární tvorbě, zejména pak biografiím význačných osobností francouzských dějin. Je nositelkou několika prestižních literárních cen a její práce jsou vysoce ceněny odbornou veřejností i čtenáři, kteří oceňují autorčinu historickou erudici i svěží vypravěčský styl.

Biografie Madame de Pompadour je jejím zatím posledním dílem. Margaret Crosland se nyní rozhodla na několik let odmlčet a na svém sídle v Sussexu se věnuje překladům „bezdůvodně opomíjených skvostů francouzské literatury".


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.